کلینیک دامپزشکی روژان
مولداوی

قوانین حمل و نقل حیوانات مولداوی

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات مولداوی بررسی خواهد شد:

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود در هنگام ورود به مولداوی هیچ قرنطینه ای برای حیوان خانگی شما نمی‌تواند وارد شود. اگر خلاف آن ذکر شده باشد، قوانین زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی(میکروچیپ)

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به مولداوی این است که حیوان خانگی خود را با میکروتراشه ۱۵ دیجیتالی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

 

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را را بیاورید یا دامپزشک شما می‌توانید یک تراشه سازگار با حیوان خانگی شما انجام دهید. اگر حیوان خانگی شما ۲ میکروچیپ دارد، تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید).

 

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱ داده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده، یک شکل قابل قبول باشد.

 

  1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما به مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری نیاز دارد که پس از کاشت ریزتراشه انجام شده است.

 

مولداوی واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، فقط باید به عنوان یک تجویز کننده تجویز شود، مگر اینکه توسط ساخته شده باشد. در این مورد با دامپزشک خود صحبت کنید.

 

سگ‌ها باید در برابر:

دیستمپر، هپاتیت، انتریت هپاتیتوس، پاروویروس، آدنوویروس و لپتوسپیروز واکسینه شوند.

 

گربه‌ها باید در برابر:

پان لوکوپنی واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری

برای ورود به مولداوی از هر کشوری آزمایش تیتر هاری لازم است. حیوان خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری صبر کند تا آزمایش را انجام دهد. نمونه‌ها باید به آزمایشگاه‌های مورد تأیید اتحادیه اروپا ارسال شوند. حیوان خانگی شما می‌تواند ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خونگیری برای آزمایش وارد مولداوی شود.

 

  1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی

هنگام ورود به مولداوی از هر کشوری نیازی به درمان کرم نواری نیست.

 

  1. گواهی سلامت حیوان خانگی

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

حمل و نقل غیرتجاری به مولداوی:

 

مقررات در مراحل ۱-۳ اعمال می‌شود.

 

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا برای مولداوی را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود، مگر اینکه گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 تکمیل شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

 

اگر از کشور دیگری به مولداوی سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شود.

 

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۶ مراجعه کنید).

حمل و نقل غیرمتجاری به مولداوی از یکی دیگر از اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱-۳ اعمال می‌شود.

 

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند.

حمل و نقل تجاری:

مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل و انتقال شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون سفر می‌کند. کنند. صاحب آنها

حمل و نقل تجاری به مولداوی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱-۳ اعمال می‌شود.

 

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما ایالات متحده سفر کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط USDA ایالتی معتبر باشد، اگر گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی ارتش یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 که توسط ارتش به کار گرفته شده تکمیل شود.

سفر زمینی با حیوانات خانگی
ادامه مطلب

 

CFIA فرم‌های صادر شده توسط دامپزشکان کانادایی را تأیید کند.

 

اگر از کشور دیگری به مولداوی سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط مسئول دولتی خارجی واردات و خطر تأیید شود.

 

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (برای حمل و نقل بیش از ۵ حیوان خانگی به مورد ۶ مراجعه کنید).

 

حیوان خانگی شما باید در فرودگاه بین المللی کیشیناو وارد مولداوی شود. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

 

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به مولداوی از یکی دیگر از اتحادیه اروپا:

 

مقررات در مراحل ۱-۳ اعمال می‌شود.

 

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند.

 

دامپزشک حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت Intratrade را که ظرف ۴۸ ساعت پس از اتمام تکمیل صادر می‌شود.

 

  1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

  1. ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی کیشیناو وارد مولداوی شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

گربه‌های استرالیایی باید با گواهی رسمی دامپزشکی همراه باشند برای اینکه حیوانات در مزرعه‌هایی که در ۶۰ روز گذشته مواردی از بیماری هندرا در آن مشاهده شده است، ساکن نبوده‌اند.

 

سگ‌ها و گربه‌ها از شبه جزیره مالزی باید اظهارنامه‌ای داشته باشند مبنی بر اینکه ظرف ۶۰ روز پس از واردات در معرض خوک‌ها قرار نگرفته‌اند. آن‌ها همچنین باید ثابت کنند که منشأ آنها از منطقه‌ای است که هیچ موردی از نیپا گزارش نشده است. حیوان خانگی شما همچنین باید طی ۱۰ روز پس از واردات، از نظر آنتی بادی برای بیماری نیپا آزمایش شود.

 

  1. نژادهای ممنوعه

مولداوی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به مولداوی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات مولداوی بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.