کلینیک دامپزشکی روژان
پاکستان

قوانین حمل و نقل حیوانات پاکستان

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پاکستان بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به پاکستان، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۸ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

سگ‌ها و گربه‌ها باید قبل از ورود به پاکستان با میکروچیپ حیوان خانگی شناسایی شوند.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس برای شما دارد.

 

 1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ‌ها و گربه‌های خانگی باید زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود واکسن هاری واکسینه شوند.

 

سگ‌ها باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه قبل از تاریخ سفر علیه دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی، لپتوسپیروز و ویروس پارو سگ واکسینه شوند.

 

بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه سفر، گربه‌ها باید علیه رینوتراکیت، پن‌لکوپنی و کالیسی واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری

برای ورود به پاکستان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

حیوان خانگی شما باید طی ۱۴ روز پیش از ورود به پاکستان توسط یک دامپزشک دارای مجوز برای انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

 1. مجوز واردات

مجوز واردات گربه یا سگ شما در زمان ورود به پاکستان مجوز واردات صادر می‌کند.

 

 1. گواهی سلامت

گواهی سلامت دامپزشکی برای پاکستان باید با ۷ روز سفر تکمیل شود. تأیید یک سازمان دولتی الزامی نیست.

 

اگر حیوان خانگی شما از کشورهای آلوده به BSE وارد پاکستان می‌شود، مانند انگلستان، ایرلند، بلژیک، دانمارک، فالکلند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، اسپانیا، برزیل، جمهوری چک، اتریش، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، ایالات متحده آمریکا. و منطقه آلبرتای کانادا، سازمان ملی دامپزشکی وضعیت BSE این کشور را تأیید خواهد کرد و تغذیه حیوانات خانگی با گوشت، آرد استخوان و غنچه‌های مشتق شده از نشخوارکنندگان آلوده به BSE ممنوع شده و به طور مؤثر اجرا می‌شود.

 

 1. ورود هوایی

حیوان خانگی شما ممکن است در فرودگاه بین المللی جناح در کراچی، فرودگاه بین المللی بی نظیر بوتو در اسلام آباد یا فرودگاه بین المللی علامه اقبال در لاهور وارد پاکستان شود.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند پاکستان سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور بنگلادش
ادامه مطلب

 

عدم رعایت این مقررات به این معنی است که حیوان خانگی شما از ورود به کشور خودداری می‌شود یا به کشور مبدأ بازگردانده می‌شود یا در قرنطینه قرار می‌گیرد، همه اینها به هزینه شخص مسئول حیوان خانگی شما می‌باشد.

 

 1. نژادهای ممنوعه

پاکستان فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند، با این حال، رفتار تهاجمی قابل تحمل نیست. بازدیدکنندگان مسئول رفتار حیوان خانگی خود خواهند بود.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما به گواهی فعلی هاری، مجوز صادرات از وزارت بازرگانی، نتایج آزمایش تیتر هاری (در صورت نیاز کشور مقصد) نیاز دارد. گربه‌ها و سگ‌ها نیز باید اندکی قبل از عزیمت، یک درمان انگل داخلی و خارجی داشته باشند که در گواهی سلامت ذکر شده است.

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به پاکستان باید گواهی سلامت داشته باشند. مرجع کشورشان و/یا کشور مقصد.

 

پرندگان خانگی از ویتنام، کره جنوبی، تایلند، ژاپن، اندونزی، میانمار، کامبوج، لائوس، تایوان، هنگ کنگ، مالزی، آفریقای جنوبی، روسیه، قزاقستان، مغولستان، ترکیه، یونان، رومانی، کرواسی، ایران، ایتالیا آذربایجان، اوکراین عراق، بلغارستان، اسلوونی، فرانسه، نیجریه، اسلواکی، اتریش، بوسنی، هرزگوین، آلمان، افغانستان، اسکاتلند – بریتانیا و چین به دلیل شیوع گونه H5N1 آنفلوانزای مرغی، در حال حاضر مجاز نیست.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پاکستان بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد