کلینیک دامپزشکی روژان
کامبوج

قوانین حمل و نقل حیوانات کامبوج

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کامبوج بررسی خواهد شد:

کامبوج گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به کامبوج، حیوان خانگی شما باید با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود. ریزتراشه باید یک ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784/11785 یا تراشه‌ای باشد که بتوان آن را با یک اسکنر بین المللی خواند.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ یا گربه شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه پس از ورود واکسن هاری واکسینه شود. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند.

 

گربه‌ها باید حداقل ۲۱ روز قبل از صادرات علیه کلسی ویروس، هرپس ویروس، پن‌لکوپنی واکسینه شوند. به عنوان یک اقدام احتیاطی، سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت و پاروویروس واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به کامبوج از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، اندکی قبل از سفر، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی کامبوج را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از کشور دیگری وارد کامبوج می‌شوید، تأیید آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی توصیه می‌شود.

 

۵.مجوز واردات

برای حیوانات خانگی که بدون همراه به عنوان محموله هوایی وارد کامبوج می‌شوند، مجوز واردات لازم است.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به کامبوج نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست، اما به دلیل محدودیت در دسترس بودن این محصولات در کشور توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه‌های بین المللی پنوم پن یا سیم ریپ وارد کامبوج شوند.

 

کپی پاسپورت مالک و عکس صاحب و حیوان خانگی نیز باید همراه حیوان خانگی شما باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات مقدونیه شمالی
ادامه مطلب

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه

کامبوج لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به کامبوج باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کامبوج بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱