کلینیک دامپزشکی روژان
ریکاوری بیهوشی در خرگوش

ریکاوری بیهوشی در خرگوش

ریکاوری بیهوشی در خرگوش

در این مقاله ریکاوری بیهوشی در خرگوش بررسی خواهد شد:

Hypothermiaممکن است حین ریکاوری بلندمدت بیهوشی رخ دهد. چیدن میزان زیادی خز یا استفاده از مقادیر زیادی الکل حین آماده­سازی پوست، کاهش گرما و توسعه hypothermia (به ­ویژه در خرگوش‌های کوچک بدون اندوخته چربی) تشدید می‌شوند.حوله‌ها یا سایر بسترها را می‌توان به­ عنوان عایق در برابر سطوح مرطوب یا سر استفاده نمود یا اینکه خرگوش را روی بالشت داغ یا جوی داغ­شده برای ریکاوری قرار داد.

تجهیزات گرمایی باید به محض اینکه دمای بدن در رنج نرمال قرار گرفت، متوقف شوند زیرا خرگوش نمی‌تواند به ­خوبی تنفس کند و در معرض hyperthermia قرار می‌گیرد. آن‌ها همچنین کابل‌های برق را می‌جوند. درد و استرس سیستم عصب سمپاتیک را تحریک نموده و حرکت معده­ای-روده­ای را کاهش می‌دهد.

کاهش جنبندگی روده ممکن است باعث ایجاد توالی رویدادهایی شود که بدون بررسی باقی مانده و در ایجاد لیپیدوز کبدی و مرگ به اوج خود می‌رسند. برای کاهش استرس، خرگوش‌ها را در محیط آرام و راحت با دمای محیطی گرم احیاء می­کنند.

در حالت ایده­ آل، آن‌ها باید دور از عوعو سگ‌ها و بوی شکارچیان نگهداری شوند. تأمین نیازهای غذا و آب باید به محض احیاء خرگوش در دسترس وی باشند. به نظر می‌رسد برخی خرگوش‌ها تشنه باشند و میزان آب کافی را به محض بیرون آمدن از بیهوشی بنوشند. علوفه، چمن و سایر غذاهای فیبردار معمولاً به ترکیبات حبه­ای ترجیح داده می‌شوند. چمن تازه، قاصدک‌ها، کلم و سایر سبزیجات باید برای تحریک خرگوش به خوردن به وی داده شوند تا به محض ریکاوری آن‌ها را بخورد. علوفه دارای کیفیت خوب موجود در قفس، منبع فیبر و بستری برای دراز کشیدن خرگوش است

خرگوش مینیاتوری (نژاد، تغذیه، طرز مراقبت، ویژگی ها و...)
ادامه مطلب

در این مقاله ریکاوری بیهوشی در خرگوش بررسی شد.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب خرگوش

نویسنده:پروفسور مولی وارگا

مترجم:آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.