کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم سنگال

قوانین حمل و نقل حیوانات سنگال

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات سنگال بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

سنگال گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما باید قبل از ورود به سنگال با یک ریزتراشه ۱۵ رقمی که مطابق با ISO 11784/11785 است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابقت ندارد، باید با اسکنر میکروچیپ یا خواننده خود سفر کنید.

 

  1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

مگر اینکه حیوان خانگی شما در حال حاضر برای هاری واکسینه شده باشد، باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به سنگال برای هاری واکسینه شود. اگر موظف به واکسیناسیون باشد، تا زمانی که واکسیناسیون قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی تزریق شود، نیازی به انتظار نیست.

 

  1. تست تیتر هاری

هنگام ورود به سنگال نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. اگر از کشوری با هاری بالا وارد سنگال می‌شوید، می‌توانید آزمایش تیتر هاری (FAVN) را برای اثبات سطح آنتی بادی در خون حیوان خانگی خود انجام دهید.

 

  1. گواهی سلامت

ظرف ۷۲ ساعت از سفر، یک گواهی سلامت دامپزشکی برای سنگال باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما درست قبل از سفر تکمیل شود. تأیید دولت لازم نیست. با این حال، اگر مایل به تأیید سند هستید، ۱۰ روز قبل از سفر برای تأیید، دامپزشک خود را صادر کنید. شما به گواهی سلامت دیگری نیاز دارید که ظرف ۷۲ ساعت پس از ورود به سنگال صادر شود.

 

  1. مجوز واردات

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد سنگال می‌شوند باید مجوز واردات حیوانات صادر شده توسط اداره خدمات دامپزشکی سنگال را داشته باشند.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به سنگال نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی لئوپولد سدار سنگور وارد سنگال شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند سنگال سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

قوانین حمل و نقل حیوانات مجارستان
ادامه مطلب

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به سنگال باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

  1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات سنگال بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد