کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم آرژانتین

قوانین حمل و نقل حیوانات آرژانتین

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آرژانتین بررسی شده است، با ما همراه باشید:

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به آرژانتین، حیوان خانگی شما قرنطینه نخواهد شد. مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

آرژانتین نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۲۱ روز و حداکثر ۳۶ ماه قبل از ورود به آرژانتین برای هاری واکسینه شود.

اگر سگ یا گربه شما از کشوری است که توسط سازمان بهداشت حیوانات (OIE) عاری از هاری در نظر گرفته شده است، برای ورود به آرژانتین نیازی به واکسیناسیون هاری نیست. با این حال، مجوز صادر خواهد شد و واکسیناسیون باید ظرف ۵ روز پیش از ورود انجام شود.

 

۳.تست تیتر هاری:

برای ورود به آرژانتین از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.مجوز واردات:

برای واردات حیوان خانگی به آرژانتین نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۵.گواهی سلامت:

ظرف ۱۰ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی برای آرژانتین را تکمیل کند. یک نسخه جایگزین ترجمه شده به اسپانیایی نیز توصیه می‌شود. اگر گواهی سلامت ترجمه نشده باشد، مترجم عمومی ملی باید این خدمات را در هنگام ترخیص کالا از گمرک انجام دهد.

حیوان خانگی ای که از ایالات متحده سفر می‌کند، این گواهی باید توسط اداره USDA ایالتی شما تأیید شود و اگر حیوان خانگی شما از کانادا سفر می‌کند، توسط دفتر محلی CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، تأییدیه لازم نیست مگر اینکه کشور شما آن را اجباری کند. فقط در صورتی که حیوانات را برای مقاصد تجاری وارد می‌کنید، این گواهی‌ها باید برای قانونی شدن به کنسولگری ارائه شود. حیوانات خانگی شخصی نیازی به مهر کنسولگری یا تأییدیه ندارند.

از صاحب حیوان انتظار می‌رود هنگام ترخیص حیوان خانگی خود گواهی سلامت اصلی را به مقامات دامپزشکی ارائه دهید.

آرژانتین پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا را از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس و نروژ می‌پذیرد. گذرنامه باید به زبان اسپانیایی یا ترجمه شده به اسپانیایی باشد یا یک مترجم عمومی نیتیو در ترخیص کالا از گمرک تعیین می‌شود.

 

۶.انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد آرژانتین شود، باید ظرف ۱۵ روز پس از حمل و نقل، در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

۷.ورود هوایی به آرژانتین:

حیوانات خانگی می‌توانند از طریق فرودگاه بین المللی Ministro Pistarini در بوئنوس آیرس وارد آرژانتین شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت بارتلمی
ادامه مطلب

باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند. تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

ایرلاین شما باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از ورود، به مدیر ایستگاه اطلاع دهد تا حیوانات خانگی در هواپیما حضور داشته باشند تا از حضور دامپزشک در فرودگاه ورودی اطمینان حاصل شود. اگر به داخل یا خارج از آرژانتین سفر می‌کنید، هزینه گمرکی ۲۵ دلار آمریکا وجود دارد که به صورت حساب راه هوایی شما اضافه می‌شود.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه نباید برای هاری واکسینه شوند و می‌توانند بدون گواهی واکسیناسیون وارد آرژانتین شوند. باید گواهی سلامت داشته باشد و دامپزشک صادر کننده باید اعلام کند که منشاء توله سگ یا بچه گربه از منطقه‌ای است که در ۹۰ روز گذشته هاری در آن رخ نداده است.

 

۹.نژادهای ممنوعه:

آرژانتین لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.صادرات حیوانات خانگی از آرژانتین:

اگر حیوان خانگی شما از آرژانتین سفر می‌کند، به گواهی سلامت بین المللی صادر شده توسط SENASA نیاز دارد. باید مدارکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری ارائه دهید و هزینه کمی بپردازید. شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود را ارائه دهید.

 

۱۱.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

تمامی حیوانات دیگری که وارد آرژانتین می‌شوند برای ورود به مجوز واردات و گواهی سلامت نیاز دارند.

به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۲.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم : اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آرژانتین بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به پیج و وبسایت ما سر بزنید.

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱