کلینیک دامپزشکی روژان
سندرم نقص پر کوکاتیل

سندرم نقص پر کوکاتیل

در این مقاله سندرم نقص پر کوکاتیل بررسی خواهد شد:

 

سندرم نقص پر کوکاتیل

 

تعریف / بررسی اجمالی

این مورد با ژیاردیازgiardiasisروده همراه است و فقط در کوکاتیل گزارش شده است. به نظر می‌رسد اکنون نسبت به اولین گزارش کمتر است.

اتیولوژی

فرض بر این است که ژیاردیازی باعث سندرم سوءجذب روده می‌شود منجر به کمبود ویتامین E / کمبود سلنیوم می‌شود که منجر به خشک شدن، پوسته پوسته شدن پوست می‌شود که می‌تواند تا قسمت‌های کشیدگیpulling پر، آلوپسی و خارش پیشرفت کند.

ارائه بالینی

پوستی خشک و پوسته پوسته که می‌تواند تا دوره‌های بعدی کشیدگی پر، آلوپسی و خارش پیشرفت کند. سایر علائم بالینی شامل کاهش وزن، افسردگی، پرهای پف کرده، اسهال مزمن، مرگ و میر نوزادان، cachexia و ضعف می‌باشد.

تشخیص

ائوزینوفیلی و هیپوپروتئینمی به طور شایع گزارش شده است؛ ائوزینوفیلی به احتمال زیاد ناشی از آسیب بافتی مرتبط با رفتار آسیب رساندن به پر می‌باشد. تشخیص تروفوزوئیت هاtrophozoites (روی اسمیرهای مدفوع بسیار تازه معلق در سالین نرمال واضح است) و کیست‌ها (با استفاده از شناور سازی سولفات روی سانتریفیوژ شده) وجود این سندرم را پیشنهاد می‌دهند.

مدیریت

درمان با نیترویمیدازول معمولاً مؤثر است. یک واکنش سریع معمولاً مشاهده می‌شود.

 

در این مقاله سندرم نقص پر کوکاتیل بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد

اختلالات اسکلتی پرندگان زینتی
ادامه مطلب