کلینیک دامپزشکی روژان

Air Transat Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

اگر سگ یا گربه کوچک شما شرایط مندرج در خط مشی حیوانات خانگی Air Transat Airlines برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی مورد تأیید نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد.

حیوانات خانگی مجاز:

کوچک، سگ و گربه. حداکثر وزن حیوان خانگی و حامل نباید از ۱۰ کیلوگرم (۲۲ پوند) تجاوز کند. یک حیوان خانگی برای هر مسافر بزرگسال مجاز است.

شرایط سنی:

حیوانات خانگی برای پرواز با ایر ترانسات باید ۱۲ هفته سن داشته باشند.

رزرواسیون:

شما باید مستقیماً با Air Transat Airlines تماس بگیرید تا حیوان خانگی خود را حداقل ۳ روز قبل از حمل و نقل رزرو کنید زیرا تعداد محدودی حیوان خانگی در هر پرواز وجود دارد.

محدودیت‌ها:

حمل کننده حیوان خانگی شامل محدودیت‌های چمدان دستی نمی‌شود. هزینه اضافی به عنوان بار اضافی اخذ می‌شود.

سگ‌ها و گربه‌ها فقط مجاز به پرواز به عنوان محموله هوایی در پروازهای سنت لوسیا، جمهوری ایرلند و بریتانیا (به جز سگ‌های خدماتی و حمایت عاطفی) هستند. هیچ حیوان خانگی در پروازهای به مقصد یا از جامائیکا مجاز نخواهد بود.

الزامات حامل:

ابعاد حامل‌ها نباید بیشتر از ۲۱.۵H x 40W x 45D سانتی‌متر باشد (۸.۵H x 16W x 17.5D). اگر حامل شما نرم باشد و بتواند چند اینچ فشرده شود، می‌تواند کمی بالاتر باشد. کریرها باید ایمن باشند، اجازه دهند حیوان خانگی شما بایستد و بچرخد و باید کف آن ضد آب باشد. یک پد حیوان خانگی باید ارائه شود.

فرم‌های مورد نیاز:

تمام فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما باید ارائه شود. گواهی سلامت توصیه می‌شود.

هزینه:

هزینه هر حیوان خانگی ۷۵ دلار کانادا برای پروازهای داخلی، جنوبی و ایالات متحده و تا ۲۷۵ دلار کانادا برای پروازهای بین المللی است.

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات:

ایر ترانسات Air Transat Airlines به سگ‌های راهنما و خدمات عاطفی اجازه می‌دهد تا مسافران معلول را بدون پرداخت هزینه همراهی کنند. ایر ترانسات فقط سگ‌های خدماتی یا حمایت عاطفی را می‌پذیرد.

مسافران موظفند حداقل ۷ روز قبل از حرکت برنامه ریزی شده به نماینده ایر ترانسات اطلاع دهند.

صاحبان سگ‌های راهنما و سرویس باید آمادگی ارائه گواهی آموزشی معتبر را داشته باشند.

سگ‌های خدمات و حمایت عاطفی باید تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود را داشته باشند.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که بتواند در کابین پرواز کند، ایر ترانسات Air Transat Airlines تا زمانی که یک مسافر بالغ با آن پرواز می‌کند، می‌تواند آن را در انبار بار به عنوان باکس چک شده پرواز دهد. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

حیوانات خانگی مجاز:

سگ یا گربه با وزن بیش از ۲۲ پوند. (۱۰ کیلوگرم) تا حداکثر وزن ۴۵ کیلوگرم (۹۹ پوند) مجاز به سفر به عنوان باکس چک شده در پروازهای Air Transat هستند.

سن:

حیوانات خانگی باید حداقل ۱۲ هفته سن داشته باشند تا به عنوان چمدان تحویل داده شوند.

هزینه:

هزینه هر حیوان خانگی ۷۵ دلار کانادا برای پروازهای داخلی، جنوبی و ایالات متحده و تا ۲۷۵ دلار کانادا برای پروازهای بین المللی است.

توقف‌ها:

تا زمانی که با Air Transat در حال پرواز به داخل و خارج از کشور خود هستید و استراحت شما بیش از ۳ ساعت نباشد، ایر ترانسات حیوان خانگی شما را بین خطوط قرار می‌دهد (آن را از یک هواپیما به هواپیمای بعدی منتقل می‌کند). اگر استراحت شما بیش از ۳ ساعت است، باید با Air Transat تماس بگیرید تا ببینید آیا نیازی به درخواست حیوان خانگی خود دارید یا خیر.

رزرواسیون:

شما باید حداقل ۳ روز قبل از حمل حیوان خانگی خود به عنوان باکس چک شده با ایر ترانس Air Transat Airlines تماس بگیرید.

ورود:

برنامه ریزی کنید تا حداکثر ۹۰ دقیقه قبل از حرکت به فرودگاه برسید و حیوان خانگی خود را در باجه بلیط چک کنید.

محدودیت‌های دما:

اگر در هر نقطه (مبدأ / ترانزیت / مقصد) در طول مسیر حیوان خانگی شما، دمای هوا کمتر از ۱۰ درجه فارنهایت (۱۲- درجه سانتیگراد) یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹ درجه سانتیگراد) پیش بینی شود، حیوان خانگی شما رد می‌شود. حمل و نقل به عنوان باکس چک شده هیچ استثنایی برای این محدودیت‌های دما وجود ندارد.

قوانین حمل و نقل حیوانات بالی
ادامه مطلب

فرم‌های مورد نیاز:

حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر داشته باشد. علاوه بر این، گواهی فعلی هاری نیز باید در دسترس باشد.

الزامات باکس:

حداکثر اندازه باکس به مسیر شما بستگی دارد. باکس‌ها باید از باکس‌های پلاستیکی سخت مطابق با یاتا با تهویه مناسب و قفل فنری روی در یا مطابق با مقررات CR 1 حیوانات زنده یاتا ساخته شده باشند. برای بستن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی‌تان باید از سخت‌افزار فلزی استفاده شود. برای درهای باکس (این‌ها در کیت‌های لوازم جانبی ما موجود هستند) ارائه شود.

قبل از سفر باید حیوان خانگی خود را به باکس خود عادت دهید.

حمل و نقل مسافرتی حیوان خانگی می‌تواند کمک کند حیوان خانگی شما را با خیال راحت به آنجا برساند.

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

اگر حیوان خانگی شما بیش از ۴۵ کیلوگرم (۹۹ پوند) وزن دارد یا بدون همراه پرواز می‌کند، Air Transat آن را به عنوان محموله هوایی حمل می‌کند. این قسمت از محفظه بار تحت فشار است و دما کنترل می‌شود.

رزرواسیون:

برای رزرو حیوان خانگی خود باید با بخش باربری Air Transat تماس بگیرید.

ورود و تحویل گرفتن:

شما حیوان خانگی خود را در مرکز باربری Air Transat Airlines که در محوطه فرودگاه فرودگاه مبدأ قرار دارد، بررسی خواهید کرد. در آن زمان، یک Air Waybill باید تکمیل شود که هویت فرستنده (فرستنده)، گیرنده (گیرنده) و جزئیات پرواز و حیوان مربوطه را مشخص کند. حیوان خانگی شما در مرکز باربری Air Transat در فرودگاه مقصد درخواست می‌شود.

فرم‌های مورد نیاز:

حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر و کلیه مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد را داشته باشد.

۴. فرودگاه‌های ارائه شده

Air Transat Air به شهرهایی در کانادا، ایالات متحده، اروپا و آمریکای جنوبی و مرکزی خدمات می‌دهد.

۵. نژادهای ممنوعه

Air Transat Airlines نژادهای زیر سگ یا مخلوط آنها را حمل نمی‌کند:

ماستیف:

همه نژادها از جمله; آرژانتینی (Dogo Argentino)، Bandog (Bandogge/Band dog)، آفریقای جنوبی (Boerboel)، برزیلی (Fila Brasileiro)، ایتالیایی (Cane Corso و ناپلی)، Canary Mastiff (Presa Canario)، ماستیف ژاپنی (Tosa Inu)

پیت بول:

همه نژادها از جمله؛ بولی آمریکایی، پیت بول تریر آمریکایی، تریر آمریکایی استافوردشر، بول تریر استافوردشر

آکیتا (آکیتا اینو)، اووچارکا قفقازی (سگ شپرد قفقازی)، سگ کاراباش (سگ شپرد کانگال/آناتولی)، روتوایلر، سگ گرگ هیبرید و دوبرمن پینچر.

نژادهای زیر برای حمل و نقل پذیرفته می‌شوند:

سایر نژادهای ماستیف که در بالا ذکر نشده‌اند مانند ماستیف بول و ماستیف فرانسوی (Dogue de Bordeaux).

نژادهای براکیوسفال

سگ‌ها و گربه‌های براکی سفالیک (نفک بینی) برای حمل و نقل پذیرفته می‌شوند. با این حال، صاحبان حیوانات خانگی باید آزادسازی مسئولیت را امضا کنند، حیوان خانگی باید در یک لانه بزرگتر از حد معمول حمل شود و باید در چهار طرف حمل کننده منافذ تهویه وجود داشته باشد.

لیست زیر لیستی از سگ‌هایی است که دماغه دار در نظر گرفته می‌شوند:

Affenpinscher، Boston

Terrier، Boxer، Brussels Griffon، Bulldog (همه نژادها)، Chihuahua، Chow Chow، English Toy Spaniel، Japanese Chin، Lhasa Apso، Pekingese، Pug (همه نژادها)، شارپی، شیتزو، سگ خرس عروسکی (از جمله شیچون یا زوچون)، اسپانیل تبتی و ماستیف (نژادهای بسیاری).

در زیر لیستی از گربه‌هایی است که به نظر می‌رسد پوزه دار هستند:

موهای کوتاه بریتانیایی، برمه‌ای، موهای کوتاه اگزوتیک، هیمالین، ایرانی و اسکاتیش فولد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.