کلینیک دامپزشکی روژان
سینی‌های خواب خرگوش

سینی‌های خواب خرگوش

در این مقاله همه چیز در خصوص سینی‌های خواب خرگوش بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

سینی‌های خواب

سینی‌های زباله گربه‌های بزرگ یا سینی‌های سنگ­ریزه وسط باغ را می‌توان برای ادرار و مدفوع خرگوش‌ها استفاده نمود. علف خشک، کاه، آشغال گربه، کود گیاهی، خاک یا بسترهای طبیعی ساخته ­شده از بوته شاهدانه، چوب ذرت یا یازیافت­های چوب، همگی به­عنوان بستر استفاده می‌شوند (براون، ۱۹۹۷).

آموزش بستر:

خرگوش‌ها حیوانات تمیزی هستند و به ­آسانی آموزش بستر را فرا می­گیرند.بسیاری از خرگوش‌ها نواحی ویژه­ای در محل زندگی دارند که در آنجا ادرار می‌کنند.سینی بستر را با روزنامه بپوشانید و نواحی ادرار را با کاه یا علف خشک پر کرده و زمانی که خرگوش در محل درست ادرار/مدفوع می‌کند، به وی جایزه مثبت دهید.سینی‌های بستر خرگوش‌های تازه­وارد (که منطقه بستر هنوز مشخص نشده) را در هر گوشه­ای که برای او راحت است، قرار دهید.با اینکه استفاده از علف خشک در سینی بستر بحث­برانگیز است، (زیرا خرگوش‌ها اغلب آن را می‌خورند و احتمالاً باعث شیوع انسفالتوزونوسیز (encephalitozoonosis) می‌شود) ولی گاهی اوقات تفاوت موفقیت­آمیزی در آموزش بستر خرگوش ایجاد می‌کند. علت این است که خرگوش‌ها معمولاً زمانی که از نواحی مستراح در حیات­وحش استفاده می‌کنند، عمل خوردن را هم انجام می‌دهند و منبع غذایی در سینی مستراح دارند که آن‌ها را تشویق به استفاده از سینی مستراح می‌نماید.  

حلال‌های آبی در مواد مستراح از تراشه‌های چوب کاج یا تراشه‌های سدر گرفته شده‌اند. که منجر به هپاتوتوکسیتی می‌شود؛ بنابراین استفاده از آن صلاح نیست (اخبار سلامت خرگوش، ۱۹۹۱ ب). علف خشک یا کاه خردشده تمیز را می‌توان در سینی‌های بستر خرگوش استفاده نمود.

تفسیر نتایج خون شناسی در خرگوش-گلبول‌های سفید خون
ادامه مطلب

الزامات محیطی:

جعبه‌ها برای خرگوش‌هایی که همیشه محبوس‌اند، مناسب نیستند.ورزش روزانه برای سلامت جسمانی و ذهنی خرگوش لازم است. حداقل ۴ ساعت ورزش روزانه که دربرگیرنده ماه‌های زمستانی هم می‌شود، موردنیاز است.خرگوش‌ها از همنشینی و همبستگی نزدیک منفعت می‌برند. همنشین ایده­آل برای آن‌ها یک خرگوش دیگر و ترجیحاً جنس مخالف است و لازم است که خنثی­سازی انجام شود.خرگوش‌ها ممکن است تخریب­گر باشند؛ بنابراین زمانی که در باغ یا خانه در حال تمرین‌ هستند، باید کنترل شده و تحت نظارت باشند.همه خرگوش‌ها باید به علوفه خشک و آب تازه دسترسی داشته باشند. در زمستان ممکن است دهانه بطری آب یخ ببندد؛ بنابراین اگر خرگوش در بیرون خانه است باید این مورد را بررسی نمود.بسیاری از خرگوش‌ها به لحاظ غریزه از سینی مستراح استفاده می‌کنند. تمیزکردن وضعی محیط باید حداقل روزی یک­بار و تمیز کردن کلی، هفته­ای یک­بار انجام شود.خرگوش‌ها از پنهان شدن در برابر شرایط خطر، سود می‌برند. یک ناحیه مخفی برای خرگوش به همراه یک ناحیه دیگر که بتوانند از یکی به دیگری بروند، ایده­آل است. همچنین داشتن جعبه‌های پنهان با اندازه‌های مختلف نیز که برخی متناسب برای دو خرگوش و بقیه مناسب برای یک خرگوش باشند، خوب است.  

در این مقاله همه چیز در خصوص سینی‌های خواب خرگوش بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱