کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم آروبا

قوانین حمل و نقل حیوانات آروبا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آروبا بررسی شده است، با ما همراه باشید :

 

برای ورود به آروبا، سگ یا گربه شما باید به طور مداوم در یک کشور عاری از هاری یا یک کشور تحت کنترل هاری مانند ایالات متحده به مدت ۶ ماه قبل از تاریخ سفر اقامت داشته باشد یا اینکه به طور مداوم در کشور تولد، متولد شده و زندگی کرده باشد. تاریخ سفر به آروبا اگر اینطور نیست، باید معافیت کتبی از این شرط را توسط رئیس خدمات دامپزشکی آروبا دریافت کنید.

گربه‌ها و سگ‌ها از آمریکای جنوبی و مرکزی، کوبا، هائیتی یا جمهوری دومینیکن اجازه ورود به آروبا را ندارند.

آروبا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به آروبا از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل هاری، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه AVID یا یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

گربه‌ها و سگ‌های خانگی که وارد آروبا می‌شوند، پس از میکروچیپ، باید بیش از ۳۰ روز قبل از ورود و حداکثر تا تاریخ انقضای واکسن، برای هاری واکسینه شده باشند. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه شده باشد و واکسیناسیون پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد، قانون ۳۰ روز اعمال نمی‌شود. آروبا واکسن ۳ ساله هاری را به رسمیت می‌شناسد.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به آروبا آزمایش تیتر هاری لازم نیست.

 

۴.بازرسی کرم قلابدار (درمان کرم نواری):

حیوان خانگی شما باید ظرف ۱۴ روز پیش از سفر از نظر کرم قلابدار بازرسی شود و دامپزشک شما باید تأیید کند که حیوان خانگی شما از منطقه‌ای نیست که برای کرم قلابدار تحت کنترل است یا از چنین منطقه‌ای عبور نخواهد کرد. شهرستان‌های Miami-Dade و Monroe نمونه‌هایی از این کنترل هستند.

 

۵.گواهی سلامت:

یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت آروبا را حداکثر ۱۴ روز قبل از سفر به آروبا تکمیل کند. اگر حیوان خانگی از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، تأیید دامپزشک ایالتی USDA (ایالات متحده) یا CFIA (کانادا) مورد نیاز است. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۶.مجوز واردات:

ورود به آروبا با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات لازم نیست. با این حال، تمام مدارک باید قبل از سفر از طریق ایمیل به خدمات دامپزشکی آروبا ارسال شود و اگر همه چیز درست باشد، پاسخی با تأییدیه قبلی دریافت خواهید کرد که می‌تواند برای تسهیل روند در گمرک محلی هنگام ورود به آروبا چاپ شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات بولیوی
ادامه مطلب

 

۷.ورود هوایی به آروبا:

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی ملکه بئاتریکس در اورنجستاد وارد آروبا شوند. حیوانات خانگی می‌توانند در کابین یا به عنوان بار وارد شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه می‌توانند با صاحبان خود از کشورهای مورد تأیید وارد آروبا شوند. دامپزشکان باید در گواهی سلامت نشان دهند که توله سگ یا بچه گربه برای واکسیناسیون هاری خیلی جوان است.

 

۹.نژادهای ممنوعه:

آروبا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید). صاحبان این نژادها باید از محدودیت‌های خطوط هوایی آگاه باشند.

 

۱۰.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

به صاحبان انواع حیوانات دیگر توصیه می‌شود برای تأیید قبلی با خدمات دامپزشکی در آروبا تماس بگیرند. واردات CITES ممکن است برای گونه‌های حفاظت شده مورد نیاز باشد.

پرندگان ممکن است با گواهی سلامت و سایر مقرراتی که توسط خدمات دامپزشکی در آروبا ارائه می‌شود پذیرفته شوند.

 

۱۱.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آروبا بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱