کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ویرجین بریتانیا

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ویرجین بریتانیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ویرجین بریتانیا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

جزایر ویرجین بریتانیا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به جزایر ویرجین بریتانیا، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشوری که تحت کنترل هاری در نظر گرفته می‌شود وارد جزایر ویرجین بریتانیا شده باشد (مرحله شماره ۷ را ببینید)، پس از ریزتراشه، دو بار برای هاری واکسینه شده است. اولین واکسیناسیون هاری باید بعد از ۳ ماهگی و واکسیناسیون دوم حداقل ۶ ماه بعد از واکسیناسیون اول انجام شود. حیوانات خانگی باید ظرف ۱۲ ماه پس از تزریق دوم وارد جزایر ویرجین بریتانیا شوند.

اگر سگ یا گربه شما در حال حاضر برای هاری واکسینه شده است اما میکروچیپ نشده است، پس از کاشت ریزتراشه باید طبق دستورالعمل بالا واکسینه شود.

سگ‌هایی که از هر کشوری وارد می‌شوند باید برای واکسینه شدن در برابر پاروویروس سگ، دیستمپر، هپاتیت/آدنوویروس، پاراآنفلوآنزا، لپتوسپیروز و بیماری لایم واکسینه شوند.

گربه‌هایی که از هر کشوری وارد می‌شوند باید علیه کلسی ویروس گربه، پن‌لکوپنی، رینوتراکیت گربه و لوسمی گربه‌سانی واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

اگر حیوان خانگی شما از کشوری که تحت کنترل هاری در نظر گرفته می‌شود وارد جزایر ویرجین بریتانیا نشده باشد (مرحله ۷ را ببینید)، حیوان خانگی شما زودتر از ۳۰ روز پس از دومین واکسیناسیون هاری به آزمایش تیتر هاری نیاز دارد. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند.

 

 1. گواهی سلامت:

پس از تکمیل واکسیناسیون و تکمیل آزمایش تیتر، یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت جزایر ویرجین بریتانیا را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، دامپزشک شما باید به ترتیب دارای اعتبار USDA یا CFIA باشد و فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شده باشد. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند.

برای حیوانات خانگی که از کشورهای تحت کنترل هاری وارد می‌شوند (مرحله شماره ۷ را ببینید)، گواهی بهداشت باید حاوی گواهی‌ای باشد مبنی بر اینکه سگ یا گربه شما به مدت ۶ ماه قبل از صادرات در کشور مبدأ شما بوده است و هیچ مورد هاری در بین کشورهای عضو سازمان ملل وجود نداشته است. (حیوانات قرنطینه شده در کشور شما در ۲۴ ماه گذشته).

هیچ گربه یا سگی مجاز به ورود به جزایر ویرجین بریتانیا از کشورها یا مناطق تحت محدودیت‌های قرنطینه بدون مجوز قبلی از مدیر ارشد کشاورزی نخواهد بود.

 

 1. مجوز واردات:

برای همه گربه‌ها، سگ‌ها و سایر حیواناتی که از کشورهایی غیر از کشورهای تحت کنترل هاری وارد جزایر ویرجین بریتانیا می‌شوند، باید مجوز واردات از وزارت کشاورزی دریافت شود (مرحله ۷ را ببینید).

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان انگل داخلی و خارجی برای گربه‌ها و سگ‌ها کمی قبل از ورود به جزایر ویرجین بریتانیا از همه کشورها لازم است.

 

 1. کشورهای تحت کنترل هاری:

کشورهای تحت کنترل هاری: آنتیگوا، استرالیا، باربادوس، دومینیکا، جامائیکا، مونتسرات، نیوزلند، جمهوری ایرلند، سنت کیتس، آنگویلا، سنت لوسیا، سنت وینسنت، جزایر ویرجین ایالات متحده و بریتانیا. سگ یا گربه شما باید حداقل ۶ ماه قبل از سفر در یکی از این کشورها به دنیا آمده باشد یا به طور مداوم در آن زندگی کرده باشد.

Copa Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

 1. توله سگ و بچه گربه:

حیوانات جوان از کشورهای تحت کنترل هاری (مرحله شماره ۷ را ببینید) که تحت واکسیناسیون و سرولوژی قرار نگرفته‌اند، تحت ترتیبات قرنطینه‌ای خاص مجاز به ورود هستند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

جزایر ویرجین بریتانیا فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. ورود هوایی:

همه حیوانات خانگی می‌توانند در فرودگاه بین المللی Terrance B. Lettsome در Tortola وارد جزایر ویرجین بریتانیا شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

حیوانات خانگی می‌توانند از طریق دریا در West End، سنت توماس خلیج، Gun Creek یا Great Harbor وارد جزایر ویرجین بریتانیا شوند.

بخش دامپزشکی باید حداقل ۲۴ ساعت از تاریخ ورود، زمان، خط هوایی/کشتی و بند ورودی تأیید شده اطلاع داده شود. این امر تاخیرهای غیرضروری را تسهیل می‌کند و از قرنطینه حیوان (ها) برای ترخیص دامپزشکی در بند ورودی جلوگیری می‌کند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به جزایر ویرجین بریتانیا باید گواهی بهداشت و مجوز واردات داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ویرجین بریتانیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱