کلینیک دامپزشکی روژان
Bio Laryngo PV

Bio Laryngo PV

 

Bio Laryngo PV

واکسن زنده لیوفیلیزه شده علیه بیماری لارنگوتراکئیت عفونی طیور

ترکیب واکسن در هر دز:

حداقل ویروس لارنگوتراکئیت عفونی در هر دوز ۱۰۲.۵ EID۵۰ می‌باشد.

ویروس تخفیف حدت یافته PV09 بکار رفته در واکسن، بر روی مایع کوریوآلانتوئیک جنین تخم‌مرغ‌های SPF تکثیر و سپس با ماده‌ای پایدار کننده لیوفیلیزه گردیده است.

موارد مصرف:

واکسن بیولارینگو – پی وی برای واکسیناسیون جوجه‌ها علیه بیماری لارنگوتراکئیت عفونی توصیه می‌گردد.

نحوه تجویز و میزان مصرف:

این واکسن به روش قطره چشمی توصیه شده است، درصورت تجویز به روش آشامیدنی، جوجه‌ها از سطح محافظت پائین‌تری برخوردار می‌گردند و یکنواختی در این روش کمتر از قطره چشمی می‌باشد.

واکسیناسیون در پولت‌های تخمگذار می‌بایست از ۸ تا ۲۰ هفتگی صورت پذیرد. واکسیناسیون پولت‌های جایگزین در مرغداری‌های با آلودگی بالا در دو مرحله و در سنین ۷- ۶ و ۱۶ هفتگی بهترین پوشش محافظت را ایجاد می‌کند.

روش قطره چشمی:

محافظ آلومینیومی و درب لاستیکی ویال محتوی واکسن را بردارید، مقداری از حلال را به محتویات ویال واکسن اضافه کنید. درپوش لاستیکی ویال واکسن را مجدداً در جای خود قرار دهید و بشدت تکان دهید. سپس محلول واکسن را مجدداً به داخل ویال حلال برگردانید و با باقیمانده حلال مخلوط نمائید و قطره چکان را بر روی درب ویال تعبیه و فقط یک قطره از واکسن را در یک چشم پرنده بچکانید.

واکنش‌های طبیعی مانند تورم و سرخی چشم، پلک و بافت‌های اطراف آن متعاقب مصرف واکسن مشاهده می‌شود. این واکنش‌های التهابی، ظرف مدت ۵ – ۳ روز محو می‌گردند.

موارد احتیاط:

  • فقط پرندگان سالم را واکسینه نمائید.
  • مصرف واکسن در پرندگانی که سن آن‌ها کمتر از ۵-۴ هفته می‌باشد، توصیه نمی‌گردد.
  • از تماس پرندگانی که واکسن دریافت نموده‌اند، با پرندگان حساس (غیر واکسینه) خودداری نمائید. ویروس واکسینال در پرندگان غیر واکسینه ممکن است سبب افت تولید گردد.
انواع سمندرها
ادامه مطلب

نگهداری:

ویال‌های واکسن را در دمای ۲+ الی ۸+ درجه سانتی گراد نگهداری نمائید.

بسته بندی:

ویال‌های ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ دزی در جعبه‌های ۱۰ عددی.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص Bio Laryngo PV بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب راهنمای واکسیناسیون دام های کوچک است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱