کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم گوام

قوانین حمل و نقل حیوانات گوام

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات گوام بررسی خواهد شد:

 

توصیه میشود ابتدا مقاله کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

مقررات مربوط به بردن سگ یا گربه خانگی به گوام مستلزم این است که برای ورود بدون قرنطینه به گوام باید این روند را حداقل ۱۲۰ روز قبل از ورود شروع کنید. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

سگ‌ها یا گربه‌های خانگی که از ایالات متحده وارد گوام می‌شوند باید با برنامه پنج روزه یا کمتر هاوایی مطابقت داشته باشند و از هاوایی وارد گوام شوند. این برنامه پنج روزه یا کمتر به گونه‌ای طراحی شده است که به حیوانات خانگی که واجد شرایط خاص هستند، اجازه می‌دهد بلافاصله پس از ورود به فرودگاه هونولولو برای سفر به گوام آزاد شوند. پنج مرحله برای رسیدن به این شرایط وجود دارد.

 

حیواناتی که از جزایر بریتانیا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و هاوایی در پروازهای مستقیم به گوام نشات می‌گیرند، ممکن است پس از برآورده کردن شرایط حمل و نقل و معاینه دامپزشکی، از شرایط قرنطینه معاف شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌هایی که شرایط ذکر شده در زیر را برآورده نمی‌کنند مشمول ۱۲۰ روز قرنطینه می‌شوند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

گوام نیاز دارد که گربه یا سگ شما ریزتراشه شود مگر اینکه قرنطینه کامل ۱۲۰ روزه انجام شود. گواهی سلامت دامپزشک شما باید شماره ریزتراشه را ذکر کند و باید حاوی این واقعیت باشد که دامپزشک توانسته تراشه را با موفقیت اسکن کند. ریزتراشه می‌تواند از نوع استاندارد ایالات متحده (Avid) یا (Home Again) یا یک ریزتراشه خانگی ۱۵ رقمی ISO باشد. ریزتراشه باید قبل از آزمایش تیتر هاری حیوان خانگی شما کاشته شود.

 

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما رمزگذاری شده است، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ یا گربه شما باید حداقل دو بار در طول زندگی خود قبل از رهایی از قرنطینه برای هاری واکسینه شده باشد (به زیر مراجعه کنید). اولین واکسیناسیون هاری باید بعد از سن سگ یا گربه شما بالای ۳ ماه انجام شود. واکسیناسیون دوم باید بیش از ۳۰ روز از تاریخ اولین واکسیناسیون انجام شود و باید هنگام ورود به گوام فعلی باشد. اگر واکسن ۱ ساله تزریق شده باشد، واکسن دوم نباید بیش از ۱۲ ماه قبل از ورود انجام شود، یا اگر واکسن ۳ ساله یا بیشتر تزریق شده است، حداکثر ۳۶ ماه قبل از ورود انجام شود.

 

سگ‌ها باید بین ۱۰ روز تا ۱ سال پس از ورود به گوام برای بیماری‌های زیر واکسینه شوند: ویروس دیستمپر سگ، ویروس هپاتیت عفونی سگ یا آدنوویروس ۲ سگ، لپتوسپیروز سگ، پاراآنفلوانزای سگ، پاروویروس سگ سگ و برونشی سپتیکا بورداتلا سگ (کنل کاف).

 

گربه‌ها باید بین ۱۰ روز تا ۱ سال پس از ورود به گوام برای بیماری‌های زیر واکسینه شوند: ویروس پن‌لکوپنی گربه (آنتریت ویروسی گربه)، رینوتراکئیت ویروسی گربه (گربه هرپس ویروس-۱)، کلامیدیا و کلسی ویروس گربه.

 

 1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

آزمایش تیتر هاری باید حداکثر ۱۲ ماه قبل از واردات و پس از واکسیناسیون دوم انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) نمونه خون حیوان خانگی شما باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شود.

 

پس از انجام آزمایش تیتر، حیوان خانگی خود را برای هاری مجدد واکسینه نکنید.

 

 1. گواهی سلامت

ظرف ۱۰ روز از سفر، گواهی دامپزشکی برای گوام باید توسط یک دامپزشک دارای مجوز تکمیل شود. گواهی باید به زبان انگلیسی باشد و اصل آن باید حیوان خانگی شما را همراهی کند.

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات گوام:

 1. درخواست برای مجوز ورود و سوگندنامه برای صادرات

مجوز واردات باید اصل باشد – بدون فتوکپی. این گواهی باید توسط دامپزشک شما حداکثر ۱۴ روز قبل از ورود شما به گوام صادر شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات تونس
ادامه مطلب

 

حیوانات خانگی که از جزایر بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و هاوایی با پروازهای مستقیم وارد گوام می‌شوند، باید همراه با استشهادنامه صادر شده توسط دامپزشک دولت یا ارتش ایالات متحده باشد که گواهی می‌دهد حیوانات خانگی شما در این کشورها اقامت داشته‌اند و با واکسن اصلاح شده واکسینه نشده‌اند. واکسن زنده هاری در ۴ ماه قبل از واردات.

 

مدارک و هزینه باید ۱۰ روز قبل از ورود حیوان خانگی برسد. از آنجایی که دامپزشک شما نمی‌تواند مدارک را بیش از ۱۴ روز قبل از ورود آماده کند، باید آنها را با فدرال اکسپرس ارسال کنید تا واجد شرایط رهاسازی حیوان خانگی در فرودگاه در هاوایی باشید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

حیوان خانگی شما باید بیش از ۱۴ روز قبل از ورود به گوام برای کنه‌ها درمان شود.

 

 1. ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Antonio B. Won Pat وارد گوام شوند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. قرنطینه

قرنطینه حیوانات خانگی

 

تمام سگ‌ها و گربه‌هایی که شرایط ورود به گوام را ندارند تا ۱۲۰ روز در قرنطینه هستند.

 

اگر سگ یا گربه شما طبق مقررات واکسینه شده باشد و آزمایش تیتر هاری داده باشد، می‌تواند زودتر وارد گوام شود و تعادل ۱۲۰ روزه قرنطینه در گوام را انجام دهد. برخی از حیوانات خانگی که بیشتر از نتایج آزمایش تیتر هستند، ممکن است پس از ۵ روز قرنطینه تجاری واجد شرایط قرنطینه خانگی باشند.

 

حیواناتی که از جزایر بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و هاوایی در پروازهای مستقیم به گوام نشات می‌گیرند، ممکن است پس از برآورده کردن شرایط حمل و نقل و معاینه دامپزشکی، از همه الزامات قرنطینه معاف شوند.

 

 1. نژادهای ممنوعه

گوام لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

ورود مهره داران دیگر مانند اسکنک، گرگ، راکون، موش خرما به طور کلی ممنوع است.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.</p>

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات گوام بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.