کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم اردن

کشور اردن(قوانین حمل و نقل حیوانات)

در کشور اردن تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما برای ورود به اردن با صاحبش به ریزتراشه حیوان خانگی نیاز ندارد (اگرچه اکیداً توصیه می‌شود). با این حال، برای همه حیوانات خانگی که به عنوان محموله هوایی وارد اردن می‌شوند، لازم است.

 

۲.واکسیناسیون

گربه یا سگ شما باید همراه با مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری باشد که بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه پس از ورود به اردن انجام شده است.

 

گربه‌ها باید در برابر رینوتراکئیت گربه، کلسی ویروس و پان لوکوپنیا واکسینه شوند.

 

سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت سگ، پاروویروس، پاراآنفلوآنزا و لپتوسپیروز واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به اردن از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.مجوز واردات

مجوز واردات، گواهی مبدأ و مجوز برای قرنطینه خانگی برای همه حیوانات خانگی که به عنوان محموله هوایی وارد اردن می‌شوند مورد نیاز است. مدت قرنطینه: ۲ هفته مدارک فوق برای حیوانات خانگی که به عنوان باکس چک شده وارد اردن می‌شوند اعمال نمی‌شود، مگر اینکه صاحب آن بیش از ۲ حیوان خانگی وارد کند. در این صورت مجوز واردات الزامی است.

 

۵.گواهی سلامت

یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت دامپزشکی را برای اردن تکمیل می‌کند.

 

۶.درمان انگل داخلی و خارجی

درمان‌های داخلی و خارجی برای انگل‌ها باید ظرف ۱۰ روز پیش از ورود به اردن انجام شود.

 

۷.قرنطینه حیوانات خانگی

اردن سگ‌ها یا گربه‌هایی را که با صاحبین‌شان وارد کشور می‌شوند قرنطینه نمی‌کند تا زمانی که الزامات رعایت شود. برای حیوانات خانگی بدون همراهی که به عنوان محموله هوایی وارد می‌شوند، قرنطینه خانگی الزامی است.

 

۸.ورود هوایی به اردن

حیوانات خانگی که وارد اردن می‌شوند باید در فرودگاه بین المللی ملکه آلیا در امان به عنوان باکس چک شده یا محموله هوایی وارد شوند. یک نماینده به شدت توصیه می‌کند که حیوان خانگی شما را از گمرک ترخیص کند.

قوانین حمل و نقل حیوانات شیلی
ادامه مطلب

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند اردن سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی است همراه داشته باشید.

 

۹.نژادهای ممنوعه

اردن لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

واردات یا ترانزیت پرندگان بدون مجوز وزارت کشاورزی اردن مجاز نیست. واردات شاهین حتی در صورت ورود به اردن با صاحب خود مجاز نیست. بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را رعایت کنند و برای ورود به اردن باید مجوز واردات و گواهی بهداشت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱