کلینیک دامپزشکی روژان
TAPPING انگشت در طوطی اکلکتوس

TAPPING انگشت در طوطی اکلکتوس

در این مقاله همه چیز در خصوص TAPPING انگشت در طوطی اکلکتوس بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

TAPPING انگشت در طوطی اکلکتوس

تعریف/مرور اجمالی:

Tapping انگشت به صورت توسعه و انقباض ریتمیک متقارن و دو طرفه انگشتان هر دو پا است و زمانی که پرنده در استراحت مطلق باشد نمایان می‌گردد. “به هم خوردن” نوک بال ممکن است در برخی افراد مشاهده شود و یک حرکت تکانشی غیر ارادی نوک‌های بال است. هنگام تحریک شدن، این” tappers انگشت” قادر به توقف رفتار است. ترومای خود آزاری خصوصیت این وضعیت نیست.

علت شناسی

علل متعددی از جمله نوریت پس پولیوما ویروس، کمبود تغذیه و مسمومیت سربی برای این مورد ذکر شده است. مکمل بیش از حد با ویتامین‌ها به شکل علت “مورد نظر” بروز می‌یابد. سابقه رژیم غذایی معمولاً نمایان گر استفاده بیش از حد مکمل‌های ویتامین است که گاهی اوقات با رژیم فرموله شده مشترک می‌باشد. این نظریه هنوز اثبات نشده است.

مدیریت:

قطع مکمل‌ها معمولاً مشکل را حل می‌کند. در برخی موارد، کاهش میزان رژیم غذایی فرموله شده یا تغییر برند غذا نیز لازم است. از آنجایی که پژوهش زیادی در این مورد انجام شده، احتمالاً حاکی از این است که درمان‌های متناسبی توسعه داده شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص TAPPING انگشت در طوطی اکلکتوس بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

حرف زدن مرغ مینا
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱