کلینیک دامپزشکی روژان
Delta Airlines

Delta Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ خیر (نظامی فقط با سفارش PSC)
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله
خطوط هوایی دلتا به دلیل همه‌گیری کووید، به استثنای پرسنل نظامی با سفارش فعال، حمل و نقل حیوانات زنده را در انبار بار ارائه نمی‌کند.

آیا نیاز به حمل و نقل حیوان خانگی خود در داخل ایالات متحده دارید؟ برای حمل و نقل زمینی قیمت بگیرید.

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

اگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط مشی خطوط هوایی دلتا Delta Airlines را برای سفر در داخل کابین برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

حیوانات خانگی مجاز:

 

گربه‌های کوچک، سگ‌ها و پرندگان خانگی که در پروازهای داخل ایالات متحده (به استثنای هاوایی)، کانادا، جزایر ویرجین ایالات متحده و پورتوریکو سفر می‌کنند. حیوانات خانگی در فرست کلاس، بیزینس کلاس یا بیزینس الیت در هیچ پرواز بین المللی مجاز نیستند. ممکن است پروازهای داخلی خاصی وجود داشته باشد که این محدودیت در آنها اعمال می‌شود.

شرایط سنی:

 

حیوانات خانگی برای سفر در کابین در داخل ایالات متحده باید حداقل ۱۰ هفته سن داشته باشند. اگر با یک پرواز بین المللی وارد ایالات متحده می‌شوند، باید حداقل ۱۶ هفته سن داشته باشند. اگر به اتحادیه اروپا پرواز می‌کنند، باید حداقل ۱۵ هفته سن داشته باشند.

 

محدودیت‌های مسیر:

دلتا Delta Airlines حیوانات خانگی را در کابین به یا از مقاصد زیر حمل نخواهد کرد:

استرالیا، باربادوس، داکار، دبی، هاوایی، هنگ کنگ، ایسلند، ایرلند، جامائیکا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، بریتانیا و امارات متحده عربی.

حیوانات سرویس فقط می‌توانند در کابین به آفریقای جنوبی، هنگ کنگ یا بریتانیا سفر کنند.

 

الزامات حامل:

اندازه گیری حامل بسته به هواپیمایی که مسیر را انجام می‌دهد متفاوت است. به ازای هر مسافر یک حیوان خانگی مجاز است، مگر اینکه گربه یا سگ مادر را با بستر شیر گرفته نشده حمل کنید. دو حیوان خانگی از یک گونه و اندازه بین سنین ۱۰ هفته تا ۶ ماه ممکن است اجازه سفر در ۱ لانه را داشته باشند، مشروط بر اینکه به اندازه کافی کوچک باشند که در یک لانه جا شوند و سازگار باشند. آن‌ها به عنوان ۱ حیوان خانگی هزینه می‌شوند.

 

ورود:

از آنجایی که حیوانات در کنار خیابان تحویل داده نمی‌شوند، می‌توانید در پیشخوان مسافران اعلام حضور کنید. هزینه‌ای در زمان تحویل گرفتن دریافت می‌شود. شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی حساب می‌شود.

 

هزینه:

۱۲۵ دلار آمریکا (ایالات متحده، پورتوریکو، جزایر ویرجین) ۲۰۰ دلار آمریکا بین المللی ۷۵ دلار آمریکا برزیل.

 

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات

حیوانات خدماتی مجاز به سفر در کابین با مسافر معلول خود بدون پرداخت هزینه هستند. مسافران باید حداقل ۴۸ ساعت به شرکت هواپیمایی اطلاع دهند.

دلتا Delta Airlines دیگر رزرو حیوانات حمایت عاطفی را نمی‌پذیرد.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

 

به استثنای ارتش ایالات متحده که سفارشات انتقال فعال دارند، خطوط هوایی دلتا دیگر اجازه سفر به حیوانات خانگی را به عنوان چمدان تحویلی نمی‌دهد. همه حیوانات خانگی که برای سفر به عنوان باکس تحویل‌شده خیلی بزرگ هستند، به‌عنوان محموله هوایی در هواپیماهایی غیر از B-767-300، ۳۰۰ER، ۴۰۰، A-330-200، CRJ 200-700-900 سفر خواهند کرد. ERU 145، ۱۷۰-۱۷۵.
اخطار باید توسط پرسنل نظامی ظرف ۴۸ ساعت پس از خروج از پرواز ارائه شود. دلتا گربه (به جز نژادهای ممنوعه) و سگ (به جز نژادهای ممنوعه) را در پروازهای داخلی یا بین المللی حمل خواهد کرد. پرندگان خانگی، خرگوش، همستر، خوکچه هندی و مارموت فقط در پروازهای داخلی پرواز خواهند داشت.

 

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

دلتا در کارگو به ایالات متحده، آمریکای جنوبی، آمریکای لاتین، کارائیب، اروپا، خاورمیانه، کانادا، استرالیا، آسیا و آفریقا خدمات رسانی می‌کند. کلیه حمل و نقل‌های بین المللی باید از طریق نمایندگی IPATA رزرو شود.

دلتا کارگو هیچ باکس‌ای با ارتفاع بیش از ۲۴ اینچ (۶۱ سانتی متر) را به استثنای حیوانات خدماتی، حیوانات پشتیبانی عاطفی و رزرو نظامی نمی‌پذیرد. مشخص نیست که این محدودیت‌ها در حال حاضر تا چه زمانی اعمال خواهند شد.

دلتا برنامه تابستانی حیوانات زنده خود را متوقف کرده است و محدودیت‌های دمایی (۲۰ درجه فارنهایت/-۷ درجه سانتیگراد و ۸۰ درجه فارنهایت/۲۷ درجه سانتیگراد) برای همه شهرهایی که دلتا پرواز می‌کند و تمام لانه سازی هایی که آنها ارائه می‌کنند اعمال خواهد شد. علاوه بر این، دلتا دیگر حیوانات خانگی را به عنوان بار در پروازهایی با بیش از یک توقف یا بیش از میانگین مدت بیش از ۱۲ ساعت نمی‌پذیرد. محدودیت‌های دما برای پرندگان (از جمله جوجه‌های یکروزه و طیور)، حیوانات خونسرد (از جمله غذاهای دریایی و ماهی‌های زنده) و موش‌ها یا موش‌هایی که برای اهداف تحقیقاتی پرورش داده شده‌اند تا زمانی که به عنوان حیوانات خانگی شخصی حمل و نقل نشده‌اند اعمال نمی‌شود.

 

حیوانات خانگی مجاز:

همه پستانداران و پرندگان خون گرم از جمله حیوانات نمایشی یا نمایشگاهی. دلتا کارگو حیوانات خطرناک یا با خوی وحشی، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع می‌شوند ارسال نخواهد کرد.

 

سن:

حیوانات خانگی باید حداقل ۱۰ هفته سن داشته باشند و برای سفرهای داخلی از شیر گرفته شوند، ۱۵ هفته برای سفر به اتحادیه اروپا یا ۱۶ هفته برای سفر به کشورهای دیگر.

 

رزرواسیون:

رزرو باید بین ۳ تا ۱۴ روز قبل از حرکت انجام شود. برای پرواز دلتا کارگو، حیوان خانگی شما باید از قبل رزرو شده باشد. هیچ راهپیمایی پذیرفته نخواهد شد.

سفرهای بین المللی باید از طریق یکی از اعضای انجمن بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی و حیوانات رزرو شود. اگر برای حمل و نقل بین المللی به کمک نیاز دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده در مدت ۱۰ روز پیش از سفر، اثبات واکسیناسیون هاری (سگ، گربه و موش خرما) و تمام فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما.

 

ورود:

بسته به محل دفتر باربری، مکان‌ها بر اساس فرودگاه متفاوت است. حیوانات خانگی باید حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز بررسی شوند. حیوانات خانگی آرام بخش پذیرفته نمی‌شوند.

 

محدودیت‌ها:

دلتا Delta Airlines قادر به حمل حیوانات زنده با هواپیماهای بوئینگ ۷۶۷ و ایرباس ۳۳۰ (سری ۲۰۰) نیست. هیچ استثنایی در این آیین نامه وجود ندارد.

 

محدودیت‌های دما:

دلتا Delta Airlines حیوانات خونگرم را به‌عنوان محموله حمل نمی‌کند، اگر در هر نقطه (مبدأ، ترانزیت/مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی شما، دمای هوا در روز کمتر از ۱۰ درجه فارنهایت (۱۲- درجه سانتی‌گراد) یا بیشتر پیش‌بینی شود. بیش از ۸۰ درجه فارنهایت (۲ درجه سانتیگراد). هیچ استثنایی برای این محدودیت‌های دما وجود ندارد. تمام حیوانات زنده‌ای که با دمای کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت سفر می‌کنند باید گواهی سازگاری داشته باشند.

 

سایر محدودیت‌ها

دلتا کارگو حیوانات خانگی را که به هر درجه‌ای آرام بخشی شده‌اند نمی‌پذیرد.

دلتا دیگر حیوانات زنده را تحت برنامه Delta DASH خود حمل نمی‌کند.

 

الزامات باکس:

از ۱ مارس ۲۰۱۹، دلتا کارگو هیچ باکس‌ای با ارتفاع بیش از ۲۴ اینچ (۶۱ سانتی متر) را به استثنای حیوانات خدماتی، حیوانات پشتیبانی عاطفی و رزرو نظامی نمی‌پذیرد. مشخص نیست که این محدودیت‌ها در حال حاضر تا چه زمانی اعمال خواهند شد.

دلتا به ۲ سگ یا گربه هم‌اندازه و هم نوع اجازه می‌دهد تا زمانی که زیر ۶ ماه سن دارند و وزن هر کدام بیش از ۲۰ پوند نباشد، در یک باکس پرواز کنند. در باکس باید فضای کافی برای هر دو حیوان وجود داشته باشد.

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید. دلتا به مهره‌ها و پیچ‌های رزوه‌دار فلزی یا پلاستیکی برای محکم کردن هر دو نیمه باکس نیاز دارد.

 

۴. فرودگاه‌های ارائه شده:

دلتا به مکان‌هایی در سراسر جهان در آفریقا، آسیا، اروپا، خاورمیانه، هند، کارائیب، آمریکای شمالی و جنوبی از جمله ایالات متحده، کانادا و مکزیک خدمات می‌دهد.

دلتا همچنین مجاز به پرواز به لندن هیترو و منچستر (فقط حیوانات خانگی همراه) است که پست‌های بازرسی مرزی برای بریتانیا تأیید شده‌اند.

 

۵. واردات توله سگ یا بچه گربه

دلتا Delta Airlines توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۱۰ هفته را حمل می‌کند.

 

۶. نژادهای ممنوعه

دلتا Delta Airlines نژادهای سگ زیر یا هیچ گونه میکس با پوزه کوتاه را به عنوان چمدان یا محموله تحویل داده شده ارسال نمی‌کند:

 

نژادهای بینی نازک (براکیسفالیک) (سگ):

آفن پینشر، بولداگ آمریکایی، تریر استافوردشایر آمریکایی، تریر پیت بول آمریکایی، بوستون تریر، باکسر (همه نژادها)، گریفین بروکسل، بولداگ (همه نژادها)، کین کورسو، چاو د چاو، دووژ بوردو، انگلیسی اسباب بازی اسپانیل (کینگ چارلز)، چین ژاپنی، لهاسا آپسو، ماستیف (همه نژادها به جز گریت دین)، پکینیز، پیت بول، پاگ (همه نژادها)، شار پی، شیتزو، استافوردشایر بول تریر و اسپانیل تبتی.

نژادهای براکیوسفال (گربه):

برمزی، اگزوتیک، هیمالین، ایرانی.

 

۷. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

همه پستانداران و پرندگان خون گرم از جمله حیوانات نمایشی یا نمایشگاهی. دلتا کارگو حیوانات خطرناک یا با خوی وحشی، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع می‌شوند ارسال نخواهد کرد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.