کلینیک دامپزشکی روژان

همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات عمان

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات عمان بررسی شده است،با ما همراه باشید:

 

 

عمان گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر آن قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

پرچم عمان

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

عمان نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزش حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده باشد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را می‌شناسند و اطلاعات مالکیت را دارند.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

واکسیناسیونی اضافی برای دیستمپر، پاروو، هپاتیت، پاروویروس و لپتوسپیروز مورد نیاز است.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

حیوان خانگی شما به نتایج آزمایش تیتر هاری که بیش از ۳ ماه قبل از ورود به عمان انجام شده است نیاز دارد. نمونه‌های خون باید توسط آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند.

 

۴.گواهی سلامت:

یک گواهی بهداشت دامپزشکی برای عمان باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما طی ۵ روز پیش از سفر تکمیل شود. توصیه می‌کنیم در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از کشور دیگری به عمان سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۵.مجوز واردات:

عمان از شما یا نماینده شما می‌خواهد که مجوز واردات را از وزارت کشاورزی و اداره بهداشت حیوانات شیلات دریافت کنید. مجوز باید شخصاً توسط یک نماینده، مالک یا حامی مالک درخواست شود.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به عمان نیازی به درمان کند و کرم نواری نیست اما به دلیل وجود این محصولات در کشور توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی مسقط وارد عمان شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا بار هوایی وارد کابین شوند.

بسته به کشوری که حیوان خانگی شما از آن وارد عمان می‌شود، ممکن است تا ۶ ماه قرنطینه لازم باشد. زمانی که مجوز ورود را ثبت کنید، از این رو باید مشخص شود.

Northwest Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

هر زمانی که به یک کشور خارجی مانند عمان سفر کنید، همیشه توصیه می‌کنید یک مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی باشد همراه باشید.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۴ ماه اجازه ورود به عمان را ندارند. حیوانات خانگی نباید زودتر از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند و قبل از ورود به کشور ۳۰ روز صبر کنند.

 

۹.نژادهای ممنوعه:

عمان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمولات الزامات واکسیناسیون هاری، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به عمان باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا می‌شوند.

 

۱۱.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات عمان بررسی شده است.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱