کلینیک دامپزشکی روژان
ایرنیوزلندایرلاینز

Air New Zealand Airlines(قوانین حمل و نقل حیوانات)

Air New Zealand Airlines

 

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ خیر

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (پروازهای داخلی)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو (هوایی) پرواز کند؟ بله

ایر نیوزلند اکنون با رفع محدودیت‌های کووید ۱۹، حیوانات خانگی را به عنوان چمدان و بار هوایی چک شده به داخل کشور پرواز می‌دهد.

 

 

۱.سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

 

پرواز در کابین

ایر نیوزلند اجازه حمل و نقل حیوانات زنده در کابین را نمی‌دهد.

 

حیوانات خدماتی آموزش دیده حرفه‌ای که به مشتریان دارای معلولیت کمک می‌کنند می‌توانند به صورت رایگان در کابین پرواز کنند. حیوان سرویس باید مهار شود و پای مسافر بنشیند. باید گواهی شود که برای کمک به یک فرد دارای معلولیت توسط یک موسسه حرفه‌ای خدمات حیوانات آموزش دیده است. اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل داده شود.

 

ایر نیوزلند فقط سگ‌های حامی عاطفی را در پروازهای به مقصد یا از ایالات متحده حمل می‌کند. اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل داده شود. مسافر باید یک نامه اصلی بر روی سربرگ یک متخصص بهداشت روان دارای مجوز (به عنوان مثال یک روانشناس، یک روانپزشک، یک پزشک عمومی که ناتوانی ذهنی یا عاطفی مسافر را درمان می‌کند) ارائه دهد.

 

ایر نیوزلند Air New Zealand Airlines

 

۲.خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

 

چمدان کنترل شده

 

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است، یا اگر پرواز بسیار طولانی است، ایر نیوزلند ممکن است حیوان خانگی شما را در قسمت بار هواپیما به عنوان باکس چک شده در هواپیما حمل کند. پروازهای داخلی در نیوزلند این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

 

حیوانات خانگی مجاز:

گربه‌ها، سگ‌ها و پرندگان کوچک.

 

ورود:

هنگامی که به عنوان باکس تحویل‌شده پرواز می‌کنید، حداقل ۱ ساعت قبل از زمان پرواز، حیوان خانگی خود را در صندوق‌های حیوان خانگی مطابق با یاتا در باجه بلیط مسافر تحویل می‌گیرید و در آن زمان هزینه حمل و نقل را پرداخت می‌کنید.

 

محدودیت‌های دما:

اگر در هر نقطه، (مبدأ/ترانزیت/مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، دمای هوا در روز کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت (۷ درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۳۰ درجه سانتیگراد) پیش بینی می‌شود، حیوان خانگی از حمل و نقل به عنوان باکس چک شده خودداری می‌شود.

 

الزامات باکس:

باکس باید تمام استانداردهای یاتا را داشته باشد.

 

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

 

 

حمل و نقل مسافرتی حیوان خانگی می‌تواند کمک کند حیوان خانگی شما را با خیال راحت به آنجا برساند.

 

۳.سیاست‌های آشکار حمل و نقل حیوانات خانگی

 

کارگو

 

همه حیواناتی که با ایر نیوزلند در سطح بین المللی پرواز می‌کنند باید به عنوان محموله هوایی پرواز کنند. تمام رزروها باید توسط یک نماینده مجاز انجام شود. صاحبان حیوانات خانگی نمی‌توانند حمل و نقل حیوان خانگی خود را مستقیماً با بخش بار رزرو کنند.

Olympic Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

حیوانات خانگی مجاز:

حیوانات خانگی (گربه و سگ) و پرندگان کوچک.

 

سن:

حیوانات خانگی باید حداقل ۱۶ هفته سن داشته باشند، از شیر گرفته شده و برای سفرهای بین المللی واکسینه شده باشند.

 

ورود:

حیوان خانگی شما باید حداقل ۱ ساعت قبل از حرکت بررسی شود. (توصیه می‌شود زودتر)

 

محدودیت‌های دما:

اگر در هر نقطه، (مبدأ/ترانزیت/مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، دمای هوا در روز کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت (۷ درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۳۰ درجه سانتیگراد) پیش بینی می‌شود، حیوان خانگی از حمل و نقل به عنوان باکس چک شده خودداری می‌شود.

 

فرم مورد نیاز:

Air New Zealand Cargo به گواهی سلامتی نیاز دارد که ظرف ۱۰ روز پیش از ورود صادر شود. همچنین مدارک واکسیناسیون (سگ، گربه و فرت) و مدارک پاسپورت حیوان خانگی برای کشوری که حیوان خانگی شما به آن سفر می‌کند (فقط سفرهای بین المللی) الزامی است.

 

۴.فرودگاه‌های ارائه شده Air New Zealand Airlines

ایر نیوزلند به استرالیا، اقیانوس آرام، آسیا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و بریتانیا پرواز دارد.

 

همچنین برای پرواز به هیترو لندن که یک پست بازرسی مرزی تأیید شده برای بریتانیا است، تأیید شده است.

 

۵.توله سگ و بچه گربه

ایر نیوزلند توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۱۶ هفته و واکسینه هاری را منتقل می‌کند.

 

۶.نژادهای ممنوعه و محدود

ایر نیوزلند نژادهای سگ زیر را به عنوان باکس چک شده یا بار هوایی ارسال نمی‌کند:

 

پیت بول تریر آمریکایی، دوگو آرژانتینی، توسا ژاپنی و فیلا برزیلی. رفتار پرخاشگرانه، پارس بی وقفه یا نشانه‌های مشهود استرس نیز زمینه‌ای برای امتناع است.

 

توجه: ایر نیوزلند دیگر نژادهای سگ یا گربه براکی سفالیک (نقطه بینی) را در پروازهایی با پاهای بیش از ۵ ساعت نمی‌پذیرد. (نمونه‌هایی از این امر عبارتند از آمریکای شمالی تا نیوزلند از جمله LAX، SFO، IAH، YVR و HNL.)

 

نژادهای براکیوسفال:

آفن پینشر (همه نژادها)، بوستون تریر، باکسر (همه نژادها)، گریفون بروکسل، بولداگ (همه نژادها)، کن کورسو، چاو چاو، دوگ د بوردو، اسباب بازی اسپانیل انگلیسی، چین ژاپنی، لاسا آپسو، ماستیف (همه نژادها)، پیتبول، پرسا کاناریو، پاگ (همه نژادها)، گربه پکنی و پرشین.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

کتاب مرجع قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱