کلینیک دامپزشکی روژان
کره جنوبی

قوانین حمل و نقل حیوانات کره جنوبی

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کره جنوبی بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به کره، حیوان خانگی شما قرنطینه‌ای اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، باید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید. قبل از انجام هر گونه واکسیناسیون هاری باید ریزتراشه کاشته شود.

 

 1. مجوز واردات

مجوز واردات فقط در صورتی لازم است که با ۵ یا بیشتر سگ و/یا گربه به کره جنوبی سفر کنید.

 

 1. واکسیناسیون

پس از قرار دادن ریزتراشه، حیوان خانگی شما باید علیه هاری واکسینه شود. اگر سگ یا گربه شما واکسن فعلی هاری ندارد، واکسیناسیون باید زودتر از ۳۰ روز قبل از ورود به کره انجام شود. توصیه می‌شود که گربه یا سگ شما واکسیناسیون خود را در سال گذشته دریافت کرده باشد. با این حال، مقررات ذکر نشده است که واکسیناسیون ۲ و ۳ ساله هاری پذیرفته نمی‌شود.

 

قبل از تزریق واکسن هاری، حیوان خانگی شما باید حداقل ۳ ماه سن داشته باشد.

 

 1. ورود به کره از مالزی و استرالیا

گربه‌ها و سگ‌هایی که از مالزی به کره وارد می‌شوند به یک گواهی اضافی با ذکر اطلاعات زیر نیاز دارند:

 

 1. حیوان خانگی شما در کشور یا ایالتی (بزرگ‌تر از کره) که در آن موارد بیماری نیپا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده است زندگی نکرده است.

یا

 1. حیوان خانگی شما در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۴ روز پس از صادرات در آزمایشگاه تأیید شده انجام شده است، با نتیجه منفی آزمایش شده است.

 

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد کره شوند با گواهی مبنی بر اینکه در مناطقی زندگی نکرده‌اند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده است.

 

سگ‌ها و گربه‌هایی که از مالزی وارد کره می‌شوند و گربه‌های وارد شده از استرالیا بدون این گواهی‌ها ممکن است مشمول ۲۱ روز قرنطینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

مگر اینکه حیوان خانگی شما از یکی از کشورهایی باشد که کره آن را عاری از هاری می‌داند (مرحله ۸ را ببینید)، سگ یا گربه شما باید آزمایش تیتر هاری (FAVN یا RFFIT) توسط آزمایشگاه مورد تأیید اتحادیه اروپا انجام شود. تاریخ خونگیری برای آزمایش تیتر باید کمتر از ۲ سال از تاریخ ورود باشد. توجه داشته باشید که هنگام ورود به کره از کشوری که کره آن را عاری از هاری می‌داند، آزمایش تیتر لازم نیست. (مرحله ۸ را ببینید)

 

 1. گواهی سلامت

یک دامپزشک معتبر باید گواهی سلامت کره را تکمیل کند که نشان دهد حیوان خانگی شما سالم و عاری از انگل است و واکسیناسیونی فوق و نتایج آزمایش تیتر (در صورت وجود) را نشان می‌دهد. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، تأیید دامپزشک ایالتی USDA (ایالات متحده) یا CFIA (کانادا) مورد نیاز است. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

لطفاً توجه داشته باشید که انگلیسی به عنوان زبان جایگزین پذیرفته می‌شود، اما هیچ زبان خارجی دیگری پذیرفته نمی‌شود. اگر حیوان خانگی شما از اتحادیه اروپا سفر می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم با سفارت خود بررسی کنید که فرم مناسب آن چیست.

 

گربه‌های وارد شده از استرالیا و گربه‌ها و سگ‌های وارداتی از مالزی به گواهی اضافی نیاز دارند که تأیید کند حیوان در منطقه‌ای عاری از ویروس‌های هندرا و نیپا نگهداری شده است یا اینکه حیوان در آزمایش ویروس هندرا و نیپا نتیجه منفی داده است. بدون چنین گواهی، دوره قرنطینه ۲۱ روز تمدید خواهد شد.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه

صاحبان حیوانات خانگی که ده یا بیشتر گربه و/یا سگ را به کره می‌آورند باید فرم اعلان قبلی را به آژانس قرنطینه و بازرسی حیوانات، گیاهان و ماهیگیری (QIA) ارسال کنند و برای استفاده از یک مرکز قرنطینه حیوانات تأییدیه قبلی دریافت کنند.

 

 1. کشورهایی که کره آن‌ها را عاری از هاری می‌داند

کشورهای ذکر شده در زیر توسط کره عاری از هاری در نظر گرفته شده‌اند:

استرالیا، اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، آلمان، گوام، هنگ کنگ، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، کویت، نیوزیلند، پرتغال، سنگاپور، سوئد، سوئیس، متحد امارات عربی و بریتانیا. صاحبان حیوانات خانگی باید طبقه بندی فعلی کشور خود را توسط سازمان جهانی بهداشت حیوانات بررسی کنند. وضعیت هاری کشور خود را بررسی کنید.

Egypt Air Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

حیوانات خانگی که شرایط فوق را برآورده نمی‌کنند باید برای مدت کافی قرنطینه شوند تا پس از رسیدن به کره با شرایط مطابقت داشته باشند.

 

در ادمه قوانین حمل و نقل حیوانات کره جنوبی:

 1. ورود به کره از طریق هوا یا دریا

هنگامی که به فرودگاه بین المللی می‌رسید، باید با حیوان خانگی خود و گواهینامه آن به دفتر NVRQS (سرویس تحقیقات و قرنطینه ملی دامپزشکی) برای انجام مراحل قرنطینه مراجعه کنید. حیوان خانگی شما در همان روز در اختیار شما قرار می‌گیرد مشروط بر اینکه گواهی دامپزشکی مورد نیاز را ارائه دهید و پس از بازرسی حیوان خانگی شما سالم است.

 

گربه یا سگی که مدارک همراه آنها تأیید شده و سلامت آنها از طریق معاینه بالینی در بند ورودی تأیید شده است، ممکن است در روز ورود آزاد شوند.

اگر شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما با شماره مندرج در گواهی سلامت مطابقت نداشته باشد یا اگر نتایج آزمایش تیتر ۰.۵IU/ml یا کمتر باشد، حیوان خانگی شما قرنطینه می‌شود و آزمایش‌ها با هزینه شما انجام می‌شود تا زمانی که حیوان خانگی شما با شرایط کشور مطابقت داشته باشد.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی کره باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه

حیوانات خانگی واکسینه نشده زیر ۳ ماه می‌توانند وارد کره شوند به شرطی که میکروچیپ شده و همراه با گواهی سلامت باشند. برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۳ ماه، آزمایش تیتر باید ۳۰ روز پس از واکسیناسیون و حداقل ۳۰ روز قبل از ورود به کره انجام شود (کشورهای عاری از هاری – مرحله ۸ را ببینید).

 

 1. نژادهای ممنوعه در کره

کره فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان خانگی باید برای یک دوره ۵ روزه قرنطینه شوند مگر اینکه در کشوری که از آن آمده‌اند حداقل به مدت پنج روز در قرنطینه نگهداری شوند. در این صورت قرنطینه ۱ روزه خواهد بود.

 

بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به کره باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کره جنوبی بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.