کلینیک دامپزشکی روژان
سگ آپارتمانی بدون صدا

انواع سگ آپارتمانی بدون صدا

سگ آپارتمانی بدون صدا وجود دارد؟ اگر شما ساکن آپارتمان هستید و علاقمند به نگهداری از یک سگ زیبا میباشید، یکی از مواردی که به آن فکر میکنید؛ احتمالا سروصدایی است که ممکن سگ ایجاد کند و نگران هستید که این مسئله برای همسایه های شما مزاحمت ایجاد نماید.

به همین علت ممکن است به دنبال یک سگ آپارتمانی بدون صدا بگردید.

در این مقاله به بررسی بی صدا ترین نژادهایی که مناسب نگهداری در آپارتمان هستند خواهیم پرداخت.

بولداگ فرانسوی:


یکی از نژاد هایی که بسیار آرام است و حتی میتوان گفت که یک سگ آپارتمانی بدون صدا محسوب میشود، نژاد سگ بولداگ فرانسوی می باشد. بر طبق نظر سنجی هایی که بر روی صاحبان نژاد بولداگ فرانسوی انجام شده است، حدود ۸۵ درصد این افراد اعلام کردند که سگشان خیلی کم واق واق می ‌کند و کم سر و صداست. با این حال ممکن است گاها از بولداگ فرانسوی صدا های خرخر مانند بشنوید.

شارپی:


نژاد سگ شارپی، جزو سگ های آپارتمانی بدون صدا محسوب میشود که بیشتر برای نگهبانی مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع از آن جایی که این نژاد بسیار کم واق واق می کند و هم چنین آرام و بسیار مهربان میباشد، به عنوان سگ آپارتمانی نیز نگهداری می شود. این سگ ها فقط زمانی واق واق می کنند که احتمالاً مشکلی در پیرامون حس کرده باشند و یا برای خود آن ها مشکلی به وجود آمده باشد.

جاپانیز چاین:


نژاد جاپانیز چاین جزء گروه سگ های عروسکی و کوچک به شمار می رود، هم چنین باید افزود که این سگ ها برای افرادی که به دنبال یک سگ آپارتمانی بدون صدا هستند، بسیار مناسب است، چرا که آن ها واق واق نمی ‌کنند. اما باید افزود که به دلیل صاف بودن صورتشان و آناتومی صورتشان زیاد خرخر می‌ کنند. البته صدای خرخر آن ها جایگزین واق واق کردنشان شده است. به همین دلیل شما باید تصمیم بگیرید که کدام صدا، برای شما آزار دهنده تر است، صدای واق واق کردن و یا خرخر کردن؟

کوتون دو تولیر:


نژاد کوتون دو تولیر از نژاد های بسیا زیبا و کوچک می باشد. این نژاد سگ بسیار کم سر و صداست و بیشتر زمانی شروع به پارس کردن، می کند که بخواهد به صاحب خود هشدار بدهد. و یا به هر دلیلی احساس خطر کند. در غیر این صورت به هیچ عنوان سگ های پر و سر و صدایی نیست. هم چنین باید افزود که این سگ ها زمانی که شخصی جلو خانه بیاید شروع به پارس کردن می کند. ولی بعد از مدت کوتاهی متوقف می شود.

گلن آف ایمال تریر:


یکی از سگ های بسیار دوست داشتنی با اندازه کوچک، سگ های گلن آف ایمال تریر می باشد. این نژاد بسیار مهربان، وفادار و هم چنین جزو یکی از نژادهای سگ آپارتمانی بدون صدا محسوب میشود. آن ها به ندرت صدا ایجاد می‌ کنند و خیلی کم پیش می آید که پارس کنند. این نژاد به قدری بی سر و صدا است که به منظور شکاری بی صدا آن ها را پرورش می داده اند. این ویژگی آن‌ ها از زمان اجدادشان به نژاد امروزی ارث رسیده است.

دالمیشن:


سگ‌ دالمیشن به ندرت پارس می‌ کند، به طور کلی آن ‌ها هر از گاهی صدایی هایی از خود در می ‌آورد اما درواقع جزو نژادهای بی سر و صدا محسوب میشوند. هم چنین باید افزود که آن ها سگ های مهربانی هستند که می توانید این مهربانی را در چهره آن ها نیز مشاهده نمایید. سگ‌ های دالمیشن زمانی که غریبه می ‌بینند یا صدا های نا آشنای دیگری می‌ شنوند، پارس نمی کنند. و یک گزینه بسیار خوب برای سگ آپارتمانی بدون صدا به شمار می روند.

آکیتا:


یکی دیگر از نژاد های بسیار زیبا و بی صدا نژاد آکیتا میباشد. این سگ ها ذاتاً بی‌ صدا هستند و به همین علت در گذشته برای شکار پرورش داده می شده اند. اغلب اوقات بسیار بعید است که نژاد آکیتا پارس کند. البته بهتر است که بدانید زمانی که سگ آکیتای شما سر و صدا می ‌کنند باید حواستان باشد، چرا که احتمالاً مشکلی وجود دارد.

باسنجی:


اگر به دنبال یک سگ کوچک، مهربان، بی صدا، آرام، باهوش، شیرین، دوست داشتنی و وفادار هستید، احتمالا سگ باسنجی انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. این سگ ها بسیار باهوش و هم چنین بی سر و صدا هستند و اگر به دنبال یک سگ آپارتمانی بدون صدا هستید، احتمالا از بودن در کنار آن ها لذت خواهید برد.

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل:


همانطور که از اسم این نژاد مشخص میباشد، آن ها بسیار با اصل و نسب هستند. این سگ ها بسیار آرام و بی سر و صدا هستند. آن ها جزو نژادهای بسیار با ارزش و عالی دسته بندی میشوند. در مورد این سگ ها باید گفت که آن ها جثه‌ ی کوچکی دارند و زیبا و دوست داشتنی هستند. هم چنین باید افزود که این نژاد بسیار اجتماعی می باشد و از تحرک و ورزش لذت میبرد.

گری ‌هاوند ایتالیایی:


این سگ ها در دسته سگ های مینیاتوری دسته بندی میشوند. این سگ ها مهربان و هم چنین دوست داشتنی و اجتماعی هستند و به صاحب خود بسیار وفادار می باشند. اگر چه گری‌ هاوند ایتالیایی کمی بازیگوش و فعال میباشند، اما این نژاد هم جزء سگ های آپارتمانی بی صدا به شمار می روند. آن ها بسیار کم پارس میکنند و در بیشتر مواقع آرام هستند.