کلینیک دامپزشکی روژان
Copa Airline

Copa Airline قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ خیر
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

خطوط هوایی کوپا Copa Airline برای حیوانات خانگی که از اواسط تا پایان دسامبر در محفظه بار آنها به عنوان بار چک شده یا محموله هوایی پرواز می‌کنند، پرواز در تعطیلات را قبول نمی‌کند.

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابیناگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط‌مشی خطوط هوایی کوپا Copa Airline برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل‌ونقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

 

حیوانات خانگی مجاز:

گربه‌ها و سگ‌های کوچک. پرندگان مجاز نیستند ورود حیوانات خانگی در کلاس تجاری ممنوع است. شما باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از حرکت به خطوط هوایی کوپا Copa Airline اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. حیوانات خدماتی بدون در نظر گرفتن وزن خود مجاز به سفر در کابین هستند.

 

شرایط سنی:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها برای سفر در کابین باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند.

 

محدودیت‌های مسیر:

خطوط هوایی کوپا فقط سگ‌ها و گربه‌ها را از دوشنبه تا پنجشنبه در پروازهای بین‌المللی جابه‌جا می‌کند. این محدودیت برای پروازهای داخل کلمبیا و پاناما اعمال نمی‌شود.

 

فرم‌های مورد نیاز:

در پروازهای بین المللی، گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز و همچنین کلیه مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد باید ارائه شود. برای پروازهای داخلی در کلمبیا، فقط گواهی واکسیناسیون فعلی مورد نیاز است. برای پروازهای داخلی در پاناما، مالکان باید گواهی واکسیناسیون فعلی و گواهی سلامت را نشان دهند.

 

الزامات حامل:

اندازه گیری ها برای حامل‌های نرم و انعطاف پذیر ۱۱″ W x 18 “D x 11H است. وزن حامل و حیوان خانگی شما نباید از ۲۰ پوند تجاوز کند. حیوان خانگی شما باید کاملاً در کریر قرار گیرد و باید ایمن و دارای کف ضد آب. فقط یک حیوان خانگی در هر حامل و تنها یک حامل برای هر مسافر بزرگسال مجاز است. برای پروازهای داخل کلمبیا، تا زمانی که فضای کافی وجود داشته باشد، ۲ پرنده کوچک می‌توانند با یک ناو سفر کنند.

 

ورود:

از آنجایی که حیوانات در کنار خیابان تحویل داده نمی‌شوند، از پیشخوان مسافران چک می‌کنید. هزینه‌ای در زمان تحویل گرفتن دریافت می‌شود. شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی حساب می‌شود.

 

هزینه:

۷۵ دلار آمریکا برای پروازهای داخل کلمبیا و پاناما، حیوانات خانگی بدون هزینه اضافی حمل می‌شوند.

 

سگ‌های خدماتی و حمایت عاطفی

سگ‌های سرویس یا سگ‌های حمایت عاطفی که افراد دارای معلولیت یا نیازهای ویژه را همراهی می‌کنند به صورت رایگان در کابین هواپیما مجاز هستند. آن‌ها باید برای رفتار با سایر مسافران آموزش ببینند. فقط یک سرویس یا ESA برای هر مسافر.

همه سگ‌های خدمات باید گواهینامه‌های آموزشی از سازمان‌های دارای مجوز، گواهی هاری و مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود ارائه دهند.

همه مسافرانی که با سگ حمایت عاطفی سفر می‌کنند باید یک سند پزشکی ارائه دهند که دلیل آن مسافر باید با سگ حمایت کننده یا حمایت عاطفی سفر کند. تاریخ صدور این سند باید از یک سال تا تاریخ حرکت پرواز کمتر باشد. گواهی باید خوانا، امضا و مهر پزشک متخصص باشد و باید تاریخ صدور مجوز، ایالت یا حوزه قضایی که مجوز در آن صادر شده و نوع مجوز را در بر داشته باشد.

سگ‌های حامی عاطفی باید حداقل ۶ ماه سن داشته باشند. آن‌ها همچنین باید گواهی بهداشت و هاری و همچنین مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود داشته باشند.

Hainan Air Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

اطلاع رسانی باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز به شرکت هواپیمایی ارائه شود.

 

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

خطوط هوایی کوپاCopa Airline خدمات باکس چک شده را ارائه نمی‌دهد. سگ‌ها و گربه‌هایی که بزرگ‌تر از آن هستند که در کابین سفر کنند، باید به عنوان محموله هوایی پرواز کنند.

 

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

توجه داشته باشید که Copa Airlines Cargo به حیوانات زنده اجازه پرواز بین تاریخ‌های ۱۳ دسامبر تا ۲۶ دسامبر ۲۰۱۷ را به دلیل تقاضای چمدان در انبار بار نخواهد داد.

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌ها و گربه ها. پرندگان دیگر در پروازهای داخلی یا خارجی حمل و نقل نمی‌شوند.

 

سن:

حیوانات خانگی باید بین ۲ ماه تا ۱۱ سال سن داشته باشند. حیوانات خانگی فقط از دوشنبه تا پنجشنبه در پروازهای بین المللی ارسال می‌شوند. توجه داشته باشید که کوپا ایرلاینز حیوانات خانگی را با خطوط هوایی دیگر ارتباط نمی‌دهد.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده در مدت ۱۰ روز پیش از سفر، گواهی واکسیناسیون هاری و کلیه فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما.

 

ورود:

بسته به محل دفتر باربری، مکان‌ها بر اساس فرودگاه متفاوت است.

 

محدودیت‌های مسیر:

خطوط هوایی کوپا Copa Airline حیوانات خانگی را به جامائیکا پرواز نمی‌دهد. مسافر مسئولیت کلیه مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد را بر عهده می‌گیرد.

 

محدودیت‌های دما:

خطوط هوایی حمل حیوانات خانگی را از یا از طریق هر شهری در طول مسیر که دمای آن بیش از ۸۵ درجه فارنهایت باشد، دوباره ارزیابی می‌کند.

 

الزامات باکس:

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

 

۴. فرودگاه‌های ارائه شده

کوپا کارگو به ۷۴ مقصد در ۳۱ کشور در قاره آمریکا از جمله کلمبیا، پاناما، شیلی، پرو، برزیل، اکوادور، مکزیک و ایالات متحده خدمات رسانی می‌کند.

 

۵. واردات توله سگ یا بچه گربه

کوپا توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۲ ماه را حمل می‌کند.

 

۶. نژادهای ممنوعه

نژادهای زیر مجاز به پرواز کوپا کارگو نخواهند بود:

پیت بول، آمریکن استافوردشایر تریر، بولداگ انگلیسی، قناری کچ داگ، سگ آرژانتینی، کین کورسو و فیلا برزیلی.

 

این نژادها باید در باکس‌هایی بزرگتر از حد معمول و نه در دمای بالا سفر کنند:

بوستون تریر، باکسر، گریفون د بروسلاس، بول تریر، هولند پاگ، انگلیسی اسباب بازی اسپانیل، بولداگ فرانسوی، چانه ژاپنی، پاگ ژاپنی، پکن، استافوردشایر تریر.، Bichon Principal، مالتی، Cavalier King Charles Spaniel، Chow Chow، Lhasa Apso، Sharpei، Shih Tzu، Yorkshire Terrier، Carlino Mastiff و Dogue de Bordeaux. اگر با یکی از این نژادها سفر می‌کنید، مطمئن شوید و هنگام تماس با آژانس برای رزرو حیوان خانگی خود به آن اطلاع دهید.

 

۷. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خطوط هوایی کوپا Copa Airline فقط گربه‌ها، سگ‌ها و پرندگان کوچک (پرندگان مجاز در پروازهای داخلی کلمبیا) را حمل می‌کند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.