کلینیک دامپزشکی روژان
نامیبیا

قوانین حمل و نقل حیوانات نامیبیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات نامیبیا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات نامیبیا

نامیبیا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر آن قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

نامیبیا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید. کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده باشد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را می‌شناسند و اطلاعات مالکیت را دارند.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر برای هاری واکسینه نشده است، باید بین ۳ ماه تا ۱۲ ماه قبل از ورود به نامیبیا واکسینه شود. اگر گربه یا سگ شما در حال حاضر برای هاری واکسینه شده است و باید برای تقویت کننده واکسینه شود، انتظار ۳۰ روزه اعمال نمی‌شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به نامیبیا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد. با این حال، آزمایشات دیگری مورد نیاز است.

تمام سگ‌هایی که وارد می‌شوند باید در مدت ۳۰ روز قبل از ابتلا به ۵ بیماری زیر آزمایش شوند: بروسلا کانیس، تریپانوزومایوانسی، بابزیا گیبسونی، دیروفیلاریا ایمیتیس و لیشمانیا. پس از نتایج منفی برای دیروفیلاریا ایمیتیس، درمان باید در فواصل منظم تا زمان واردات انجام شود.

 

 1. درخواست برای واردات:

نامیبیا برای ورود به مدیر بهداشت حیوانات به درخواست واردات نیاز دارد مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشورهای عضو SADC زیر ترانزیت کند: بوتسوانا، لسوتو، مالاوی، آفریقای جنوبی، سوازیلند یا زیمبابوه. بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید خود برای مجوز آوردن حیوان خانگی خود به نامیبیا درخواست دهند. یک نماینده می‌تواند روند درخواست را تسهیل کند.

پس از دریافت فرم تکمیل شده درخواست واردات، مجوز واردات دامپزشکی صادر و مستقیماً برای شما ارسال می‌شود. مجوز از تاریخ صدور به مدت ۶ ماه مناسب است. سپس درخواست را به همراه حواله‌ای به مبلغ ۵۰ دلار N ارسال می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر، ارسال را ارسال کنید زیرا ممکن است دیر پاسخ دهند.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز یک گواهی بهداشت بین المللی دامپزشکی نامیبیا را تکمیل می‌کند. گواهی باید نشان دهد که حیوان خانگی سالم، عاری از انگل و تلقیح فعلی است. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر حیوان خانگی شما از کشور دیگری به نامیبیا سفر می‌کند، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را برای شما تأیید کند. گواهی باید ظرف ۷ روز پس از واردات اخذ شود.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به نامیبیا نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی به نامیبیا:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی Hosea Kutako وارد نامیبیا شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات Swiss International Airlines
ادامه مطلب

پس از ورود به نامیبیا مدارک را ارائه می‌دهید و افسر دامپزشکی مستقر در بند ورودی آنها را مهر می‌کند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند نامیبیا سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما است همراه داشته باشید.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه می‌توانند بدون واکسیناسیون هاری وارد نامیبیا شوند تا زمانی که مدارکی وجود داشته باشد که نشان دهد مادر بین ۳۰ روز تا یک سال قبل از زایمان برای هاری واکسینه شده است.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نامیبیا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به نامیبیا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات نامیبیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱