کلینیک دامپزشکی روژان
فیلیپین

قوانین حمل و نقل حیوانات فیلیپین

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات فیلیپین بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی باید به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

سگ یا گربه شما باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما ۱۵ رقمی ندارد، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را حمل کنید.

 

 1. واکسیناسیون

سگ یا گربه شما باید گواهی هاری داشته باشد که نشان دهنده واکسیناسیون فعلی هاری باشد که بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از واردات به فیلیپین انجام شده است.

 

سگ شما همچنین باید در برابر دیستمپر، هپاتیت عفونی، لپتوسپیروز، پاروویروس، آدنوویروس نوع ۲ واکسینه شود و گربه شما باید در برابر تبخال، کلسی ویروس، پن‌لکوپنی و لوسمی گربه‌ها واکسینه شود.

 

 1. مجوز واردات

قبل از ورود حیوان خانگی خود باید ترخیص واردات بهداشتی و گیاهی را از اداره صنایع دام دریافت کنید. این مجوز برای حداکثر ۳ حیوان خانگی و به مدت ۲ ماه معتبر است. این مجوز باید به صورت آنلاین یا حضوری درخواست شود.

 

برای مجوز واردات، همه سگ‌ها و گربه‌ها به درخواست، پیش فاکتور (فقط محموله) و هر گونه مجوز دیگری (به عنوان مثال CITES یا مجوزهای محلی) نیاز دارند. اگر فیلیپینی هستید و حیوان خانگی وارد می‌کنید، باید یک تعهدنامه محضری نیز ارائه کنید. اگر صاحب حیوان خانگی خارجی یا نماینده واردات حیوان خانگی به فیلیپین هستید، باید فرم تعهد برای واردکنندگان خارجی را ارسال کنید. در هر صورت، تمام اطلاعات مربوط به سلامت و شناسایی حیوانات مورد نیاز است.

 

 1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

فیلیپین برای حیوانات خانگی که از هر کشوری وارد می‌شوند نیازی به آزمایش تیتر هاری (RNATT) ندارد.

 

 1. گواهی سلامت

اگر از ایالات متحده یا کانادا وارد فیلیپین می‌شوید، ظرف ۳۰ روز پیش از ورود، گواهی دامپزشکی فیلیپین باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور شما تکمیل شود و توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری وارد فیلیپین می‌شوید، دامپزشک می‌تواند شما را در مورد روش تأیید راهنمایی کند.

 

گواهی بهداشت و مجوز واردات باید در بدو ورود به فرودگاه مانیل به افسر قرنطینه کشیک ارائه شود و برای پر کردن مجوز هزینه‌ای دریافت می‌شود.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی

درمان کنه و کرم نواری باید ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود به فیلیپین انجام شود. گربه‌ها از درمان کرم نواری معاف هستند.

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات فیلیپین:

 1. ورود هوایی

هواپیمای حیوانات خانگی می‌توانند در کابین یا به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی در فرودگاه بین المللی مانیل یا سبو به فیلیپین برسند. سی روز (۳۰) روز قرنطینه خانگی مورد نیاز است. اگر بیش از ۵ حیوان وارد می‌کنید، بازرسی از محل اقامت الزامی است.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های خانگی هنگام معاینه در بند ورودی فیلیپین باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات Tunisair Airline
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه

فیلیپین موظف است که توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها ۴ ماهه باشند و حداقل ۳۰ روز قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شوند.

 1. صادرات حیوانات خانگی

گواهی سلامت دامپزشکی باید قبل از صدور مجوز صادرات توسط سرویس قرنطینه دامپزشکی ملی (NVQS) ارائه و تأیید شود. حیوان خانگی شما را می‌توان در این آژانس بررسی کرد و یا گواهی سلامتی را می‌توان توسط دامپزشک خصوصی حداکثر ۳ روز پس از بازدید از NVQS صادر کرد.

 

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها قبل از صادرات باید حداقل ۳ و ۱/۲ تا ۴ ماه سن داشته باشند. حداقل ۱۴ روز قبل از صادرات یا طبق مقررات کشور مقصد باید واکسن هاری را انجام دهند.

 

سگ‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس داشته باشند. و گربه‌ها باید علیه پن‌لکوپنی گربه‌ها واکسینه شوند.

 

کلیه مجوزها و گواهینامه‌های مورد نیاز برای کشور واردکننده باید ارائه شود.

 

برای حمل و نقل خانگی، اگر سگ یا گربه شما در سن ۹۱ روزگی برای هاری واکسینه شود، نباید کمتر از ۳ و نیم ماه سن داشته باشد. هنگام درخواست مجوزی که نشان دهنده واکسیناسیون هاری بین ۱۴ روز تا ۱۲ ماه حمل و نقل باشد، گواهی هاری مورد نیاز است.

 

 1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

سایر حیوانات خانگی باید درخواست نامه‌ای با اطلاعات زیر ارسال کنند (الف) گونه و نژاد حیوان، (ب) جنس، سن و تعداد حیوانات، (ج) تاریخ مورد انتظار ورود، (د) کشور مبدأ، (ه) آدرس، تلفن، آدرس ایمیل و اطلاعات تماس واردکننده. نامه باید شخصاً به بخش بهداشت حیوانات ارسال شود.

 

گواهی / مجوز CITES باید ارائه شود (در صورت وجود)

 

اگر بیش از ۵ حیوان خانگی وارد می‌کنید، بازرسی از محل برای قرنطینه خانگی ضروری است.

 

 1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات فیلیپین بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد