کلینیک دامپزشکی روژان
سقوط از ارتفاع سگ

اورژانس سقوط از ارتفاع سگ

در این مقاله اورژانس سقوط از ارتفاع سگ بررسی خواهد شد:

پیشگیری:

همواره پنجره ها را با فنس یا توری محصور نمائید. اجازه بازی کردن به سگ خود در بالکن هایی که مناسب با سایز سگ شما نیست را ندهید. پنجره های فاقد حفاظ را به اندزه ای باز بگذارید که سگ شما قادر به رد شدن از آن نباشد.

علائم:

نشانه های پرت شدن از ارتفاع عبارتند از:

شکستگی دندان ها، سختی تنفس، شکستگی و از جا در رفتگی استخوان ها، شوک و آسیب دیدگی اندام های داخلی و شکستگی سقف فک بالایی دهان.

  • اگر احتمال می دهید سگ به پائین پرت شده است اما شما او را پیدا نمی کنید، حتما تمامی محل های اطراف محل پرت شدن را به خوبی بگردید. زیر ماشین ها، بوته ها و هر جایی که در دید مستقیم شما نیست را کنترل کنید.
  • با احتیاط به سگ نزدیک شوید و علائم حیاتی را کنترل کرده و در صورت نیاز عملیات احیا قلبی ریوی را انجام دهید. اگر به انجام عملیات احیا قلبی و ریوی نیازی نیست حتما پوزه سگ را ببندید چون مطمئنا در صورت داشتن درد یا ترس ناشی از ضربه شما را گاز خواهد گرفت.
  • سطح بدن را برای یافتن هر گونه خونریزی کنترل کنید. مجددا تاکید می شود که حتما پوزه سگ را ببندید چون مطمئنا در صورت داشتن درد یا ترس ناشی از ضربه شما را گاز خواهد گرفت.
  • سگ را با حداقل تکان دادن و جابجایی به نزدیک ترین کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی ببرید. آسیب دیدگی اندام های داخلی ناشی از پرتاب شدن از ارتفاع می تواند از چند ساعت تا چند روز پنهان باقی بماند.
سوختگی سگ( همه چیز در مورد اقدامات لازم هنگام سوختن سگ)
ادامه مطلب

در این مقاله اورژانس سقوط از ارتفاع سگ بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

اورژانس سگ

آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن و آقای دکتر محمد حسین زارعیان بغدادآبادی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.