کلینیک دامپزشکی روژان
پرپم پالائو

کشور پالائو(قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی کشور پالائو بررسی خواهد شد:

 

مگر اینکه سگ یا گربه شما از یک کشور عاری از هاری به رسمیت شناخته شده توسط OIE وارد پالائو شود، حیوان خانگی شما در هنگام ورود به پالائو قرنطینه خواهد شد مگر اینکه شرایط هاوایی رعایت شود. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

جمهوری پالائو الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به پالائو برای هاری واکسینه شود.

 

سگ‌ها باید حداقل یک ماه و حداکثر سه ماه قبل از سفر در برابر دیستمپر، هپاتیت و پاروویروس سگ واکسینه شوند. گربه‌ها باید حداقل یک ماه و حداکثر دوازده ماه قبل از حمل و نقل و ویروس رینوتراکیت ویروسی گربه‌سانی/کالیسی حداقل یک ماه و حداکثر شش ماه قبل از ارسال واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به پالائو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

یک دامپزشک مجاز باید یک گواهی دامپزشکی برای پالائو را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. یک دامپزشک معتبر USDA یا CFIA باید فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات یا صادرات حیوانات است، باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۵.مجوز واردات

قبل از ورود به پالائو باید برای مجوز واردات از رئیس کشاورزی درخواست دهید.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از اینکه گربه یا سگ شما بتواند وارد پالائو شود، باید ظرف ۳ روز پیش از ورود، علیه انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

۷.قرنطینه

قرنطینه حیوانات خانگی

 

مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشوری وارد پالائو شود که جمهوری پالائو آن را عاری از هاری می‌داند (کشوری که در ۲ سال گذشته هیچ گونه شیوع هاری نداشته است)، مشمول ۱۲۰ روز قرنطینه در یک کشور می‌شود. کشور عاری از هاری یا باید شرایط هاوایی را برآورده کند.

 

۸.ورود هوایی

 

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Roman Tmetuchl وارد پالائو شوند. همه حیوانات خانگی باید به عنوان کارگو (هوایی) وارد کشور شوند. پرواز باید مستقیم باشد مگر اینکه مجوز قبلی تضمین شده باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات استونی
ادامه مطلب

 

زمان و تاریخ تخمینی ورود به پالائو و همچنین شماره خطوط هوایی/پرواز باید در اولین زمان ممکن و حداکثر یک روز کاری قبل از ورود حیوان خانگی شما به رئیس کشاورزی ارائه شود.

 

شما باید اظهارنامه‌ای همراه داشته باشید که مشخصات حیوان خانگی خود مانند کشور مبدأ و سایر ضمانت‌های خاص مربوط به واردات آن را ذکر کند.

۹.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۴ ماه نمی‌توانند از هر کشوری وارد پالائو شوند. واکسن هاری نباید به توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کمتر از ۳ ماه داده شود.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه

پالائو لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۱.صادرات حیوانات خانگی

تمام اسناد مربوط به کشور مقصد شما باید در دسترس باشد. بازرس ممکن است حیوان خانگی شما را تا زمانی که اطمینان حاصل کند که تمام شرایط و ضوابط کشور واردکننده را رعایت می‌کند، از صادرات منع کند.

 

۱۲.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

مارها، طوطی‌ها، پرندگان مینا، مانگوس، راسوها، میمون‌ها، سنجاب خاکستری آمریکایی، یا هر گونه حشره یا حیوان سمی اجازه ورود به پالائو را ندارند.

 

خرگوش‌ها به گواهی سلامتی نیاز دارند که ظرف ۲۴ ساعت پیش از سفر صادر شود، برای انگل‌های داخلی و اکتوپارازیت‌ها ظرف ۳ روز پیش از سفر درمان شوند، دو بار در دوره ۲۱ روزه با آخرین درمان ۴۸ ساعت قبل از سفر با انتهلمینت درمان شوند. خرگوش شما باید ۶ ماه گذشته را در یک منطقه عاری از هاری یا کنترل شده هاری به دنیا آمده یا سپری کرده باشد.

 

پرندگان (به استثنای مینا و طوطی) مجاز هستند اما باید شرایط سختگیرانه را رعایت کنند.

 

۱۳.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی کشور پالائو بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال کنید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱