کلینیک دامپزشکی روژان

۵ نژاد خرگوش کیوت

۱) خرگوش هوت گوت شکلاتی

هوت گوت شکلاتی یک نژاد خرگوش کیوت و مینیاتوری خانگی جذاب با ظاهری جالب و ویژگی‌های خاص میباشد. این نژاد به دلیل رنگ غالب بدنشان که به شدت به رنگ شکلاتی نزدیک است، مشهور میباشند. پوشش موی آن‌ها نرم و کوتاه بوده و معمولاً رنگ‌بندی‌های متنوعی ازجمله قهوه‌ای تیره، شکلاتی و مشکی دارند. رفتار این خرگوش بطور معمول دوستانه و مهربان است. آن‌ها اغلب با کودکان و حیوانات خانگی دیگر سازگاری دارند.

این خرگوش‌ها به فعالیت‌های فیزیکی نیاز دارند و از بازی و کاوش لذت می‌برند. بیماری‌های شایع در نژاد هوت گوت شامل مشکلات پوستی مانند ایپیزوتیکلیت، انگل‌ها و مشکلات دندانی میباشد. برای حفظ سلامتی این نژاد، چکاپ های دوره ای توسط دامپزشک را فراموش نکنید. و باید همیشه به دنبال نشانه‌های هر گونه بیماری در خرگوش باشید.


۲) خرگوش نپولیتن هلندی

نپولیتن هلندی، یک نژاد خرگوش کیوت خانگی کوچک و زیبا میباشد. این خرگوش مینیاتوری ظاهری جالب و ویژگی‌های خاص خود را دارد. سر و بدن کوچک و دست و پاهای پهنی که دارد، ظاهر بانمکی به آن‌ها داده است. پوست آن‌ها معمولاً نرم و براق میباشد و دارای الگوهای رنگی متنوعی ازجمله سفید، مشکی و خاکستری هستند.

رفتارهای خرگوش نپولیتن هلندی معمولا دوستانه و مهربان است. آن‌ها با کودکان و افراد دیگر اجتماعی میباشند و اغلب به‌عنوان حیوانات خانگی دوستانه و مهربان شناخته می‌شوند. این خرگوش‌ها به بازی و فعالیت‌های فیزیکی علاقمندند و نیاز به فضای کافی برای حرکت دارند.
بیماری‌های شایع در این نژاد شامل مشکلات پوستی مانند گره‌ و ریزش مو و انگل‌های خارجی می‌شود. برای حفظ سلامتی، نیاز به مراقبت‌های پوستی دوره‌ای و معاینات منظم توسط دامپزشک دارند و باید به دنبال نشانه‌های هر گونه بیماری در خرگوش باشید.


۳) خرگوش پلندر چکی

نژاد پلندر چکی یک نژاد خرگوش مینیاتوری منحصربه‌فرد و جذاب است. آن‌ها ظاهر ویژه ای دارند. و دارای بدن کوچک با سر و دست و پاهای نسبتاً بلند و گوش‌های بزرگ و مخروطی میباشند. پوست آن‌ها معمولاً نرم و نازک بوده و رنگ های متنوعی ازجمله سفید، مشکی، قهوه‌ای و خاکستری دارند. رفتارهای خرگوش پلندر چکی معمولاً اجتماعی و دوستانه است و قطعا یک خرگوش کیوت محسوب میگردد.

نحوه نگهداری خرگوش در حیاط
ادامه مطلب

آن‌ها با کودکان و حیوانات خانگی دیگر سازگاری دارند و به همین علت می‌توانید چندین موجود دوست‌داشتنی را کنار یکدیگر نگهداری نمایید. بیماری‌های شایع در این نژاد خرگوش بیشتر شامل بیماری‌های پوستی و عفونت‌های چشمی میباشد. البته که برای حفظ سلامت این خرگوش مینیاتوری زیبا باید، به طور منظم تحت معاینه دامپزشک قرار بگیرد.


۴) خرگوش ژاپنی هارلکوین

خرگوش ژاپنی هارلکوین، یک نژاد دیگر خرگوش کیوت خوش‌رنگ و جذاب است. موی آن‌ها بلند و نرم میباشد. و به رنگ‌های سفید و مشکی دیده می‌شود. رفتارهای خرگوش مینیاتوری ژاپنی هارلکوین معمولاً شیطنت‌آمیز و دوست‌داشتنی میباشد. این نژاد برای حفظ سلامتی به تحرک و فعالیت بدنی نیاز دارد. بیماری‌های شایع در این نژاد شامل بیماری‌های پوستی و انواع انگل‌های خارجی میباشد.


۵) خرگوش ژرمن آنگورا

خرگوش ژرمن آنگورا، نوعی از خرگوش‌های آنگورا است که به خاطر موی فوق‌العاده بلند و زیبایش به عنوان یک خرگوش کیوت شناخته می‌شود. موی آن‌ها بلند و ظریف میباشد. و طراحی‌ها و رنگ‌های مختلفی ازجمله سفید، مشکی، خاکستری و زیتونی دارد. سر این خرگوش مینیاتوری، کوچک و گوش‌های آن بزرگ و عمودی میباشد. این نژاد جنب و جوش بالایی دارد و بهتر است حین گردش از قلاده خرگوش استفاده نمایید.
باید موی آن‌ها را به طور منظم برس بکشید، تا از تشکیل گره‌های پشم جلوگیری کنید. بیماری‌های خرگوش ژرمن آنگورا ممکن است شامل مشکلات پوستی و تنفسی باشد. به‌عنوان نمونه میتوان از گره‌های مو، پیروماتوز و آستما بعنوان بیماری‌های شایع در این نژاد نام برد.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.