کلینیک دامپزشکی روژان
اسهال سگ

نشانه های اولیه بیماری سگ

در این مقاله همه چیز درباره نشانه های اولیه بیماری سگ مورد بررسی قرار گرفته ،با ما همراه باشید:

 

این نشانه‌ها را در سگ جدی بگیرید!

لطفاً توجه داشته باشید که این لیست تنها شامل بخشی از مهمترین علائم کلینیکی در سگ می‌باشد و صرفاً جهت اطلاع شما از علت‌های احتمالی این علائم کلینیکی تهیه شده است.

در صورتیکه هر یک از علائم کلینیکی زیر را در سگ خود مشاهده کردید، باید در اولین فرصت او را جهت بررسی بیشتر به نزد دامپزشک ببرید. در اغلب موارد این علائم نشانه شروع یک مشکل جدی می‌باشند. با بررسی بیشتر این علائم توسط دامپزشک، شانس ابتلا سگ شما به مشکلات جدی و خطرناک در آینده به میزان فراوانی کاهش می‌یابد.

 

علائم بیماری سگ

سرفه:

سرفه می‌تواند از نشانه‌های بیماری قلبی، ذات الریه، مشکلات نای، برونشیت، بیماری کرم قلب (در نواحی که این انگل شیوع دارد)، Kennel cough و غیره باشد.

 

کاهش اشتها:

کاهش اشتها می‌تواند از علائم مشکلات دستگاه گوارش، ارگان‌های داخلی بدن (کلیه، کبد، قلب و …)، خوردن سم، گرما زدگی، مشکلات تنفسی، تغییرات آب و هوایی محل زندگی، احساس درد و غیره باشد.

 

اسهال:

اسهال می‌تواند از علائم تغییرات ناگهانی جیره غذایی، انگل‌های گوارشی، التهاب پانکراس، بیماری‌های دستگاه گوارش، بی احتیاطی در رژیم غذایی، بیماری‌های التهابی روده‌ها، سرطان و غیره باشد.

 

یکی دیگر از نشانه های اولیه بیماری سگ:

به سختی از جا برخاستن:

به سختی از جا بلند شدن می‌تواند از علائم بیماری‌های قلبی، مشکلات ارتوپدیک (مشکلات استخوانی، التهابات مفاصل)، بیماری‌های عصبی مانند در رفتگی دیسک بین مهره‌های ستون فقرات، کم خونی و غیره باشد.

 

زیاد شدن اشتها:

افزایش اشتها می‌تواند از علائم بیماری‌های غدد درون ریز از قبیل بیماری دیابت، کوشینگ یا ابتلا به انگل‌ها باشد.

 

علائم بیماری سگ

تعداد دفعات ادرار کردن زیاد شود:

افزایش تعداد دفعات ادرار کردن می‌تواند از علائم بیماری‌های غدد درون ریز از قبیل بیماری دیابت، کوشینگ، عفونت مجاری ادراری، بیماری‌های اندام‌های داخلی و غیره باشد.

پنومونی ویروسی سگ
ادامه مطلب

 

خستگی و ضعف مفرط:

خستگی و ضعف مفرط می‌تواند از علائم بیماری‌های دستگاه گوارش، بیماری‌های ارگان‌های داخلی (کلیه، کبد، قلب و …)، خوردن سم، گرما زدگی، مشکلات تنفسی، تغییرات آب و هوایی محل زندگی و غیره باشد. در ضمن توجه داشته باشید برخی از تغییرات رفتاری حیوان خانگی از قبیل عدم تمایل برای راه رفتن در بیرون منزل و یا عدم تمایل برای ادامه راه رفتن، عدم توجه و علاقه به شما، عدم تمایل به بازی کردن نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

 

قی کردن:

معمولاً قی کردن بدون انقباضات شکمی صورت می‌گیرد و فقط سگ دهان را باز کرده و مایعات و غذا را به خارج می‌ریزد. قی کردن می‌تواند از علائم بیماری‌های مری، التهابات مری، گیر کردن جسم خارجی در مری و بیماری‌های دستگاه گوارش باشد.

 

عطسه کردن:

عطسه کردن می‌تواند از علائم عفونت قسمت‌های بالایی دستگاه تنفس، وجود جسم خارجی در این قسمت‌ها و تومور باشد.

 

زور زدن برای ادرار کردن:

زور زدن برای ادرار کردن می‌تواند از علائم عفونت مجاری ادراری، سنگ‌های مثانه و تومور باشد. در صورتیکه که سگ قادر به خارج کردن ادرار از مجرای ادراری نیست، او را سریعاً به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی برده تا توسط دامپزشک معاینه شده و مشخص شود که آیا دچار انسداد مجاری ادراری شده است یا خیر.

 

استفراغ:

استفراغ می‌تواند از علائم تغییرات ناگهانی جیره غذایی، انگل‌های گوارشی، التهاب پانکراس، بیماری‌های اجزای دستگاه گوارش، بی احتیاطی در رژیم غذایی، بیماری‌های التهابی روده‌ها، سرطان و غیره باشد.

 

 

 

 

در این مقاله نشانه های اولیه بیماری سگ بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱