کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم ارمنستان

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور ارمنستان

صفحه اصلی » قوانین کشورها » قاره اروپا » قوانین حمل و نقل حیوانات کشور ارمنستان

 

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات ارمنستان را میدانید؟

  دانستن این قوانین برای برخی از افراد جالب و برای بعضی از افراد ضروری است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم:   قوانین حمل و نقل حیوانات ارمنستان   تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به ارمنستان هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.  

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

ارمنستان الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.  

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی گربه یا سگ شما باید بین ۲۰ روز تا ۶ ماه قبل از ورود به ارمنستان برای هاری واکسینه شود. سگ‌ها همچنین باید در برابر دیستمپر، هپاتیت، انتریت ویروسی، پاروویروس، پاراآنفلوآنزا، عفونت‌های آدنوویروس و لپتوسپیروس واکسینه شوند. گربه‌ها همچنین باید علیه پان لوسمی، رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی واکسینه شوند.  

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون برای ورود به ارمنستان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.  

 

۴.گواهی سلامت

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی سلامت ارمنستان را حداکثر ۱۴ روز قبل از سفر برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند.  

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به ارمنستان با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.  

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به ارمنستان نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی به ارمنستان

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی Zvartnots در Zvartnots وارد ارمنستان شوند. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.  

قوانین حمل و نقل حیوانات Vueling Airlines
ادامه مطلب

 

۸.نژادهای ممنوعه

ارمنستان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).  

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به ارمنستان باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.  

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.  

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد.

 

(بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)  

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات ارمنستان بررسی شد.  

برای دیدن مقالات بیشتر به روژان پت کلینیک سر بزنید.

به پیج اینستاگرام ماهم سر بزنید.

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

 

ارسال نظر