کلینیک دامپزشکی روژان
کشور بلاروس

کشور بلاروس(قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی)

قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی به کشور بلاروس

بلاروس گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. حیوانات خانگی باید از منطقه‌ای وارد شوند که به مدت ۶ ماه قبل از صادرات، عاری از هاری بوده است. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به بلاروس، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ‌ها و گربه‌ها باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه پس از ورود به بلاروس برای هاری واکسینه شوند.

 

سگ‌ها باید در برابر بیماری‌های زیر واکسینه شوند: دیستمپر، هپاتیت، آنتریت ویروسی، پاروویروس، عفونت‌های آدنوویروس و لپتوسپیروز.

 

گربه‌ها باید در برابر پان لوسمی واکسینه شوند. گربه‌ها همچنین باید تحت آزمایش‌هایی برای درماتوفیتوزها با نمونه‌های پردازش شده در آزمایشگاه تأیید شده قرار گیرند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

آزمایش تیتر هاری برای سگ‌ها و گربه‌هایی که از هیچ کشوری وارد بلاروس می‌شوند لازم نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

پس از تکمیل واکسیناسیون، یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت بلاروس را کمی قبل از سفر تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، دامپزشک شما باید به ترتیب دارای اعتبار USDA یا CFIA باشد و فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شده باشد. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند. یک کپی از گواهی هاری و آزمایش تیتر هاری نیز باید برای تأیید همراه باشد.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به بلاروس با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

درمان برای انگل داخلی و خارجی مورد نیاز نیست، اما هنگام ورود به بلاروس اکیداً توصیه می‌شود.

 

۷.واردات توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که کمتر از ۳ ماه سن دارند در هنگام خروج از بلاروس استثنا قائل می‌شوند زیرا تا ۳ ماهگی نباید برای هاری واکسینه شوند. با این حال، آن‌ها باید میکروچیپ شوند و با گواهی سلامت سفر کنند.

قوانین حمل و نقل حیوانات اتیوپی
ادامه مطلب

 

۸.ورود به بلاروس از طریق هوایی

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی مینسک واقع در ۲۶ مایلی شرق مینسک وارد بلاروس شوند.

 

یک پیش فاکتور یا گواهی ارزش برای حیوان خانگی شما باید ارائه شود. پس از ورود به بلاروس، شما ملزم به پرداخت هزینه اسمی خواهید بود.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

خرگوش‌هایی که وارد بلاروس می‌شوند باید ۱۲ ماه قبل از واردات از منطقه‌ای عاری از بیماری‌های زیر باشند: بیماری خونریزی دهنده ویروسی خرگوش، تولارمی، پاستورلوز (Pasteurella multocida، Mannheimia gaemolitica). خرگوش‌ها باید در برابر میکسوماتوز، پاستورلوز و بیماری‌های هموراژیک ویروسی واکسینه شوند.

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بلاروس باید گواهی سلامت داشته باشند.

 

به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات به کشور بلاروس بررسی شد.

تذکر مهم:

اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت و اینستاگرام ما سر بزنید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱