کلینیک دامپزشکی روژان
تاهیتی

قوانین حمل و نقل حیوانات تاهیتی

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات تاهیتی بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها و گربه‌های خانگی از جمله حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

سگ یا گربه شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ پانزده رقمی حیوان خانگی و غیر رمزگذاری شده ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید. شماره میکروچیپ حیوان خانگی شما باید در تمام اسناد موجود باشد.

 

خالکوبی شکل دیگری از شناسایی است.

 

 1. واکسیناسیون

اگر حیوان خانگی شما طی شش ماه قبل از سفر در کشوری زندگی کرده است که عاری از هاری نیست (استرالیا، بحرین، باربادوس، جزایر فالکلند، فیجی، گوام، هاوایی، ایسلند، ژاپن، جزیره نورفولک، کالدونیای جدید، نیوزیلند، سنگاپور، وانواتو، والیس و فوتونا)، پس از کاشت ریزتراشه باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشد. واکسیناسیون باید حداقل ۶ ماه قبل از ورود به کشور انجام شود. توجه داشته باشید که توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کوچکتر از ۳ ماه را نمی‌توان برای هاری واکسینه کرد.

 

سگ‌هایی که در کشوری که در نظر گرفته می‌شود آلوده به لیشمانیوز در طی ۶ ماه پس از ورود به تاهیتی زندگی کرده‌اند، باید طی ۳۰ روز پیش از ورود، در آزمایش غربالگری منفی نشان دهند که آیا علیه این بیماری واکسینه شده‌اند یا نه.

 

سایر واکسن‌های مورد نیاز عبارتند از پاراوویروس، دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی و لپتوسپیروز. (سگ‌ها)

 

واکسیناسیون پن لکوپنی گربه، کلسی ویروس و رینوتراکئیت (گربه)

 

 1. درمان انگل‌های داخلی و خارجی

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد تاهیتی شود، باید دو بار در عرض ۳۰ روز پیش از ورود، علیه انگل‌های داخلی و خارجی با استفاده از روش‌های استاندارد درمان شود. درمان دوم باید حداقل ۱۴ روز فاصله از درمان اول و در عرض ۴ روز پس از انتقال انجام شود.

 

 1. تست تیتر هاری

مگر اینکه سگ یا گربه شما پس از تولد یا اقامت در کشوری طبقه بندی شده به عنوان عاری از هاری (استرالیا، بحرین، باربادوس، جزایر فالکلند، فیجی، گوام، هاوایی، ایسلند، ژاپن، جزیره نورفولک، کالدونیای جدید، نیوزیلند) وارد تاهیتی شود.، سنگاپور، وانواتو، والیس و فوتونا)، سگ یا گربه شما باید آزمایش تیتر هاری توسط آزمایشگاه مورد تأیید OIE را زودتر از ۳ ماه پس از واکسیناسیون اولیه (اولین) هاری و بین ۳ تا ۱۲ ماه پس از ورود انجام دهد. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه شده است، آزمایش تیتر را می‌توان بلافاصله پس از تزریق بوستر انجام داد.

یا

سگ یا گربه شما باید شش ماه قبل از صادرات را در یک ایستگاه قرنطینه تأیید شده سپری کند.

 

 1. گواهی سلامت

یک دامپزشک دارای مجوز باید ظرف ۴ روز پیش از ورود، گواهی دامپزشکی تاهیتی مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما سالم است، بیماری قابل انتقال ندارد و انگل ندارد و واکسیناسیونی فوق و نتایج آزمایش تیتر (در صورت وجود) را نشان می‌دهد، تکمیل کند. در صورت لزوم، معاینه باید در فرودگاه یا در ایستگاه قرنطینه انجام شود.

 

 1. مجوز واردات

شما باید مجوز واردات را به وزارت کشاورزی ارائه دهید. اگر سگ یا گربه شما در حال عبور از کشوری است که به آن نیاز دارد، باید یک رزرو قرنطینه ارائه شود. تمام واکسیناسیون و آزمایش‌ها باید انجام شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات بریتانیا
ادامه مطلب

 

حیوان خانگی شما باید گواهی از ایستگاه قرنطینه داشته باشد مبنی بر اینکه رزرو مؤثر بوده و ۳ ماه تأخیر بعد از آزمایش تیتر هاری و هاری را رعایت می‌کند.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی

تاهیتی امکانات قرنطینه‌ای ندارد. سگ‌ها و گربه‌هایی که از برخی از کشورهای مبتلا به هاری وارد کشور می‌شوند باید ۳۰ روز را در مراکز قرنطینه تأیید شده در کشورهای زیر، هاوایی، نیوزلند، استرالیا یا انگلیس بگذرانند. قرنطینه باید ۳ ماه پس از انجام آزمایش تیتر هاری انجام شود. تصمیمات در زمان درخواست مجوز واردات انجام خواهد شد.

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات تاهیتی:

 

 1. ورود به تاهیتی از طریق هوا یا دریا

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی Fa’a’ã در تاهیتی وارد تاهیتی شوند.

 

باکس حیوان خانگی شما باید توسط مقامات دولتی در کشور مبدأ مهر و موم شده باشد. شماره باید در گواهی سلامت منعکس شود. سگ‌ها و گربه‌ها نباید از طریق کشوری که عاری از هاری در نظر گرفته نمی‌شود عبور کنند.

 

هر سگ یا گربه‌ای که با قایق تفریحی وارد تاهیتی می‌شود باید دارای مجوز واردات از وزارت کشاورزی باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه

برای تکمیل مراحل ورود به تاهیتی، توله سگ‌ها باید حداقل ۱۰ ماه سن داشته باشند. تمام قوانین فوق اعمال خواهد شد.

 

 1. نژادهای ممنوعه

نژادهای سگ زیر و میکس آنها مجاز به ورود به تاهیتی نیستند: دوگوی آرژانتینی، فیلا برزیلیرو، توسا ژاپنی، تریر استافوردشایر آمریکایی یا تریر استافوردشایر.

 

تمام سگ‌های نژاد روتوایلر یا استافوردشایر تریر آمریکایی باید در کتاب مطالعه‌ای که توسط فدراسیون بین‌المللی Cynology تأیید شده است ثبت شوند.

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهیان گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به تاهیتی باید مجوز واردات و گواهی بهداشت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات تاهیتی بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد