کلینیک دامپزشکی روژان
افت قند خون سگ

افت قند خون در سگ ها

در این مقاله علائم افت قند خون در سگ ها بررسی خواهد شد:

 

افت قند خون در سگ ها

علائم کاهش قند خون در سگ عبارتند از: تلو تلو خوردن، کوری، تشنج و غش کردن. سگ کاملاً هوشیار نیست و یا در حالت کما است. دچار تشنج شده، ضعیف و لرزان است. سگ به نظر مست است. عوامل کاهش دهنده قند خون را می‌توان به دو دسته مرتبط با دیابت و یا غیر مرتبط با دیابت تقسیم نمود.

عوامل مرتبط به دیابت:

نخوردن غذا پس از تزریق انسولین (همواره قبل از تزریق انسولین به سگ خود غذا بدهید). تزریق بیش از حد انسولین بدلیل عوض کردن نوع انسولین و یا اشتباهات محاسباتی در میزان انسولین تزریقی. کاهش یافتن میزان انسولین (عدم نیاز به میزان تزریقی). استفراغ کردن غذا پس از تزریق انسولین.

عوامل غیر مرتبط به دیابت: عفونت شدید، بیماری کبدی و یا توموری شدن بخشی که مسئول ترشح انسولین است. اگر توله‌ها (بخصوص توله‌هایی خیلی جوان و یا خیلی کوچک) غذا به میزان کافی نخورند و یا اینکه غذای خورده شده را با اسهال و استفراغ از دست بدهند می‌توانند دچار افت قند خون شوند.

 

  • اگر سگ شما بیماری دیابت دارد و دچار افت قند خون شده است، مقداری عسل و یا شربت گلوکز را روی لثه‌های سگ بمالید. حتی اگر سگ بی هوش شده است نیز حتماً این کار را انجام دهید.
  • اگر شما شربت گلوکز و یا عسل ندارید با مقداری آب قند این کار را انجام دهید.
  • علائم حیاتی سگ را کنترل کنید و در صورت نیاز عملیات احیا قلبی و ریوی را انجام دهید.
  • فوراً سگ را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی ببرید. انسولین و سرنگ را نیز با خود ببرید.
  • اگر سگ شما به دیابت دچار شده است و یا سابقه افت قند خون دارد، همواره مقداری عسل، شربت گلوکز، قند و یا مواد قندی به همراه داشته باشید.
بیماری تورم عفونی کبد سگ‌ها
ادامه مطلب

 

در این مقاله علائم افت قند خون در سگ ها بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

اورژانس سگ

آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن و آقای دکتر محمد حسین زارعیان بغدادآبادی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.