کلینیک دامپزشکی روژان

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور الجزایر [صفر تا ۱۰۰]

صفحه اصلی » قوانین کشورها » قاره آفریقا » قوانین حمل و نقل حیوانات کشور الجزایر [صفر تا ۱۰۰]

در این مقاله نکات مختلف در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات الجزایر بررسی شده است ، با ما همراه باشید ؛

 

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات الجزایر در خصوص حیوانات را می دانید؟

الجزایر گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. پرچم الجزایر

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

الجزایر الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.  

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به الجزایر برای هاری واکسینه شود. توصیه می‌شود سگ‌ها در برابر هاری، دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا واکسینه شوند. توصیه می‌شود که گربه‌ها در برابر هاری، پن‌لکوپنی گربه‌سانان (دیستمپر در صورت وجود): رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی واکسینه شوند.  

 

۳.تست تیتر هاری

برای ورود به الجزایر از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.  

 

۴.گواهی سلامت

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی سلامت الجزایر را حداکثر ۱۴ روز قبل از سفر برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند.  

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به الجزایر با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.  

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به الجزایر نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.  

 

۷.ورود هوایی به الجزایر

حیوانات خانگی باید در فرودگاه Houari Boumediene در الجزایر وارد الجزایر شوند. حیوان خانگی شما باید با یک برچسب نام، روی قلاده خود با اطلاعات تماس فعلی صاحب حیوان شناسایی شود. حیواناتی که پرخاشگر هستند باید پوزه بند بپوشند. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.  

قوانین حمل و نقل حیوانات کالدونیای جدید
ادامه مطلب

 

۸.نژادهای ممنوعه

الجزایر فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند.  

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به الجزایر باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.  

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد.

در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.   تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد.

(بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

در این مقاله نکات مختلف در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات الجزایر بررسی شد.  

جهت دیدن مقاله های بیشتر به روژان پت کلینیک سر بزنید.  

از پیج اینستاگرام ما هم بازدید کنید.  

شاید برایتان جالب باشد:قوانین افغانستان برای عبور و مرور حیوانات  

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

ارسال نظر