کلینیک دامپزشکی روژان
Lufthansa Airlines

Lufthansa Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

به روز رسانی ۱/۲۶/۲۲: لوفت هانزا تمام ترانزیت بار هوایی حیوانات زنده از طریق فرانکفورت را تحریم کرده است. این تحریم در مورد سفرهایی که FRA فرودگاه مقصد است اعمال نمی‌شود. مدت زمان این تحریم در حال حاضر در دسترس نیست.

 

  1. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

اگر سگ یا گربه شما شرایط مندرج در خط‌مشی لوفت‌هانزا Lufthansa Airlines برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی تأیید شده برای حمل حیوانات خانگی نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌ها و گربه‌های کوچک

 

شرایط سنی:

حداقل سن برای سگ‌ها و گربه‌ها ۱۲ هفته است به جز برای کسانی که به / از ایالات متحده سفر می‌کنند. در این مورد حداقل سن ۱۶ هفته است.

 

الزامات حامل:

حداکثر اندازه‌ها: ۲۱.۶ اینچ L x 15.7 اینچ W x 9 اینچ (۵۵ سانتی‌متر x 40 سانتی‌متر x 23 سانتی‌متر). باید به خطوط هوایی اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. وزن ترکیبی حیوان خانگی شما و حامل آن نباید از ۱۷ تجاوز کند. پوند (۸ کیلوگرم) امکان رزرو آنلاین حیوان خانگی شما وجود ندارد.

 

در مجموع ۲ سگ یا گربه به ازای هر مسافر، چه در داخل کابین و چه به عنوان باکس تحویل شده، مجاز است. اگر هر دو در کابین سفر می‌کنند، باید در یک کریر با فضایی برای ایستادن و چرخش قرار بگیرند.

 

هزینه:

۵۵-۱۰۰ یورو

 

سگ‌های خدماتی:

سگ‌های سرویس (سگ‌های راهنما، صاحبین سمعک دار، صاحبین هشدار تشنج و غیره):

سگ‌ها می‌توانند با اطلاع قبلی با صاحبان خود به صورت رایگان در کابین سفر کنند. برای پروازهایی که شامل ایالات متحده نمی‌شوند، باید گواهی از یک موسسه آموزشی معتبر از قبل به مرکز عملیات پزشکی لوفت‌هانزا، مرکز خدمات یا آژانس مسافرتی ارائه شود. شما باید دو نسخه از فرم پیش تأییدی که از لوفت هانزا در هنگام ورود دریافت می‌کنید ارائه دهید. پوزه بند برای سگ شما درخواست شده است اما لازم نیست.

 

  1. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده:

 

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی جای بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است یا اگر پرواز بسیار طولانی است، لوفت هانزا Lufthansa Airlines ممکن است حیوان خانگی شما را طبق مقررات خود در قسمت بار هواپیما حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌های اهلی، گربه‌ها، خرگوش‌ها و خرگوش‌ها. یک حیوان در هر باکس حیوان خانگی مجاز است. محدودیت ۲ حیوان خانگی به ازای هر مسافر از جمله کسانی که در داخل کابین پرواز می‌کنند. تعداد حیوانات خانگی در هر هواپیما به تقاضای بار بستگی دارد.

 

محدودیت‌های مسیر:

حیوانات خانگی مجاز به سفر به عنوان باکس تحویل‌شده به مکان‌هایی مانند بریتانیا یا هنگ کنگ نیستند که باید به عنوان کارگو وارد شوند.

 

الزامات واردات حیوان خانگی کشور:

حیوانات زنده نمی‌توانند از مونیخ در انبار بار عبور کنند به استثنای حیوانات کمکی.

 

ورود:

بین دو تا سه ساعت قبل از حرکت.

 

هزینه:

۷۰ تا ۴۰۰ یورو بسته به اندازه باکس و مسیر حیوان خانگی شما.

حیوانات خانگی که با همان حامل سفر می‌کنند

 

برای حیوانات جوان (تا ۶ ماهگی) حداکثر سه حیوان در هر باکس مجاز است.

 

حداکثر دو حیوان با اندازه و وزن تا ۱۴ کیلوگرم هر کدام در یک باکس مجاز است.

 

در تمام موارد، حیوانات خانگی شما باید بتوانند بایستند و در باکس حرکت کنند و حیوانات خانگی شما باید یکدیگر را به خوبی بشناسند.

 

محدودیت‌های دما:

لوفت هانزا خطر اضافی را برای حیوانات زنده که در دماهای بالاتر تابستان و دمای پایین‌تر زمستان حمل می‌شوند، درک می‌کند. اگر از منطقه‌ای که به دمای بسیار بالا یا پایین شهرت دارد، در حال سفر، حمل و نقل یا سفر هستید، باید تأیید کنید که لوفت هانزا سوار حیوان خانگی شما می‌شود.

 

حیوانات خانگی که در داخل یا خارج از هیوستون (IAH)، دالاس (DFW) یا فینیکس (PHX) پرواز می‌کنند باید با لوفت‌هانزا تأیید کنند که دما اجازه حمل حیوانات زنده را در تاریخ پرواز می‌دهد.

نژادهای براکیوسفال

 

لوفت هانزا Lufthansa Airlines دیگر نژادهای براکیوسفال را به عنوان باکس چک شده پرواز نمی‌دهد. با این حال، آن‌ها می‌توانند به عنوان محموله هوایی پرواز کنند. اطلاعات بیشتر را در زیر مشاهده کنید.

 

الزامات باکس:

اگر نیاز دارید حیوان خانگی خود را در باکس‌ای با ابعاد بیش از ۱۲۵ × ۷۵ × ۸۵ سانتی متر (۴۹ × ۲۹ × ۳۳ اینچ) حمل کنید، حیوان خانگی شما باید به عنوان بار هوایی پرواز کند.

 

لوفت هانزا نیاز دارد که باکس‌های پلاستیکی سخت با سخت افزار فلزی به هم بچسبند.

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت یوستاتیوس
ادامه مطلب

 

باکس‌های مخصوص خرگوش‌ها و خرگوش‌ها باید با توری فلزی روی سوراخ‌های تهویه مجهز شوند که از دانستن آن جلوگیری می‌کند و در عین حال تهویه را مختل نمی‌کند.

 

  1. سیاست‌های حمل و نقل هوایی حیوانات خانگی

باربری لوفت هانزا به حیوانات بزرگتر، حیواناتی غیر از آنهایی که در کابین حمل می‌شوند یا چمدان‌های چک شده خدمات می‌دهد. زمانی که حیوان خانگی شما به عنوان محموله هوایی در حال پرواز است، یک نماینده مجاز باید حمل و نقل را رزرو کند.

 

حیوانات خانگی مجاز:

کارگو

 

سگ و گربه، خرگوش و خرگوش اهلی بزرگتر یا بدون همراه.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده در مدت ۱۰ روز پیش از سفر، گواهی واکسیناسیون هاری و کلیه فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما.

 

محدودیت‌های مسیر:

لوفت هانزا Lufthansa Airlines حیوانات زنده را از کویت حمل نمی‌کند. حیوانات زنده نمی‌توانند از مونیخ عبور کنند.

 

محدودیت‌های نژاد:

نژادهایی که به عنوان نژادهای جنگنده شناخته می‌شوند باید در باکس‌های حیوانات خانگی مطابق با استاندارد IATA حمل و نقل شوند. اطلاعات بیشتر در مورد باکس‌های حیوانات خانگی هواپیمایی برای سگ‌های خطرناک بیابید.

 

در مسیرهایی که دما از ۷۵ درجه فارنهایت (۲۷ درجه سانتیگراد) تجاوز نمی‌کند، سگ‌های پوزه در باکس‌های بزرگتر از حد معمول مورد نیاز حمل می‌شوند. ۱۰ سانتی متر (۴ اینچ) اضافی باید در همه طرف‌ها و بالای باکس در نظر گرفته شود.

 

الزامات باکس:

خدمات بار هوایی برای حیوانات خانگی که به باکس‌هایی بزرگتر از ۱۲۵×۷۵×۸۵ سانتی متر (۴۹×۲۹×۳۳ اینچ) نیاز دارند، ارائه می‌شود. پذیرش باکس‌های بزرگتر به نوع هواپیمایی بستگی دارد که به شما مسیر را ارائه می‌دهد. هواپیماهای پهن پیکر می‌توانند باکس‌های سری ۷۰۰ را در خود جای دهند.

 

سالن حیوانات خانگی لوفت هانزا:

برای همه حیوانات خانگی که از فرانکفورت عبور می‌کنند، لوفت هانزا مراقبت‌های درجه یک را در سالن حیوانات خود ارائه می‌دهد. حیوانات خانگی می‌توانند از مزایای آبیاری، تغذیه و پیاده روی برای توقف بیش از ۳ ساعت در مدت زمان لذت ببرند.

 

  1. فرودگاه‌های ارائه شده

لوفت هانزا Lufthansa Airlines به مکان‌هایی در سراسر جهان در آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی از جمله ایالات متحده، کانادا و مکزیک خدمات ارائه می‌دهد.

 

لوفت هانزا همچنین مجوز پرواز به لندن هیترو، دوبلین (حیوانات خانگی همراه) و ادینگورگ، اسکاتلند را دارد که پست‌های بازرسی مرزی برای بریتانیا تأیید شده‌اند.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه

سن توله سگ یا بچه گربه شما که مجاز به پرواز در لوفت هانزا است به شرایط سنی کشور مقصد شما بستگی دارد.

 

  1. نژادهای ممنوعه

پس از ۱ ژانویه ۲۰۲۰، لوفت هانزا دیگر نژادهای زیر یا میکس آنها را به عنوان باکس چک شده حمل نخواهد کرد:

 

لوفت هانزا نژادهای زیر و میکس آنها را به صورت براکیوسفال در نظر می‌گیرد:

آفن پینچر، پیت بول تریر آمریکایی، تریر آمریکایی استافوردشایر، بوستون تریر، بوکسر، گریفون بروکسل، بولداگ (همه نژادها)، بول ماستیف، بول تریر، چاو چاو، انگلیسی چانه ژاپنی، اسپانیل ژاپنی، لهاسا آپسو، پکینیز، پیت بول، پاگ (همه نژادها)، شارپی، شیتزو و استافوردشایر بول تریر.

 

نژادهای گربه:

مو کوتاه بریتانیایی، مو کوتاه اگزوتیک، هیمالین، ایرانی و اسکاتیش فولد.

 

تا ۱ ژانویه ۲۰۲۰، نژادهای شناخته شده به صورت پوزه باید در باکس‌هایی با فاصله ۱۰ سانتی متری بین حیوان خانگی شما و دو طرف و بالای باکس حمل شوند. لوفت هانزا بسته به دمای پیش بینی شده در فرودگاه‌های مسیر شما، این نژادها را می‌پذیرد.

 

لوفت هانزا سگ‌های جنگی را به مدت ۶ ماه در باکس‌های CR 82 مطابق با یاتا حمل خواهد کرد. نژادهایی که به عنوان تهاجمی در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

American Staffordshire Terriers*، Staffordshire Bull Terriers&، Pitbull Terrier*، Bull Terrier*، Dogo Argentino، Rottweiler، Caucasian Owtscharka و Karabash. دیگر تهاجمی در نظر گرفته نمی‌شوند: فیلو برازیلیرو، ماستیف / ماستیف بول*، ماستینو ناپلتانو، توسا اینو، باندوگ یا دوگ د بوردو.

 

* لوفت هانزا Lufthansa Airlines فقط تا اول ژانویه ۲۰۲۰ این نژاد یا میکس‌ها یا مخلوط‌های آن را حمل خواهد کرد.

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

لوفت‌هانزا سگ‌ها و گربه‌های اهلی بزرگ‌تر یا بدون همراه، ماهی، پرندگان، اسب‌ها، حیوانات باغ‌وحش و اکثر حیوانات خون‌گرم و خون‌سرد را به عنوان کارگو بر اساس الزامات واردات کشور مقصد حمل می‌کند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله  بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.