کلینیک دامپزشکی روژان
مونته نگرو

قوانین حمل و نقل حیوانات مونته نگرو

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات مونته نگرو بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

مونته نگرو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

هنگام سفر به مونته نگرو، حیوان خانگی شما باید با یک ریزتراشه حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 شناسایی شود. این بهترین نوع شناسایی حیوانات خانگی است که امروزه در دسترس است و باید ترخیص کالا از گمرک را راحت‌تر کند.

 

  1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر هاری زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه هاری و بیش از ۳ ماه قبل از ورود به مونته نگرو لازم است.

 

  1. گواهی سلامت

یک گواهی بهداشت دامپزشکی برای مونته نگرو باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما طی ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل شود. یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، توسط USDA یا CFIA تأیید شده است. اگر از کشور دیگری به مونته نگرو سفر می‌کنید، دامپزشک دولتی از آژانسی در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است، باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

  1. مجوز واردات

هنگام ورود به مونته نگرو با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست، مگر اینکه بدون همراه وارد مونته نگرو شوید.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به مونته نگرو نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه Podgorica وارد مونته نگرو شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند مونته‌نگرو سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

قوانین حمل و نقل حیوانات سورینام
ادامه مطلب

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

  1. نژادهای ممنوعه

مونته نگرو فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند.

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به مونته نگرو باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات مونته نگرو بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد