کلینیک دامپزشکی روژان

airBaltic Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

airBaltic Airlines اگر سگ یا گربه کوچک شما الزامات ذکر شده در خط مشی حیوانات خانگی را برای سفر در داخل کابین برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی مورد تأیید نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

حیوانات خانگی مجاز:

فقط سگ و گربه بچه گربه یا توله سگ شما باید برای هاری واکسینه شده و مطابق با مقررات اتحادیه اروپا باشد.

حداکثر وزن حیوان خانگی و حمل کننده نباید از ۱۷.۶ پوند (۸ کیلوگرم) تجاوز کند. یک بار برای هر مسافر بزرگسال مجاز است. مسافر با حامل نمی‌تواند با یک نوزاد پرواز کند.

محدودیت‌ها:

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که به امارات متحده عربی، ایسلند، بریتانیا یا ایرلند پرواز می‌کنند باید این کار را به عنوان محموله هوایی انجام دهند. سگ‌ها و گربه‌هایی که از این کشورها پرواز می‌کنند فقط می‌توانند این کار را به‌عنوان بار چک‌شده یا بار هوایی (مسافری و کارگو) انجام دهند.

الزامات حامل:

حداکثر اندازه‌های حامل ۵۵ سانتی متر طول، ۴۰ سانتی متر عرض و ۲۳ سانتی متر ارتفاع است. حیوان خانگی شما باید کاملاً در کریر قرار گیرد و بتواند بایستد و بچرخد. کریر باید کف ضد آب، تهویه مناسب و بست یا زیپ ایمن داشته باشد.

اگر وزن آنها از جمله حامل بیش از ۸ کیلوگرم نباشد، می‌توانید ۲ گربه یا سگ از یک گونه را در یک ظرف حمل کنید.

رزرواسیون:

هنگام رزرو صندلی خود در اسرع وقت قبل از سفر، باید با airBaltic تماس بگیرید و حیوان خانگی خود را رزرو کنید. شما باید یک مسافر بزرگسال باشید و حیوان خانگی شما جزء کمک هزینه حمل دست شما محسوب می‌شود. می‌توانید از طریق مرکز پرداخت آنلاین airBaltic پرداخت کنید.

ورود:

شما باید حداقل ۳۰ دقیقه قبل از زمان پرواز به فرودگاه برسید و با یک نماینده بلیط airBaltic چک کنید. تمامی فرم‌ها، آزمون‌ها، گواهی‌ها و مجوزهای مورد نیاز برای کشور مقصد شما باید هنگام ورود به خارج از کشور ارائه شود.

هزینه:

هر طرف ۶۰ یورو

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات:

سگ‌های راهنمای دارای گواهی پزشکی می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای صاحب خود را در کابین همراهی کنند تا زمانی که با سایر مسافران تداخل نداشته باشند. آن‌ها باید برچسب شناسه و جلیقه خود را همیشه بپوشند. باید قبل از سفر به AirBaltic Airlines اطلاع دهید.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

اگر سگ یا گربه شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد یا اگر پرواز بسیار طولانی است، airBaltic Airlines ممکن است حیوان خانگی شما را طبق مقررات خود در قسمت بار هواپیما حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

حیوانات خانگی مجاز:

فقط سگ و گربه

رزرواسیون:

برای پرواز حیوان خانگی خود به عنوان باکس چک شده، باید قبل از رزرو بلیط خود با تماس با airBaltic Airlines رزرو کنید. تعداد حیوانات خانگی پذیرفته شده در محفظه بار بسته به نوع هواپیما محدود است.

ورود

شما باید سگ یا گربه خود را حداقل ۱ ساعت قبل از زمان سفر بررسی کنید.

هنگام پرواز به عنوان باکس تحویل‌شده، حیوان خانگی خود را حداقل ۱ ساعت قبل از زمان پرواز در باکس‌های حیوان خانگی مطابق با IATA در باجه بلیط مسافران تحویل می‌گیرید. پرداخت باید در زمان رزرو از طریق مرکز پرداخت آنلاین airBaltic Airlines انجام شود. برای سفر به عنوان باکس چک شده، وزن حیوان خانگی شما و حامل آن نباید از ۷۵ کیلوگرم (۱۶۵ پوند) تجاوز کند، در غیر این صورت حیوان خانگی شما از طریق AirBaltic Cargo سفر خواهد کرد.

هزینه:

۱۰۰ یورو – وزن حیوان خانگی و حامل بین ۱ تا ۳۲ کیلوگرم است

۲۰۰ یورو – وزن حیوان خانگی و حامل بین ۳۳ تا ۷۵ کیلوگرم است.

Aircalin Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

محدودیت‌های دما:

اگر، در هر نقطه، (مبدأ / ترانزیت / مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، پیش بینی می‌شود که دمای روز کمتر از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹ درجه سانتیگراد) باشد. airBaltic حق دارد از حمل و نقل حیوان خانگی شما در انبار بار خودداری کند.

فرم‌های مورد نیاز:

airBaltic نیاز دارد که تمام فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد در هنگام ورود به خارج از کشور از جمله مدرک واکسیناسیون هاری ارائه شود.

الزامات باکس:

اندازه باکس نباید از ۱۵۶ L x 80 W x 86 H تجاوز کند. دو سگ یا گربه در هر باکس مجاز است تا زمانی که از یک گونه باشند و برای یکدیگر شناخته شده باشند. وزن حیوانات خانگی نمی‌تواند بیش از ۱۴ کیلوگرم باشد. سه توله سگ یا بچه گربه تا زمانی که کمتر از ۶ ماه سن داشته باشند و فضای کافی برای آنها در کریر وجود داشته باشد در یک باکس مجاز هستند.

باکس باید تمام استانداردهای یاتا را داشته باشد.

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

همه حیوانات خانگی که بدون همراه به عنوان محموله هوایی کارگو پرواز می‌کنند باید حمل و نقل خود را از طریق یک نماینده تأیید شده ترتیب دهند. هنگام پرواز از لتونی، لیتوانی یا استونی، یک نماینده برای ترتیب حمل و نقل مورد نیاز است.

حیوانات خانگی مجاز:

گربه‌های خانگی، سگ‌ها و سایر حیوانات.

سن:

حیوانات خانگی باید زودتر از ۱۲ سالگی برای هاری واکسینه شوند و در صورت نیاز کشور مقصد، حداقل ۲۱ روز یا بیشتر صبر کنند.

محدودیت‌های دما:

اگر در هر نقطه، (مبدأ/ترانزیت/مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، دمای هوا در روز کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹ درجه سانتیگراد) پیش بینی می‌شود. airBaltic Airlines حق دارد از حمل و نقل حیوان خانگی شما در انبار بار خودداری کند.

فرم مورد نیاز:

AirBaltic Airlines Cargo به گواهی سلامتی نیاز دارد که ظرف ۱۰ روز پیش از ورود صادر شود. همچنین مدارک واکسیناسیون (سگ، گربه و فرت) و مدارک پاسپورت حیوان خانگی برای کشوری که حیوان خانگی شما به آن سفر می‌کند (فقط سفرهای بین المللی) الزامی است.

۴. فرودگاه‌های ارائه شده

airBaltic Airlines به بیش از ۷۰ مقصد در سراسر بالتیک، اروپا، روسیه، قفقاز، خاورمیانه و آسیای مرکزی پرواز می‌کند.

airBaltic Airlines برای پرواز به لندن گاتویک که یک پست بازرسی مرزی تأیید شده برای بریتانیا است، تأیید شده است.

۵. توله سگ و بچه گربه

airBaltic قبل از واکسینه شدن برای هاری توله‌ها و بچه گربه‌ها را حمل نمی‌کند و حداقل ۲۱ روز قبل از سفر صبر کرده است.

۶. نژادهای ممنوعه

airBaltic لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید). صاحبان نژادهای براکیوسفال باید حیوان خانگی خود را در باکس‌ای که یک سایز بزرگتر از اندازه مورد نیاز برای تهویه اضافی است پرواز دهند.

۷. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

airBaltic Airlines حیوانات دیگر را فقط به عنوان محموله هوایی حمل می‌کند. برای رزرو حمل و نقل به یک نماینده نیاز است.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.