کلینیک دامپزشکی روژان
Asiana Airlines

Asiana Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (بیشتر پروازها)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله (بیشتر پروازها)

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

  1. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

اگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط‌مشی خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل‌ونقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌های کوچک، گربه‌ها و پرندگان خانگی. حیوانات خانگی باید تمیز و خوش رفتار باشند. با توجه به محدودیت‌های هواپیما، یک حیوان خانگی به ازای هر مسافر در کابین مجاز است. وزن کل حیوان خانگی شما از جمله حامل آن نباید از ۱۵.۴ پوند (۷ کیلوگرم) تجاوز کند.

 

شرایط سنی:

حیوانات خانگی برای سفر در کابین باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و کاملاً از شیر گرفته شده باشند.

 

محدودیت‌ها:

هنگامی که قوانین و مقررات مربوطه در شهر یا کشور مقصد مانند بریتانیا محدود شده باشد، حیوانات خانگی مجاز به پرواز در کابین نیستند.

 

الزامات حامل:

اندازه کل سه طرف حمل کننده حیوان خانگی باید ۴۵ اینچ (۱۱۵ سانتی متر) یا کمتر باشد. حداکثر ارتفاع حامل باید ۸ اینچ (۲۱ سانتی متر) یا کمتر برای حامل‌های سخت و حداکثر ۱۰ اینچ (۲۶ سانتی متر) برای حامل‌های نرم باشد.

 

هر مسافر می‌تواند ۱ حیوان خانگی را در کریر بیاورد مگر اینکه ۲ توله سگ یا ۲ بچه گربه زیر ۶ ماه باشند. پرنده مادر و نوزادش نیز ممکن است در یک حامل پرواز کنند.

 

حامل‌ها می‌توانند از چرم یا پارچه ساخته شوند. با این حال، باید یک چارچوب حمایتی داشته باشد تا زمانی که مستقل است فرو نریزد.

 

رزرواسیون:

شما باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از سفر با خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines تماس بگیرید و برای حیوان خانگی خود رزرو کنید.

 

ورود:

شما در پیشخوان مسافران چک می‌کنید و هزینه حمل حیوان خانگی خود را پرداخت می‌کنید. شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی به حساب می‌آید.

 

فرم‌های مورد نیاز:

هواپیمایی آسیانا Asiana Airlines باید تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد شما و همچنین مجوزهای صادرات و گواهی قرنطینه را در صورت نیاز مشاهده کند.

 

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات:

شرکت هواپیمایی آسیانا طبق مقررات خود سگ‌های سرویس را برای مسافران کم بینا یا کم شنوایی در پروازهای خود به صورت رایگان می‌پذیرد. سگ‌ها باید یک برچسب شناسایی از یک موسسه آموزشی معتبر ملی داشته باشند. غذا باید توسط مالک در طول توقف در پروازهای طولانی ارائه شود. حیوان سرویس باید جلوی پای مسافر پرواز کند.

 

اگر با یک حیوان حمایت عاطفی در خطوط هوایی آسیانا در پرواز مستقیم به یا از ایالات متحده پرواز می‌کنید، باید با خدمات مشتری تماس بگیرید تا ببینید آیا ESA شما برای پرواز در کابین با شما تحت مقررات قانون دسترسی به شرکت هواپیمایی تأیید شده است یا خیر.

 

  1. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

 

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، هواپیمایی آسیانا Asiana Airlines ممکن است حیوان خانگی شما را طبق مقررات خود در قسمت بار هواپیما حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است. تعداد حیوانات خانگی مجاز به پرواز به عنوان باکس چک شده به نوع هواپیما و مسیر بستگی دارد.

 

نکته: حتماً به کاپیتان هواپیما بگویید که حیوان خانگی شما در محفظه بار پرواز می‌کند تا مطمئن شود که درجه حرارت را در سطح مناسب نگه می‌دارد.

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌ها، گربه‌ها و پرندگان. سگ‌ها و گربه‌ها باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و از شیر گرفته شوند. حیوانات خانگی که به آمریکای شمالی یا از آمریکای شمالی پرواز می‌کنند باید حداقل ۹۰ روز سن داشته باشند. از حیوانات خانگی باردار، حیوانات خانگی بوی بد، سگ‌های وحشی (سگ‌های مهاجم و سایر حیوانات خشن) خودداری می‌شود.

 

رزرواسیون:

شما باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از سفر با خطوط هوایی آسیانا تماس بگیرید و برای حیوان خانگی خود رزرو کنید. در دسترس بودن به نوع و مسیر هواپیما بستگی دارد.

 

ورود:

هنگام پرواز به عنوان باکس تحویل‌شده، سگ، گربه یا پرنده خود را حداقل ۲ ساعت قبل از زمان پرواز در باجه بلیط مسافر تحویل می‌گیرید که در آن زمان هزینه حمل و نقل را پرداخت می‌کنید. به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود قبل از سفر با خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines تماس گرفته و حیوان خانگی خود را رزرو کنند.

 

حیوانات خانگی نباید زودتر از ۴ ساعت پس از ورود به خانه آبیاری و تغذیه شوند. غذا و آب کافی در طول پرواز باید تأمین شود.

 

محدودیت‌های دما:

برای ایمنی حیوان خانگی شما، اگر در هر نقطه، (مبدأ / ترانزیت / مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، دمای هوا در روز کمتر از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت پیش بینی می‌شود. ۲۹ درجه سانتیگراد)، از حمل و نقل حیوان خانگی شما به عنوان بار چک شده یا محموله هوایی خودداری می‌شود.

 

محدودیت‌های دما:

هنگامی که دمای واقعی یا پیش‌بینی‌شده بالاتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹.۴ درجه سانتی‌گراد) یا کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت (۷.۲ درجه سانتی‌گراد) در هر شهری در برنامه سفر باشد، حیوانات خانگی در انبار بار به‌عنوان بار تحویل‌شده یا بار هوایی پذیرفته نمی‌شوند. جولای تا سپتامبر و دسامبر تا فوریه

 

محدودیت‌های مسیر:

سگ‌ها، گربه‌ها و پرندگان را نمی‌توان به‌عنوان چمدان چک‌شده به کشورهایی که نیاز به ورود حیوانات خانگی به عنوان محموله هوایی دارند، مانند بریتانیا حمل کرد.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر. در صورت نیاز باید گواهی قرنطینه ارائه شود. تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد حیوان خانگی شما باید ارائه شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات ایسلند
ادامه مطلب

 

واکسیناسیون لازم:

گواهی تمام واکسیناسیونی مورد نیاز برای خروج از کشور مبدأ و ورود به کشور مقصد باید ارائه شود.

الزامات باکس:

فقط ۱ سگ یا گربه بالای ۶ ماه مجاز به پرواز در هر باکس است. ۲ توله سگ یا ۲ بچه گربه زیر ۶ ماه و یا یک جفت پرنده معاف هستند. بیش از ۲ توله سگ یا بچه گربه که بیش از ۶ ماه سن ندارند یا یک جفت پرنده را نمی‌توان در یک باکس حمل کرد. حیوانات باید از یک جنس باشند و یکدیگر را بشناسند و باکس باید آنقدر بزرگ باشد که هر دوی آنها را در خود جای دهد.

 

وزن ترکیبی حیوان خانگی و باکس نمی‌تواند از ۹۹ پوند (۴۵ کیلوگرم) بیشتر شود تا به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند. مجموع ۳ ضلع باکس باید حداکثر ۱۱۲ اینچ باشد. ارتفاع باکس نمی‌تواند از ۳۳ اینچ (۸۴ سانتی متر) تجاوز کند.

 

باکس‌ها باید از چوب، پلاستیک یا فلز محکم ساخته شده و کف محکمی داشته باشند. همه درهای باکس باید قفل فنری داشته باشند تا حیوان خانگی شما نتواند آن را باز کند. باکس‌های پرندگان باید دارای پوشش محافظ با بافت آزاد مانند پارچه پنیر روی سوراخ‌های تهویه و درب باشند که حفظ حریم خصوصی را فراهم کند.

 

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

 

هنگامی که باکس خود را دریافت کردید، باید حیوان خانگی خود را قبل از سفر به آن عادت دهید.

 

  1. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌ها و گربهها. هیچ حیوان خانگی باردار یا مادر شیرده با بستر پذیرفته نمی‌شود.

 

سن:

حداقل سن برای حمل و نقل ۹۰ روز است به استثنای پروازهایی که به آمریکای شمالی یا از آمریکای شمالی در آن حداقل سن ۸ هفته است. اگر سگ یا گربه شما بین ۸ تا ۱۶ هفتگی سن دارد، باید غذا و آب تهیه شود و در ظرف ۱۲ ساعت اخطار برای تغذیه و آبیاری در باکس ارسال شود.

 

رزرواسیون:

رزرو باید از طریق یک نماینده مجاز برای رزرو سفر در خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines بین ۱۰ تا ۱۴ روز قبل از حرکت انجام شود.

 

فرم‌های مورد نیاز:

یک گواهی قرنطینه که نشان دهنده شماره میکروچیپ و نتایج آزمایش تیتر هاری باشد، مورد نیاز است. واکسیناسیون هاری باید تقریباً ۳۰ روز قبل از روز حمل و نقل انجام شده باشد و یک گواهی هاری باید همراه حیوان خانگی شما باشد. گواهی hipper (قبض راه هوایی) نیز مورد نیاز است.

 

در صورت نیاز، مشتری یا نماینده باید از قبل مجوز واردات را از نمایندگی مربوطه مقصد دریافت کند.

 

ورود:

حداکثر ۴ ساعت قبل از حرکت، حیوان خانگی خود را در مرکز باربری Asiana Airlines در فرودگاه خود بررسی خواهید کرد. شما هزینه حمل و نقل حیوان خانگی خود را هنگام تحویل گرفتن حیوان خانگی پرداخت خواهید کرد.

 

الزامات باکس:

اگر وزن سگ شما بدون احتساب باکس بیش از ۳۰ کیلوگرم باشد، باید قبل از حرکت هواپیما با آسیانا کارگو تأیید شود. یک سگ یا گربه در هر باکس مجاز است. دو سگ بالغ با وزن هر کدام کمتر از ۱۴ کیلوگرم که برای یکدیگر شناخته شده‌اند و اندازه یکسانی دارند می‌توانند در یک باکس حمل شوند. حداکثر سه سگ متولد شده از یک بستر و زیر ۶ ماه را می‌توان در یک باکس حمل کرد.

 

سگ‌های بزرگ یا تهاجمی با وزن بیش از ۳۰ کیلوگرم (بدون احتساب باکس) فقط در یک باکس ساخته شده از چوب یا فلز محکم پذیرفته می‌شوند. تمام باکس‌های سگ باید با طناب یا تسمه به صورت ضربدری باشد. باکس‌ها باید با برچسب حیوانات زنده مشخص شوند.

 

  1. فرودگاه‌های ارائه شده

خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines به مقاصدی در استرالیا، کانادا، کامبوج، کانادا، چین، اتحادیه اروپا، گوام، هند، اندونزی، ژاپن، قزاقستان، مالزی، کره، میانمار، نیوزلند، فیلیپین، روسیه، تایوان، تایلند، ترکیه، بریتانیا خدمات رسانی می‌کند. ایالات متحده، ازبکستان و ویتنام.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه

آسیانا Asiana Airlines توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۸ هفته را حمل می‌کند و از شیر گرفته می‌شود.

 

  1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر فقط در داخل کشور حمل می‌شوند و بین ۱ ژوئیه تا ۳۰ سپتامبر به عنوان باکس تحویل شده در هیچ پروازی حمل نمی‌شوند:

Affenpinscher، Dogo Argentino، Mastiff، Boston Terrier، Boxer، Bulldog، Brussels Griffon، Shih Tzu، Spaniel (اسباب بازی انگلیسی، کاوالیر کینگ چارلز، تبتی و غیره)، چیهواهوا، چین ژاپنی، لهاسا آپسو، پرسا کاناریو، چاو چاو، پاگ، پکنیز، شارپی، پیت بول، کن کورسو، دوگ د بوردو یا هر سگی با پوزه کوتاه.

 

گربه‌ها:

برمه‌ای، اگزوتیک، هیمالین، ایرانی

 

نژادهای سگ خطرناک زیر یا میکس آنها به عنوان چمدان یا محموله هوایی مجاز نخواهد بود:

سگ توسا، تریر پیت بول آمریکایی، تریر آمریکایی استافوردشایر، بول تریر استافوردشر، دوگو آرژانتینو، ماستیف، لایکا، اوتچارکا، کانگال، ولف داگ، بولی آمریکایی و روتوایلرها

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

خطوط هوایی آسیانا Asiana Airlines اجازه حمل و نقل پستانداران، خوک‌ها، مارها یا جوندگان (مثلاً موش، همستر، خوکچه هندی، سنجاب، چینچیلا، خال، خرگوش، بیور) را نمی‌دهد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.