کلینیک دامپزشکی روژان
نفریت در سگ ها

نفریت در سگ ها (Nephritis)

نفریت در سگ ها (Nephritis)

 

در این مقاله نفریت در سگ ها (Nephritis) بررسی خواهد شد:

 

نفریت عبارتست از التهاب کلیه و این اصطلاح شامل عده‌ای از بیماری‌های التهابی موضعی یا منتشر کلیه می‌شود. اگر گروهه‌های کلیوی در درجه اول آسیب دیده باشند. گلومرونفریت و اگر عفونت از راه حالب به کلیه صعود کرده باشد پپلونفریت نامیده می‌شود.

گلومرونفریت حاد یا بیماری Brightبه علت استرپتوکوک بوده و یا پف کردن صورت و کم ادراری و هماتوری مشخص می‌شود. نفریت در سگ در اثر عوامل انگلی نظیر Leptospira Canicola L.icterohaemorrhagie و میکروب Streptococceiحاد می‌شود.

نشانی‌های بیماری

مهم‌ترین علامت بیماری پلی­اوری است و همین که اورمی (uremia) یا احتباس اوره در خون حادث شد اختلال کلی در اعمال بدن ایجاد می‌شود و عوارضی از قبیل استفراغ و بی‌اشتهائی، افسردگی، تهوع، سکته، ضعف، کدورت دید، تشنج و اغماء و بالاخره مرگ به دنبال دارد.

تشخیص

پلی اوری این بیماری را از دیابت مشخص می‌کند. به علاوه در دیابت قند خون افزایش پیدا می‌کند در حالی که در این بیماری اوره خون زیاد می‌شود در گربه هم کمتر اتفاق می‌افتد که این بیماری با دیابت توأماً حادث شود.

در این مقاله نفریت در سگ ها (Nephritis) بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

راهنمای پرورش، نگه‌داری و بیماری های متداول سگ و گربه، (بازنویسی کتاب آقای دکتر اوحدی نیا توسط آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن)

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.