کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم شیلی

قوانین حمل و نقل حیوانات شیلی

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات شیلی بررسی خواهد شد:

شیلی گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

همه گربه‌ها و سگ‌هایی که به شیلی نقل مکان می‌کنند باید دارای ریزتراشه ۱۵ رقمی ISO 11784/11785 باشند. ریزتراشه برای سگ‌ها و گربه‌هایی که برای بازدید کوتاه وارد شیلی می‌شوند لازم نیست.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود یا باید یک آزمایش تیتر هاری ارائه دهد که نتایج بیش از ۰.۵ IU/ml را نشان دهد که بیش از ۳۰ روز و کمتر از ۲ سال قبل از ورود به شیلی تزریق شده است.

 

۳.تست تیتر هاری

اگر سگ یا گربه شما طبق مرحله شماره ۲ واکسینه شده باشد، آزمایش تیتر هاری برای ورود به شیلی از هیچ کشوری لازم نیست. اگر الزامات واکسیناسیون برآورده نشود، آزمایش تیتر هاری بین ۳ تا ۱۲ ماه پس از ورود به شیلی مورد نیاز است.

(به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، بیش از ۱۰ روز قبل از سفر، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی شیلی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. گواهی باید هم به زبان کشور شما و هم به زبان اسپانیایی باشد.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به شیلی با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان انگل

درمان انگل داخلی و خارجی که توسط دامپزشک مجاز انجام می‌شود، ظرف ۱۴ روز پیش از ورود به شیلی مورد نیاز است.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی می‌توانند از طریق فرودگاه بین المللی سانتیاگو در پوداهوئل واقع در ۱۵ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر سانتیاگو وارد شیلی شوند.

گربه‌ها و سگ‌ها در هنگام ورود به شیلی به مدت ۱۰ روز در قرنطینه خانگی هستند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه

شیلی فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو
ادامه مطلب

 

۹.صادرات حیوانات خانگی

از ۱۳ فوریه ۲۰۱۹، همه گربه‌ها و سگ‌های مقیمی که شیلی را ترک می‌کنند باید ریزتراشه شده و در ثبت ملی حیوانات خانگی یا حیوانات عامه ثبت شوند. نژادهای سگی که خطرناک هستند نیز باید در ثبت ملی حیوانات بالقوه خطرناک ثبت شوند تا گواهی صادرات باغ وحش* را دریافت کنند. صاحبان حیوانات خانگی باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای تحویل گواهی در نظر بگیرند. بازگشت به شیلی برای ۲۱ روز مناسب است.

برای درخواست، سگ‌ها و گربه‌ها باید در مدت ۱۰ روز پیش از سفر معاینه سلامتی و همچنین درمان‌های انگل و کلیه مدارک طبق مقررات کشور مقصد داشته باشند.

 

*گربه‌ها و سگ‌های دارای پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی با واکسیناسیون فعلی هاری مشمول این الزام نیستند.

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به شیلی باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

دی این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات شیلی بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

کتاب مرجع قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱