کلینیک دامپزشکی روژان
مکزیک

قوانین حمل و نقل حیوانات مکزیک

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات مکزیک بررسی خواهد شد:

 

مقررات زیر برای سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد مکزیک می‌شوند از جمله حیوانات خدماتی و حمایت‌کننده عاطفی قابل اجرا است. صاحبان حیوانات دیگر باید به مرحله ۱۱ ادامه دهند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

مکزیک الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

 1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوانات خانگی که از کشورهایی غیر از ایالات متحده وارد مکزیک می‌شوند باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشند. تمام جزئیات مربوط به واکسن باید در گواهی سلامت باشد. اگر سگ یا گربه شما اصالتاً اهل مکزیک است (به جای ایالات متحده/کانادا)، و حیوان خانگی شما در مکزیک با واکسن ۱ ساله (که در اینجا استاندارد است) واکسینه شده است، باید دفترچه مکزیکی را که از آن دریافت کرده‌اید نشان دهید. دامپزشک مکزیکی شما تاریخ واکسن اصلی را نشان می‌دهد. در همه موارد، تاریخ مصرف واکسن نباید تمام شده باشد.

 

سگ‌ها همچنین می‌توانند برای موارد زیر واکسینه شوند:

دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا و گربه‌ها نیز می‌توانند برای موارد زیر واکسینه شوند: پن‌لکوپنی گربه‌سانان (دیستمپر در صورت وجود): رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی. این‌ها فقط واکسن‌های توصیه شده هستند.

 

بچه گربه‌ها و توله سگ‌های زیر ۳ ماه از شرط واکسیناسیون هاری معاف هستند.

 

 1. تست تیتر هاری

برای ورود به مکزیک از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. درمان انگل‌های داخلی و خارجی

ظرف ۶ ماه پس از ورود به مکزیک، سگ یا گربه شما باید در برابر انگل‌های داخلی و خارجی توسط دامپزشک مجاز درمان شده باشد. گربه‌ها و سگ‌ها باید اندکی قبل از ورود به کشور تحت درمان برای کنه‌ها باشند. تمام حیوانات خانگی هنگام ورود به مکزیک از نظر کک و کنه بازرسی می‌شوند. در صورت یافتن انگل، حیوان خانگی شما در مطب نگهداری می‌شود.

 

هر سگ یا گربه‌ای که درمان اختلالات پوستی را انجام نمی‌دهد باید مدارکی در مورد سربرگ دامپزشکی که شرایط و درمان را مشخص می‌کند همراه داشته باشد.

 

عفونت‌های ناشی از کنه مانند ارلیشیوز در کشور غیرعادی نیست، بنابراین عاقلانه است که از حیوان خانگی خود محافظت کنید.

 

 1. گواهی سلامت

هنگام سفر به مکزیک از هر یک از ایالات متحده، گواهی سلامت لازم نیست مگر اینکه شرکت هواپیمایی شما آن را بخواهد. سگ یا گربه شما پس از ورود به مکزیک بازرسی می‌شود.

 

اگر حیوان خانگی شما از کشور دیگری به مکزیک سفر می‌کند، یک دامپزشک دارای مجوز طی ۱۵ روز پیش از سفر گواهی سلامت صادر می‌کند.

 

گواهی سلامت باید به صورت آنلاین تایپ یا به صورت خودکار پر شود.

 

 1. اطلاعات دیگر

اگر یک تا سه حیوان خانگی حمل می‌کنید، فرآیند گواهی واردات سلامت حیوانات رایگان است. اگر چهار یا بیشتر حیوان خانگی وارد می‌کنید، هزینه گواهی واردات ۱۸۸۲.۲۲ دلار پزو خواهد بود (این مقدار ممکن است مطابق با قانون مالیات فدرال متفاوت باشد). علاوه بر این، شما باید از یک نماینده گمرک در مکزیک برای دریافت مجوز برای شما و رسیدگی به ورود حیوانات خود استفاده کنید.

 

مکزیک برنامه جدید سفرهای مکرر برای حیوانات خانگی را راه اندازی کرده است. الزامات ثبت نام شامل پر کردن یک درخواست، پیوست گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز Senasica و ارائه سوابق واکسیناسیون فعلی هاری و درمان علیه انگل‌های خارجی و اندوپارازیت ها است.

 

این سند را می‌توان در دفاتر بازرسی بهداشت کشاورزی واقع در فرودگاه‌های Cancún، Guadalajara، Querétaro، Zihuatanejo، Toluca و Mazatlán دریافت کرد.

Interjet Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات مکزیک:

همچنین می‌توان در هر دو ترمینال فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی و دفاتر مرکزی Senasica، همچنین در مکزیکو سیتی، درخواست‌ها را انجام داد. برنامه رایگان است.

 

فقط مقداری از غذای حیوان خانگی که برای غذا دادن به حیوان خانگی شما در بدو ورود لازم است مجاز است. شهرهای بزرگ‌تر خواربارفروشی‌های بزرگی خواهند داشت (گیگانت، وال مارت، سام کلاب) که انواع غذاهای حیوانات خانگی را ذخیره می‌کنند، اما ممکن است در مناطق کوچک‌تر همیشه اینطور نباشد.

 

 1. ورود هوایی

چندین فرودگاه بین المللی در مکزیک وجود دارد که حیوانات خانگی می‌توانند از آنجا وارد کشور شوند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی مکزیک باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه

از آنجایی که توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که هنوز ۳ ماهه نشده‌اند نباید برای هاری واکسینه شوند، ممکن است بدون واکسیناسیون هاری وارد مکزیک شوند.

 

 1. نژادهای ممنوعه

مکزیک نژادها را ممنوع نمی‌کند، با این حال، برخی از شهرها ممنوع هستند. توریست‌ها مسئول رفتار حیوان خانگی خود خواهند بود.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی

حیوانات خانگی باید دارای گواهی سلامت حیوانات برای صادرات (CZE) باشند که برای همه کشورهای مقصد به جز ایالات متحده، کانادا و اتحادیه اروپا صادر شده است.

 

هنگام سفر به ایالات متحده، گواهی هاری توصیه می‌شود و برای سگ‌ها و گربه‌های بیش از ۳ ماه که به کانادا سفر می‌کنند، لازم است.

 

هنگام سفر به اتحادیه اروپا، گواهی سلامت اتحادیه اروپا باید توسط دامپزشک دارای مجوز صادر شده و توسط دامپزشک دولتی در مدت ۱۰ روز پیش از سفر تأیید شود.

 

اگر حیوان خانگی شما مکزیک را ترک می‌کند، باید تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود را در دسترس داشته باشید.

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان مجاز به ورود به مکزیک از مناطقی هستند که حوادث آنفلوانزای مرغی نداشته‌اند. صاحبان پرندگان ممکن است بخواهند برای اطلاعات بیشتر با مقامات دامپزشکی کشور مبدأ خود تماس بگیرند.

 

خرگوش‌های اهلی می‌توانند با گواهی سلامت فعلی (به بالا مراجعه کنید) و مدرک واکسیناسیون هاری با صاحبان خود وارد مکزیک شوند.

 

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به مکزیک باید گواهی سلامت داشته باشند. مرجع کشورشان و/یا کشور مقصد.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقالهقوانین حمل و نقل حیوانات مکزیک بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله  بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.