کلینیک دامپزشکی روژان
ایر ایندیا ایرویز

Air India Airlines(ایر ایندیا ایرلاینز)

Air India Airlines

 

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان محموله هوایی پرواز کند؟ بله

 

۱.سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

اگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط مشی حیوانات خانگی ایر ایندیا را برای سفر در داخل کابین برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی مورد تأیید نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌های کوچک، گربه‌ها و پرندگان خانگی

 

محدودیت‌های مسیر:

ورود حیوانات خانگی به داخل کابین در پروازهای بدون توقف به و از ایالات متحده ممنوع است، به جز سگ‌های خدماتی که باید در کابین حمل شوند. همچنین در پروازهای لندن اجازه ورود حیوانات خانگی به داخل کابین وجود ندارد. در پروازهای ترانزیت از خاورمیانه، هیچ پرنده‌ای به عنوان چمدان حمل یا تحویل بار مجاز نیست.

سگ‌های خدماتی:

اگر سگ راهنما آموزش دیده برای هدایت مسافری با دید و یا شنوایی ضعیف و وابستگی مسافر به سگ راهنما، سگ راهنما باید به درستی دهان‌بند و بند انداخته شود و دارای گواهی بهداشت و واکسیناسیون باشد. مقرراتی برای حمایت عاطفی حیوانات وجود ندارد.

 

رزرواسیون:

باید به ایر ایندیا اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. رزرو آنلاین امکان پذیر نیست.

 

الزامات حامل:

حداکثر اندازه کریر با سافت باکس: ۱۸ “x18″x12” (45cm x 45cm x 30cm) مسافران مشمول هزینه بارهای اضافی معمولی خواهند بود. وزن ترکیبی حیوان خانگی و حامل باید کمتر از ۱۱ پوند (۵ کیلوگرم) باشد.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت و گواهی واکسیناسیون هاری و همچنین کلیه گواهی‌ها و فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد.

 

۲.خط‌ مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

 

چمدان کنترل شده

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است یا اگر پرواز بسیار طولانی است، ایر ایندیا ممکن است حیوان خانگی شما را در قسمت بار هواپیما طبق مقررات خود حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

 

حیوانات خانگی مجاز:

سگ، گربه، پرندگان کوچک خانگی و سایر حیوانات خانگی

 

محدودیت‌های نژاد:

ایر ایندیا توصیه می‌کند در حمل و نقل نژادهای براکیوسفال احتیاط کنید. توصیه می‌شود که این حیوانات خانگی در باکس‌هایی یک اندازه بزرگتر از حد معمول حمل و نقل شوند.

 

قوانین حمل و نقل حیوانات لیتوانی
ادامه مطلب

محدودیت‌های دما:

حیوانات خانگی بین محل نگهداری و پانسیون در معرض دمای تابستان و زمستان خواهند بود. برای محدودیت دما با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز حداکثر ۱۰ روز قبل از سفر و اثبات واکسیناسیون هاری. تمام فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما باید به باکس پیوست شود.

 

ورود:

حیوانات خانگی که در پروازهای داخلی پرواز می‌کنند باید حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز چک-این کنند. حیوانات خانگی که در پروازهای بین‌المللی پرواز می‌کنند باید حداقل ۴ ساعت قبل از پرواز چک‌این کنند.

 

الزامات باکس:

باکس‌های پلاستیکی سخت که با گیره‌های پلاستیکی به هم متصل می‌شوند، بالاترین میزان امنیت را برای حیوان خانگی شما ارائه نمی‌دهند. برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس باید از سخت افزار فلزی استفاده شود.

 

۳.سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

 

کارگو

حیوانات خانگی مجاز:

ایر ایندیا Air India Airlines حیوانات خونگرم مانند سگ و گربه را حمل خواهد کرد.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر الزامی است. تمام اسناد مربوط به کشور مقصد نیز باید در دسترس باشد.

 

۴.فرودگاه‌های ارائه شده  Air India Airlines

ایر ایندیا به مراکزی در سراسر جهان در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، اروپا (بریتانیا، هلند، آلمان، ایتالیا، فرانسه، جمهوری چک، بلژیک)، سنگاپور، اندونزی، تایلند، مصر، بنگلادش، قطر، هند، ترکیه، کویت، نپال، ایران، عراق، اسرائیل، ژاپن، امارات، فیجی، سنگاپور، میانمار، سیشل و نقاط مختلف آفریقا.

 

۵.نژادهای ممنوعه در بریتانیا

ایر ایندیا ممنوعیتی برای نژادهای خاص مشخص نکرده است. آن‌ها به‌ویژه در ماه‌های گرم‌تر حیوانات خانگی را با احتیاط حمل می‌کنند. ایر ایندیا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت تجاوز دمای ۸۵ درجه فارنهایت، هیچ حیوان خانگی سوار نشود.

 

رفتار بیش از حد پرخاشگرانه از سوی هیچ حیوان خانگی قابل تحمل نخواهد بود.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

کتاب مرجع قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱