کلینیک دامپزشکی روژان
ویروس پاپیلوما در پرندگان

ویروس پاپیلوما در پرندگان

در این مقاله ویروس پاپیلوما در پرندگان بررسی خواهد شد:

 

ویروس پاپیلوما در پرندگان

اتیولوژی

ویروس پاپیلوما یک ویروس DNA دار دو رشته ای بدون پوشش می‌باشد.

ارائه بالینی

پاپیلومای پوستی (توده‌هایی ساقه دار fleshy کوچک که در درجه اول از نواحی بدون پر تشکیل می‌شوند مانند پا و صورت) در طوطی خاکستری آفریقایی، قناری و فنچ دیده می‌شود. تأثیرات آن‌ها معمولاً مکانیکی است، و بنابراین علائم بالینی با توجه به مکان آن‌ها تعیین می‌شود.

این یک سندرم بیماری متفاوت با بیماری پاپیلوما داخلی (IPD) است که در بسیاری از طوطی‌ها دیده می‌شود (به فصل شانزدهم، بیماری‌های دستگاه گوارش ص. ۲۴۷ نگاه کنید).

تشخیص

Koilocytosis (یک هسته ای بزرگ، متراکم و فضای دور سیتوپلاسمی با لبه نامنظم) مشخصه بارز ویروس‌های پاپیلوما می‌باشد. جداسازی ویروس استاندارد طلایی است، اما ذرات ویروسی ویروس پاپیلوما ممکن است نادر باشند یا وجود نداشته باشند. سنجش ایمنی وسترن بلات و ایمونوهیستولوژی در کنار بافت شناسی استاندارد ایده آل هستند.

مدیریت

رادیو جراحی، کریو جراحی و جراحی لیزر همه برای از بین بردن پاپیلوما استفاده می‌شوند و احتمالاً پاسخ ایمنی برای تأخیر یا جلوگیری از عود را تحریک می‌کند.

در این مقاله ویروس پاپیلوما در پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد