کلینیک دامپزشکی روژان
التهاب گوش میانی در سگ ها

التهاب گوش میانی در سگ ها

التهاب گوش میانی در سگ ها

در این مقاله التهاب گوش میانی در سگ ها بررسی خواهد شد:

این عارضه متعاقب التهاب گوش خارجی در اثر نفوذ چرک در گوش میانی و شیپور استاش گوش پدید می‌آید.

نشانی‌ها و تشخیص

این بیماری‌ها ممکن است به صورت حاد یا مزمن مشاهده شود و ممکن است یک طرفی و یا دو طرفی باشد در هر صورت درد تب و ترشحات گوش، از بین رفتن آرامش و سکون از نشانی‌های مهم بیماری محسوب می‌شود. موقعی که گوش و یا در مواقعی که یک گوش بیش از گوش دیگر مبتلا است دام سر خود را به طرف ناحیه دردناک و یا طرفی که درد بیشتری حس می‌کند برمی‌گرداند و ممکن است سگ بیمار روی گوش مبتلا بخوابد این منظره به قدری تأثر آور است که هرکس یک بار آن را ببیند نشانی‌های این عارضه را هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

با استفاده از اسپکولوم می‌توان موضع بیمار را مشاهده نمود و بدینوسیله به چگونگی انتقال چرک از ناحیه گوش خارجی به گوش داخلی پی برد مجرای خارجی گوش به خوبی تمیز شود.

درمان

به منظور درمان بیماری لازم است از آنتی بیوتیک‌ها استفاده نمود و به کار بردن محلول‌ها و پودرها و پمادهای آنتی بیوتیک در موضع آلوده با نتایج خوبی همراه بوده است. بعضی عوامل مثل میکروب‌های Pseudomonasو Coliformو Staphylococciدر تشدید بحران بیماری مؤثرند.

در این مقاله التهاب گوش میانی در سگ ها بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

نکروز انگشت پرندگان زینتی
ادامه مطلب

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

راهنمای پرورش، نگه‌داری و بیماری های متداول سگ و گربه، (بازنویسی کتاب آقای دکتر اوحدی نیا توسط آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن)

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.