کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم کشور بنگلادش

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور بنگلادش

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی به کشور بنگلادش بررسی خواهد شد:

 

بنگلادش گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به بنگلادش، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ‌ها و گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود به هاری واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

هنگام ورود به بنگلادش از هر کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

دو نسخه اصلی از گواهی دامپزشکی برای بنگلادش باید توسط دامپزشک دارای مجوز تکمیل شود. اگرچه الزامی نیست، اما توصیه می‌کنیم که دامپزشک دارای مجوز USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۵.مجوزها

اگر حیوان خانگی شما به‌عنوان باکس تحویل‌شده با شما می‌آید، باید اخطار عدم اعتراض از اداره خدمات دام و مجوز از دفتر کنترل کننده اصلی واردات و صادرات دریافت شود.

 

اگر حیوان خانگی شما به عنوان محموله هوایی وارد می‌شود، علاوه بر NOC، باید مجوز قبلی از گمرک گرفته شود و برای ترخیص حیوان خانگی خود به یک کارگزار ترخیص نیاز خواهید داشت.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

درمان برای انگل‌های داخلی و خارجی مورد نیاز نیست، اما برای سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد بنگلادش می‌شوند توصیه می‌شود.

 

۷.توله سگ و بچه گربه

حیوانات خانگی واکسینه نشده (فقط سگ و گربه) زیر ۳ ماه ممکن است بتوانند وارد بنگلادش شوند، اما مقررات اضافی وجود دارد که باید رعایت شود.

 

۸.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین‌المللی حضرت شاه‌جلال در داکا به‌عنوان بار چک‌شده یا بار هوایی (مسافری و کارگو) از بنگلادش وارد یا از آن خارج شوند. برای این نوع حمل و نقل به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارید.

قوانین حمل و نقل حیوانات ترکیه - 11 مورد از قوانین حمل و نقلی ترکیه
ادامه مطلب

حیوانات خانگی ممکن است در هنگام ورود به بنگلادش مشمول ۲۱ روز قرنطینه خانگی شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۹.نژادهای ممنوعه

بنگلادش لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.صادرات حیوانات خانگی ساکن بنگلادش

حیوانات خانگی می‌توانند بنگلادش را به عنوان بار چک شده یا بار هوایی ترک کنند. اگر به عنوان بار هوایی پرواز می‌کنید، خدمات یک نماینده در بنگلادش مورد نیاز است.

 

هنگامی که سوابق دامپزشکی مناسب را دارید، به گواهی عدم اعتراض (NOC) از وزارت خدمات دام و مجوز از دفتر کنترل کننده اصلی واردات و صادرات نیاز خواهید داشت.

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بنگلادش باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۲.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم:

اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی به کشور بنگلادش بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت و اینستاگرام ما سر بزنید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱