کلینیک دامپزشکی روژان
بلیز

قوانین حمل و نقل حیوانات بلیز

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات بلیز بررسی خواهد شد:

بلیز گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

بلیز نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. بلیز واکسیناسیون ۳ ساله هاری را قبول ندارد. حیوانات خانگی که قبل از این زمان وارد بلیز شوند، در خانه قرنطینه خواهند شد.

 

سگ‌ها باید در برابر دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس و گربه‌ها باید در برابر ویروس رینوتراکئیت ویروسی گربه‌ها و کلسی ویروس و پن لکوپنی واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به بلیز از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

سگ‌ها و گربه‌های خانگی می‌توانند همراه با گواهی دامپزشکی برای بلیز که توسط دامپزشک مجاز در کشور مبدأ صادر شده است، ظرف ۱۴ روز پس از مجوز ورود وارد کشور شوند.

 

۵.مجوز واردات

قبل از وارد کردن حیوان خانگی خود به بلیز، باید برای یک مجوز واردات ثبت نام کنید. پس از اینکه دامپزشک شما فرم مجوز واردات را تکمیل کرد، آن را به اداره کشاورزی بلیز ارسال خواهید کرد. آن‌ها فرم را تأیید می‌کنند و آن را برای شما فکس یا ایمیل می‌کنند. برای این خدمات هزینه‌ای پرداخت خواهید کرد. عدم ارسال مجوز واردات منجر به جریمه می‌شود و ممکن است حیوان خانگی شما را در قرنطینه قرار دهد.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

درمان کنه و کرم نواری ظرف ۳۰ روز پیش از ورود به بلیز مورد نیاز است.

 

قوانین حمل و نقل حیوانات بلیز:

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی فیلیپ اس دبلیو گلدسون در لیدیویل وارد بلیز شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان
ادامه مطلب

 

دو روز قبل از ورود باید به مدیر بهداشت دام اطلاع داده شود. بازرسی دامپزشکی در نقطه ورودی فقط در ساعات روز (۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر) انجام می‌شود.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده تا زمانی که به سن کافی برای واکسیناسیون هاری (۳ ماهگی) برسند در خانه قرنطینه خواهند شد. آن‌ها همچنین پس از واکسیناسیون هاری به مدت ۳۰ روز در خانه خواهند ماند.

 

۹.نژادهای ممنوعه

بلیز لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به بلیز باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات بلیز بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱