کلینیک دامپزشکی روژان
اسکاتلند

قوانین حمل و نقل حیوانات اسکاتلند

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اسکاتلند بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا اسکاتلند و بریتانیا را به عنوان کشورهای ثالث فهرست شده در بخش ۲ طبقه بندی کرده است. برای ورود به اتحادیه اروپا از بریتانیا نیازی به آزمون تیتر نخواهد بود. با این حال، پاسپورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نخواهد شد. گواهی سلامت دیگری مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

اگر تمام شرایط ذکر شده در اینجا رعایت شود، سگ، گربه یا موش خرمای شما هنگام ورود به اسکاتلند قرنطینه نمی‌شوند. مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به اسکاتلند این است که حیوان خانگی خود را با میکروچیپ ۱۵ رقمی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب دارید:

 

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توانید با مقامات پست بازرسی مرزی که در آنجا وارد بریتانیا می‌شوید تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر.

اگر ریزتراشه فعلی حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌تواند تراشه سازگار را کاشت کند. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید).

 

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.

 

 1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت میکروچیپ برای ورود به اسکاتلند انجام شده است.

 

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

 

تمام واکسیناسیونی که بعد از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

 

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد اسکاتلند می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید زودتر از ۲۱ روز قبل از ورود به اسکاتلند انجام شود.

 

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

 

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

 

اسکاتلند واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

 

هنگامی که حیوان خانگی شما وارد اسکاتلند شد، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظار ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود رعایت شود.

 

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد اسکاتلند می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).

 

 1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد اسکاتلند می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، باید آزمایش تیتر هاری انجام شود (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض نتایج آزمایش در محدوده قابل قبول، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد اسکاتلند شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد اسکاتلند شوید. اگر ۳ ماه تقویمی قبل از سفر ندارید، حیوان خانگی شما برای مدت زمان لازم برای انجام این ۳ ماه قرنطینه خواهد شد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی

قبل از اینکه سگ شما بتواند وارد اسکاتلند شود، باید بین یک تا پنج روز قبل از ورود به کشور توسط یک دامپزشک دارای مجوز در برابر کرم‌های نواری خاص درمان شود، مگر اینکه حیوان خانگی شما مستقیماً از فنلاند، ایرلند، مالت یا نروژ وارد شود.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

سفر غیرتجاری به اسکاتلند از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری که مبتلا به هاری شدید وارد اسکاتلند می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

 

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت غیرتجاری GB را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود.

 

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

 

اگر از کشور دیگری به اسکاتلند سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شوند.

 

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۷ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حمل و نقل غیرتجاری به اسکاتلند از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

 

از دامپزشک خود بخواهید گذرنامه رسمی حیوان خانگی را برای حیوان خانگی خود به روز کند. گواهی سلامت GB برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای فهرست شده در مرحله شماره ۶ به اسکاتلند سفر می‌کنند مورد نیاز است، مگر اینکه حیوان خانگی شما پاسپورت فعلی اتحادیه اروپا حیوان خانگی داشته باشد. حیوانات خانگی که از ایرلند شمالی به طور غیرتجاری وارد بریتانیا می‌شوند مشمول این شرایط نیستند. بررسی سفر حیوانات خانگی بین بریتانیا و ایرلند شمالی برای مدت نامحدودی به حالت تعلیق درآمده است.

 

مهم نیست از چه کشوری وارد اسکاتلند می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون صاحب آنها سفر می‌کنند.

حمل و نقل تجاری به اسکاتلند از یک کشور عاری از هاری یا کنترل شده در خارج از اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

 

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت تجاری بریتانیا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط USDA ایالتی معتبر باشد.

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات اسکاتلند خواهیم داشت:

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

 

اگر از کشور دیگری به اسکاتلند سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شوند.

 

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (برای حمل و نقل بیش از ۵ حیوان خانگی به مرحله ۷ مراجعه کنید.) این فرم برای ۴ ماه سفر در اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

 

حیوان خانگی شما باید در یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی هیترو یا گاتویک وارد انگلیس شود. حیوانات خانگی باید در پست‌های بازرسی مرزی تأیید شده وارد بریتانیا شوند و اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از واردات ارائه شود.

 

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به اسکاتلند از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

 

حیوان خانگی شما باید از یک محل دارای مجوز که در مقام حاکم در کشور اتحادیه اروپا که مسئول واردات و صادرات حیوانات است، ثبت شده است.

 

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند.

 

دامپزشک حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت Intratrade را که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است صادر کند.

 

اگر حیوان خانگی شما طبق مقررات تجاری از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جزیره من سفر می‌کند، یک نماینده دارای مجوز در کشور مبدأ که برای ورود وسایل حمل و نقل به IPAFFS ثبت نام کرده است باید حمل و نقل را انجام دهد.

حمل و نقل تجاری به اسکاتلند از کشورهای آلوده به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

 

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد اسکاتلند شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر داشته باشند.

قوانین حمل و نقل حیوانات رومانیا
ادامه مطلب

 

 1. ورود به اسکاتلند از مالزی و استرالیا

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد اسکاتلند می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

 

 1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
 2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
 3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

 

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد اسکاتلند شوند به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده باشد.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها بر اساس مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آنها آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

 1. ورود هوایی

صاحبان حیوانات خانگی که حیوانات خانگی خود را همراهی می‌کنند، باید حیوانات خود را از خارج از کشور به عنوان کارگو (هوایی) مستقیماً در مسیرهای تأیید شده خاصی که از طریق مرکز پذیرش حیوانات/پست بازرسی مرزی در فرودگاه ادینبورگ در حال انجام است به اسکاتلند بیاورند، مگر اینکه از ایرلند سفر کنند. حیوانات خانگی همراه نیز می‌توانند در گلاسکو وارد شوند. حیواناتی که از این سرویس استفاده می‌کنند باید تمام الزامات طرح سفر حیوانات خانگی را که در بالا توضیح داده شده است، برآورده کنند. در داخل جزایر بریتانیا، حیوانات خانگی را می‌توان در هر مسیری با توجه به توافق شرکت حمل و نقل و شرایط حمل حمل کرد.

 

حیوانات خانگی که بدون همراه از خارج از اتحادیه اروپا سفر می‌کنند باید در فرودگاه‌های ادینبورگ، لندن هیترو یا گاتویک ترخیص شوند.

 

حیوانات خانگی باید مستقیماً وارد اسکاتلند یا از طریق یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبور کنند. اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا عبور می‌کند، یک اعلامیه حمل و نقل لازم است مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما هیچ تماسی با حیوانات ناقل هاری نداشته و در هواپیما یا فرودگاه امن باقی مانده است.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی اسکاتلند باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

از اول ژانویه ۲۰۲۱، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) برای حیوانات خانگی که از اتحادیه اروپا و همچنین هر کشور دیگری وارد بریتانیا می‌شوند، اعمال می‌شود. در صورت ورود به بریتانیا به عنوان بازدیدکننده، مالیات بر ارزش افزوده در هنگام خروج از بریتانیا مسترد خواهد شد.

 

اگر حیوان خانگی شما در حال انتقال اقامت به انگلستان است، برای جلوگیری از پرداخت مالیات، باید فرم انتقال اقامت در گمرک ثبت شود. به صاحبان حیوانات خانگی که فرم را پر نکرده‌اند، پس از تکمیل فرم، وجه به آنها بازگردانده می‌شود.

 

حیوانات خانگی که از یک کشور دیگر اتحادیه اروپا به بریتانیا باز می‌گردند تا زمانی که مدرکی مبنی بر خروج حیوان خانگی از بریتانیا با صاحبش ارائه شود، مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی‌شود.

 

حیوانات خانگی که حداقل ۶ ماه است که مالک آنها نبوده و یا در حال خرید هستند، مشمول ۲۰ درصد ارزش حیوان خانگی و هزینه حمل و نقل و واردات می‌شوند.

 

توجه داشته باشید که اتصال دم برای اسپانیل ها و رتریورهای نقطه شکار که برای استفاده به عنوان سگ کار در نظر گرفته شده است در حال حاضر در اسکاتلند ممنوع است، اما قوانین در حال انتظار ممکن است آن را تغییر دهد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۱۲ هفته واکسینه نشده اجازه ورود به اسکاتلند را ندارند. توله‌ها و بچه گربه‌ها باید ریزتراشه شوند، سپس واکسینه هاری زودتر از ۱۲ هفتگی انجام شود. تمام مقررات در مراحل ۱-۵ اعمال خواهد شد.

 

 1. نژادهای ممنوعه

نژادهای زیر اجازه ورود به اسکاتلند را ندارند: فیلا برزیلی، دوگو آرژانتینی، توسا اینو ژاپنی یا پیت بول تریر استافوردشایر آمریکایی. اگر یک گربه دورگه ولفی یا گربه ساوانا دارید، باید قبل از سفر از آژانس بهداشت حیوانات و آزمایشگاه‌های دامپزشکی مشاوره بگیرید.

 

شما در حال مطالعه مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اسکاتلند هستید؛

 1. صادرات حیوانات خانگی

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت که اسکاتلند را به مقصد یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترک می‌کنند باید ریزتراشه شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از خروج از کشور قرنطینه بمانند. اگر قصد بازگشت به بریتانیا را دارید، از دامپزشک خود بخواهید پاسپورت حیوان خانگی بریتانیا را صادر کند.

 

همه سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های شیری که اسکاتلند را به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ایرلند شمالی ترک می‌کنند باید دارای فرم درخواست صادرات و گواهی سلامت حیوانات باشند که توسط دامپزشک رسمی صادر شده است، مگر اینکه پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی صادر شده در اتحادیه اروپا را داشته باشند. همه حیوانات خانگی باید در نقطه ورود مسافران (پست‌های بازرسی مرزی) وارد اتحادیه اروپا یا ایرلند شمالی شوند. سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که اسکاتلند را به مقصد کشورهای دیگر ترک می‌کنند باید گواهی سلامت صادرات صادر شده توسط دامپزشک رسمی داشته باشند.

 

حمل و نقل بدون همراه باید توسط یک نماینده مجاز در IPAFF و TRACES ثبت شود.

 

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با هاری ببرید، دامپزشک شما باید قبل از اینکه اسکاتلند را ترک کنید، اگر قصد بازگشت به اتحادیه اروپا را دارید، آزمایش تیتر هاری انجام دهد.

 

گواهی سلامت صادرات برای حمل و نقل بدون همراه مورد نیاز خواهد بود. اگر مقصد یک کشور عضو اتحادیه اروپا باشد، حمل و نقل باید وارد سیستم TRACES شود.

 

گواهی صادرات برای حمل و نقل بدون همراه سگ و گربه به کشورهای زیر مورد نیاز است:

آنگویلا، آنتیگوا/باربودا، آرژانتین، جزیره آسنشن، استرالیا، باهاما، بحریان، بنگلادش (فقط GB)، برمودا، بولیوی، بوزنیا هرزوگوین، بوتسوانا، برزیل، جزایر ویرجین بریتانیا، برونئی، کامرون، کانادا، جزایر کیمن، شیلی، چین، کلمبیا، کاستاریکا، قبرس (شمال)، کوبا، دومینیکا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، مصر، السالوادور، گینه استوایی، اتیوپی، جزایر فالکان، جزایر فارو، فیجی، پلی‌نزی فرانسه، گامبیا (فقط سگ)، گرجستان، غنا، گرانادا، گوام، گواتمالا، گویان، هاوایی، هندوراس، هنگ کنگ، هند، اندونزی،

ایران، عراق، اسرائیل، ساحل عاج، جامائیکا، ژاپن، اردن، قزاقستان، کنیا، کره، کویت، لبنان،

لیبی، ماکائو، ماداگاسکار، مالاوی، مالزی (شبه جزیره)، موریس، مکزیک، مونته نگرو، مراکش، موزامبیک، نامیبیا، نیوزیلند، نیکاراگوئه، نیجریه، عمان، پاناما، پاپوآ گینه نو، پاراگوئه، پرو، فیلیپین، قطر، عربستان سعودی، سنگال، صربستان، سیشل، سیرالئون، سنگاپور، جزایر سلیمان، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سنت کیتس و نویس، سنت هلنا، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، سوریه، تایوان، تانزانیا، تایلند، تونگا (فقط سگ)، ترینیداد و توباگو، تونس، ترکیه، ترکز و کایکوس، اوگاندا، اوکراین، امارات متحده عربی اروگوئه، ازبکستان (فقط سگ)، وانواتو، ونزوئلا، ویتنام، جزایر والاس و فوتونا، یمن، زامبیا و زیمبابوه. سنت وینسنت و گرنادین،

سوریه، تایوان، تانزانیا، تایلند، تونگا (فقط سگ)، ترینیداد و توباگو، تونس، ترکیه،

ترکز و کایکوس، اوگاندا، اوکراین، امارات متحده عربی، اروگوئه، ازبکستان (فقط سگ)، وانواتو، ونزوئلا، ویتنام، جزایر والاس و فوتونا، یمن، زامبیا و زیمبابوه. سنت وینسنت و گرنادین، سوریه، تایوان، تانزانیا، تایلند، تونگا (فقط سگ)، ترینیداد و توباگو، تونس، ترکیه، ترکز و کایکوس، اوگاندا، اوکراین، امارات متحده عربی، اروگوئه، ازبکستان (فقط سگ)، وانواتو، ونزوئلا، ویتنام، جزایر والاس و فوتونا، یمن، زامبیا و زیمبابوه.

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

برای سایر گونه‌های جوندگان، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌های زینتی، بین مهره‌ها، دوزیستان و خزندگان (به جز لغزنده‌های گوش قرمز) که از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آندورا، سوئیس، کرواسی، ایسلند، لیختن به اسکاتلند وارد می‌شوند. هیچ الزامی برای بیماری هاری وجود ندارد.، موناکو، نروژ و سن مارینو. با این حال، خرگوش‌های خانگی و جوندگان وارداتی به بریتانیا به مدت ۴ ماه قرنطینه خواهند شد. مگر اینکه حداقل ۴ ماه قبل از واردات در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده باشند. نوار لاکپشت گوش قرمز در بریتانیا ممنوع است.

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها برای ورود به اسکاتلند باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اسکاتلند بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد