کلینیک دامپزشکی روژان

Alaska Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (بیشتر پروازها)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله (بیشتر پروازها)

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

اگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط‌مشی خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل‌ونقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌های کوچک، گربه‌ها و پرندگان خانگی. حیوانات خانگی باید تمیز و خوش رفتار باشند.

شرایط سنی:

حیوانات خانگی برای سفر در کابین باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و کاملاً از شیر گرفته شده باشند.

محدودیت‌ها:

خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines اکنون سگ‌ها و گربه‌های کوچک را در کابین به مکزیک و هاوایی حمل می‌کند. پرندگان به هاوایی منتقل نمی‌شوند.

رزرواسیون:

شما باید طی ۲۴ ساعت از زمان پرواز به آلاسکا ایرلاین Alaska Airlines اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. رزرو آنلاین امکان پذیر نیست. برای آن‌ها به شماره ۸۲۰۰۸ پیامک ارسال کنید. کلاس فرست فقط یک حیوان خانگی را در کابین اجازه می‌دهد. حداکثر ۵ حیوان خانگی می‌توانند در کابین اصلی سفر کنند. حداکثر ۲ حیوان خانگی برای هر مسافر مجاز است و حیوان خانگی دوم باید زیر صندلی مجاور خریداری شده توسط مسافر سفر کند.

الزامات حامل:

حداکثر اندازه: ۱۷ اینچ x 11 x 9.5 اینچ. (حامل‌های سافت باکس) یا ۱۷ اینچ × ۱۱ اینچ × ۷.۵ اینچ (حامل‌های سمت سخت).

حداکثر ۲ حیوان خانگی برای هر باربری مجاز است، مشروط بر اینکه اتاق کافی در کریر وجود داشته باشد. دو حمل حیوان خانگی برای هر مسافر مجاز است تا زمانی که آن مسافر صندلی مجاور خود را خریداری کند.

دو حیوان خانگی با اندازه و گونه مشابه (معمولاً توله سگ، بچه گربه یا سگ اسباب بازی) می‌توانند در یک حمل کننده حیوان خانگی مجاز باشند، مشروط بر اینکه فضای کافی در حمل کننده برای ایستادن و چرخش آنها وجود داشته باشد. وزن کل حیوانات خانگی و حامل نباید از ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) تجاوز کند.

هزینه‌ها:

۱۰۰ دلار در هر پرواز

ورود:

از آنجایی که حیوانات در کنار خیابان تحویل داده نمی‌شوند، می‌توانید در پیشخوان مسافران اعلام حضور کنید. شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی به حساب می‌آید.

فرم‌های مورد نیاز:

هواپیمایی آلاسکا Alaska Airlines برای حیوانات خانگی که در کابین پرواز می‌کنند نیازی به گواهی سلامت ندارد. اگر در یک مکان بین المللی هستید، ممکن است توسط کشور مقصد شما گواهی سلامت مورد نیاز باشد.

سگ‌های خدماتی:

خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines طبق مقررات خود سگ‌های سرویس را در پروازهای خود می‌پذیرد. مسافرانی که با یک حیوان سرویس پرواز می‌کنند، باید هنگام ورود به فرودگاه به نماینده خدمات مشتری اطلاع دهند که با یک سگ سرویس مسافرت می‌کنند.

فقط یک حیوان حمایت عاطفی مجاز به مسافر خانگی خواهد بود. سگ‌ها و گربه‌ها تنها حیواناتی هستند که به‌عنوان یک حیوان حمایت عاطفی پذیرفته می‌شوند و باید به بند انداخته شوند یا در یک شرکت حمل‌کننده حیوان خانگی مطابق با خطوط هوایی سفر کنند.

هیچ حیوان حمایت عاطفی بعد از ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ منتقل نخواهد شد. رزرو باید قبل از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ انجام شود.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است، یا اگر پرواز بسیار طولانی است، آلاسکا ایرلاینز Alaska Airlines ممکن است حیوان خانگی شما را در قسمت بار هواپیما طبق مقررات خود حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

حیوانات خانگی مجاز:

اکثر حیوانات خانگی کوچک اهلی مانند گربه، سگ، موش خرما، خوکچه هندی، همستر، پرندگان خانگی، خزندگان غیر سمی، خوک‌های شکم گلدان، خرگوش و ماهی‌های استوایی پذیرفته می‌شوند. سایر حیوانات خانگی ممکن است با تأیید پذیرفته شوند. سگ‌ها و گربه‌ها باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و از شیر گرفته شوند.

وزن ترکیبی حیوان خانگی و حامل نمی‌تواند از ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) بیشتر شود تا به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند. محدودیت پروازهای SkyWest 100 پوند (۴۵ کیلوگرم) است.

محدودیت‌ها:

حیوانات خانگی که در انبار بار سفر می‌کنند در هیچ پروازی که توسط هواپیمای ایرباس انجام می‌شود مجاز نیستند. مشتریانی که با پروازهای ۲۰۰۰-۲۹۹۹ خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines یا پروازهای ۳۳۰۰-۳۴۹۹ سفر می‌کنند، نمی‌توانند حیوانات خانگی را در چمدان یا محفظه بار در تاریخ‌های زیر بررسی کنند: ۲۱ نوامبر – ۳ دسامبر ۲۰۱۹ یا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱ به دلیل سفر تعطیلات.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر الزامی است. اگر با همان بلیط به کشور مبدأ برمی گردید، گواهی سلامت ۳۰ روز اعتبار دارد.

واکسیناسیون لازم:

گواهی واکسیناسیون فعلی هاری برای حمل و نقل بین ۴۸ ایالت پایین به یا از آلاسکا و همچنین در داخل ایالت آلاسکا مورد نیاز است. چندین شهر در آلاسکا (Nome و Kotzebue) باید سگ‌ها را در برابر پاروویروس واکسینه کنند.

ورود:

هنگام پرواز به عنوان باکس تحویل‌شده، سگ، گربه خود را بین ۱ تا ۲ ساعت قبل از زمان پرواز در باجه بلیط مسافر تحویل می‌گیرید که در آن زمان هزینه حمل و نقل را پرداخت می‌کنید. به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود قبل از سفر با ایر آلاسکا تماس گرفته و حیوان خانگی خود را رزرو کنند.

حیوانات خانگی باید ظرف ۴ ساعت پس از ورود آب و غذا داده شوند. غذا و آب کافی در طول پرواز باید تأمین شود.

Southwest Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

اگر سفر شما شامل انتقال به پرواز دیگری باشد که توسط خطوط هوایی آلاسکا، Horizon Air، SkyWest Flight Series 3300-3499، PenAir، یا Ravn Alaska انجام می‌شود، نباید بیش از ۴ ساعت توقف کنید. در پروازهایی که پن ایر در خارج از آلاسکا انجام می‌دهد، حیوانات زنده مجاز به پرواز در انبار بار نیستند.

هزینه:

هر سفر ۱۰۰ دلار

محدودیت‌های دما:

وقتی دمای واقعی یا پیش‌بینی‌شده بالاتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹.۴ درجه سانتی‌گراد) یا کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت (۷.۲ درجه سانتی‌گراد) در هر شهری در برنامه سفر باشد، حیوانات خانگی پذیرفته نمی‌شوند. حیوانات خانگی ممکن است در دمای کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت با گواهی سازگاری پذیرفته شوند.

محدودیت‌های مسیر:

بخش بار مانیفست (هوایی) را در زیر ببینید.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر.

الزامات باکس:

فقط ۱ سگ یا گربه بالای ۶ ماه مجاز به پرواز در هر باکس است. بیش از ۲ توله سگ یا بچه گربه، ۸ هفته تا ۶ ماه، که اندازه آنها قابل مقایسه است و وزن هر کدام ۲۰ پوند یا کمتر است، نمی‌توانند در یک باکس حمل شوند. حیوانات باید از یک جنس باشند و یکدیگر را بشناسند و باکس باید آنقدر بزرگ باشد که هر دوی آنها را در خود جای دهد.

حداکثر اندازه باکس: ۵۳ اینچ طول x 48 اینچ عرض x 34 اینچ ارتفاع.

حداقل اندازه باکس: ۲۱ اینچ طول x 16 اینچ عرض x 15 اینچ ارتفاع.

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines از طریق برنامه PetConnect خود به ایالات متحده آمریکا، هاوایی، کانادا، مکزیک و کاستاریکا خدمات رسانی می‌کند.

حیوانات خانگی مجاز:

اکثر حیوانات خانگی کوچک اهلی مانند گربه، سگ، موش خرما، خوکچه هندی، همستر، پرندگان خانگی، خزندگان غیر سمی، خوک‌های شکم گلدان، خرگوش و ماهی‌های استوایی پذیرفته می‌شوند. سایر حیوانات خانگی ممکن است با تأیید پذیرفته شوند. سگ‌ها و گربه‌ها باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و از شیر گرفته شوند.

محدودیت‌ها:

هیچ حیوان زنده‌ای در پروازها به مکزیک یا از مکزیک مجاز نخواهد بود. محدودیت‌هایی برای تعداد حیوانات در پروازهای هاوایی بین اول نوامبر تا ۳۱ مارس وجود دارد.

خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines در تحریم‌های تعطیلات در تعطیلات شکرگزاری و کریسمس شرکت می‌کند.

رزرواسیون:

رزرو Pet Connect برای حیوانات زنده الزامی است و حداقل ۲۴ ساعت و حداکثر ۳۵ روز قبل از سفر درون خطی و ۳ تا ۷ روز قبل از پروازهایی که به خطوط هوایی دیگر یا برای سفرهای بین المللی متصل می‌شوند، پذیرفته می‌شود.

سن:

حیوانات خانگی باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و برای سفرهای داخلی یا خارجی از شیر گرفته شوند.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی بهداشتی که ظرف ۱۰ روز از سفر صادر می‌شود. همچنین مدارک واکسیناسیون و مدارک پاسپورت حیوان خانگی برای کشوری که حیوان خانگی شما به آن سفر می‌کند (فقط سفرهای بین المللی) الزامی است.

ورود:

حداکثر ۴ ساعت قبل از حرکت، حیوان خانگی خود را در مرکز باری خطوط هوایی آلاسکا در فرودگاه خود بررسی خواهید کرد. شما هزینه حمل و نقل حیوان خانگی خود را زمانی که حیوان خانگی خود را رها کنید پرداخت خواهید کرد.

محدودیت‌ها:

حیوانات خانگی که در انبار بار سفر می‌کنند در هیچ پروازی که توسط هواپیمای ایرباس انجام می‌شود مجاز نیستند.

الزامات باکس:

دو حیوان کمتر از ۶ ماه و ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) هر کدام ممکن است در یک باکس سفر کنند تا زمانی که از یک گونه باشند و هر دو حیوان کمتر از ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) باشند.

حداکثر ابعاد باکس‌های پرواز در پروازهای خطوط هوایی آلاسکا ۵۳ L x 48 W x 34 H است. حداکثر ابعاد باکس‌ها در Horizon Air 40 L x 27 W x 30 H است.

۴. فرودگاه‌های ارائه شده

آلاسکا به بیش از ۱۵۰ شهر مقصد در قاره ایالات متحده، هاوایی، کانادا، مکزیک و کاستاریکا خدمات رسانی می‌کند.

۵. واردات توله سگ یا بچه گربه:

آلاسکا توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۸ هفته را منتقل می‌کند و آنهایی که از شیر گرفته می‌شوند.

۶. نژادهای ممنوعه

خطوط هوایی آلاسکا Alaska Airlines سگ‌ها و گربه‌های براکیسفالیک یا بینی‌دار را به‌عنوان چمدان چک‌شده یا بار هوایی نمی‌پذیرد. لیست زیر از نژادهای سگ براکیسفالیک و هر گونه ترکیبی از آنها پذیرفته نخواهد شد: بوستون تریر، باکسر (همه نژادها)، بول داگ (همه نژادها)، بول تریر، گریفون بروکسل، چاو چاو، اسباب بازی اسپانیل انگلیسی، اسپانیل ژاپنی/چانه ژاپنی ماستیف (همه نژادها)، پکنیز، پیت بول (همه نژادها)، پاگ (همه نژادها)، شیتزو، استافوردشایر تریر.

علاوه بر این، گربه‌های زیر پذیرفته نمی‌شوند: برمه‌ای، مو کوتاه اگزوتیک، هیمالین، ایرانی.

۷. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

همه پستانداران و پرندگان خون گرم از جمله حیوانات نمایشی یا نمایشگاهی. باربری آلاسکا حیوانات خطرناک، سمی یا با خوی وحشی، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع می‌شوند ارسال نخواهد کرد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.