کلینیک دامپزشکی روژان
آنگلوویوتومیدر پرندگان

آنگلوویوتومیدر پرندگان

روش‌های جراحی بافت نرم مشترک در پرندگان

 

در این مقاله آنگلوویوتومیدر پرندگان بررسی خواهد شد:

آنگلوویوتومیدر پرندگان

موارد مصرف

اینگلوویوتومی برای بازیابی اشیا، خارجی، دسترسی آندوسکوپی به پیش معده، قرار دادن لوله‌های تغذیه و نمونه برداری نشان داده شده است.

تکنیک

پرنده در موقعیت خوابیده به پشتی / جانبی، با سر به سمت بالا قرار می‌گیرد. پرنده باید لوله گذاری شود.
پوست بر روی دیواره جانبی سمت چپ چینه دان، نزدیک به ورودی قفسه سینه بریده می‌شود. لبه‌های پوست به آرامی و زیر چینه دان به صورت صاف کالبد شکافی می‌شود. ناحیه نسبتاً عروقی برای برش داخل چینه دان انتخاب می‌شود. مخاط چینه دان غالباً وقتی چینه دان باز می‌شود، باید مراقبت شود تا از آلودگی بافت‌های زیرپوستی با هر محتویاتی جلوگیری شود. باقی ماندن بخیه‌ها ممکن است در بعضی موارد لازم باشد.

بستن

اگر مطمئن نیستید که درزگیری خوب شده است، یک لوله تغذیه را از داخل دهان به چینه دان عبور دهید و چینه دان را به آرامی با نمک پر کنید. در صورت عدم وجود نشت، محلول نمکی و لوله را می‌توان قبل از بهبودی برداشت. Flush بافت‌های زیرپوستی با نمک استریل برای از بین بردن محتوای چینه دان که به طور سهوی در حین جراحی ریخته شده انجام می‌شود و پوست بصورت جداگانه به صورت مداوم یا الگوی قطع شده بسته می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل

مصرف خوراکی باید به مدت ۶-۱۲ ساعت محدود شود، و سپس مجدداً به صورت کنترل شده برای جلوگیری از کشش زیاد چینه دان و ایجاد تنش بر روی خط بخیه ارائه می‌شود. پس از سه روز، اگر عارضه وجود نداشته باشد، تغذیه و آشامیدن طبیعی می‌تواند از سر گرفته شود.

واکسن های طیور(خصوصیات و ترکیب)
ادامه مطلب

در این مقاله آنگلوویوتومیدر پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.