کلینیک دامپزشکی روژان
شیطنت‌های سگ

شیطنت‌های سگ

شیطنت‌های سگ

شیطنت‌هائی که از سگ سر می‌زند بستگی تامی به سن و جنس و نژاد دام داشته و چگونگی تربیت نیز در این امر بی‌نهایت مؤثر است.

توله‌ها در سن ۲ تا ۳ هفتگی چون عادت دارند مادر خود را لیس بزنند بنابراین هر جا مادر آن‌ها برود آن‌ها نیز به دنبالشان حرکت نموده و ممکن است در همه جا ادرار نموده و اجابت مزاج نمایند.

در سن ۳ هفتگی توله‌ها به منظور ادرار کردن و اجابت مزاج لانه را ترک می‌کنند.

در سن ۵/۸ هفتگی سگ‌ها می‌فهمند که نباید جای خود را کثیف کنند. و به همین دلیل هرگاه صاحبان آن‌ها اندکی به آنان توجه کنند عادت می‌نمایند. تا بدین منظور به محلی دور از لانه خویش بروند.

باید توجه داشت که برای سگ‌ها خیلی مشکل است که در محلی تنگ بخواهند در جای مخصوصی اجابت مزاج نمایند. و هرچه فضا وسیع‌تر باشد تربیت سگ بدین منظور بهتر انجام می‌شود.

و در ادامه:

هرگاه بخواهند در محل‌های محصور نسبت به نگاهداری توله‌ها اقدام کنند بهتر است آن‌ها را عادت دهند تا روی روزنامه اجابت مزاج نمایند. و یا برای این منظور از خارج شده و در جائی که مناسب می‌دانند ادرار کنند.

به منظور خورانیدن داروهای مایع به گربه می‌توان قطره‌چکان و یا سرنگی را وارد دهان کرد و هرگاه گربه نخواهد دارو را بخورد. در این صورت پوست را از دندان‌ها دور می‌کنیم تا بدین ترتیب جیبی ایجاد می‌شود. بعد دارو را در این جیب می‌ریزیم تا حیوان دارو را بخورد البته پس از آن دارو را خواهد بلعید.

ریزش مو سگ
ادامه مطلب

البته تا سن ۱۲ هفتگی لازم است این مواظبت‌ها به عمل آید زیرا بعد از آن سگ زیر نظر مربی کاملاً تربیت می‌شود و کمتر این گونه شیطنت‌ها از او سر می‌زند. روی هم رفته سگ‌های شکاری شیطنت بیشتری نسبت به سگ‌های خانگی دارند از این رو لازم است در تربیت این گونه سگ‌ها دقت بیشتری مبذول داشت.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص شیطنت‌های سگ بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب آنچه صاحب سگ باید بداند است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱