کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم باربادوس

قوانین حمل و نقل حیوانات باربادوس

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات باربادوس بررسی خواهد شد:

باربادوس گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به باربادوس، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون

پس از ریزتراشه، سگ‌ها و گربه‌ها باید زودتر از ۳۵ روز قبل از ورود به باربادوس برای هاری واکسینه شوند. اگر سگ یا گربه شما در حال حاضر برای هاری واکسینه شده است اما میکروچیپ نشده است، پس از کاشت میکروچیپ باید دوباره واکسینه شود.

 

اگر حیوان خانگی شما در کشوری است که بیماری‌های زیر بومی هستند، حیوان خانگی شما باید برای کرم قلب، لیشمانیوز، ویروس نیپا و/یا ویروس هندرا آزمایش شود و منفی باشد.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

اگر از کشور رده ۲ وارد باربادوس می‌شوید (مرحله ۷ را ببینید)، حیوان خانگی شما بدون توجه به کشور مبدأ، حداکثر ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری به آزمایش تیتر هاری نیاز دارد. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض نتایج قابل قبول، حیوان خانگی شما می‌تواند ۹۰ روز پس از تاریخ خونگیری برای آزمایش وارد باربادوس شود.

 

۴.گواهی سلامت

پس از تکمیل واکسیناسیون و طی ۷ روز پیش از سفر، یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت باربادوس را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، دامپزشک شما باید به ترتیب دارای اعتبار USDA یا CFIA باشد و فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شده باشد. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند. یک کپی از گواهی هاری و آزمایش تیتر هاری نیز باید برای تأیید همراه باشد. این فرم به مدت ۱۰ روز پس از تأیید اعتبار دارد. مدت اعتبار برای حیوانات خانگی که از طریق دریا وارد باربادوس می‌شوند تمدید می‌شود.

 

۵.مجوز واردات

برای تمامی گربه‌ها، سگ‌ها، سایر حیوانات خونگرم، خزندگان و پرندگان باید مجوز واردات از اداره خدمات دامپزشکی اخذ شود. مجوزها از تاریخ صدور شش ماه اعتبار دارند و ممکن است چندین هفته طول بکشد تا رسیدگی شود.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

درمان انگل داخلی و خارجی طی ۷ روز پیش از ورود به باربادوس مورد نیاز است. سگ‌ها و گربه‌هایی که بالای ۶ ماه وارد باربادوس می‌شوند باید آزمایش کرم قلب منفی باشد.

 

۷.طبقه بندی کشورها

کشورهای عاری از هاری

 

رده ۱ –

کشورهای تحت کنترل هاری: آندورا، آنگویلا، آنتیگوا و باربودا، آروبا، جزیره آسنشن، استرالیا، باهاما، برمودا، جزایر BES (بونیر، سنت اوستاتیوس و سابا)، جزایر ویرجین بریتانیا، کانادا، جزایر کیمن، جزایر کانال، کوراکائو، دومینیکا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جزایر فالکلند، جزایر فارو، فیجی، پلی‌نزی فرانسه، گرینلند، گوام، گوادلوپ، هاوایی، هنگ کنگ، ایسلند، اسرائیل، جامائیکا، ژاپن، لیختن اشتاین، مارتینیک، مکزیک، موناکو، مونتسرات، کالدونیای جدید، نیوزلند، جمهوری ایرلند، فدراسیون روسیه، سنت هلنا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت مارتن/سنت. مارتین، سنت پیر و میکلون، سنت وینسنت و گرنادین، سن مارینو، سنگاپور، سوئیس، تایوان، ترینیداد و توباگو.

 

رده ۲ –

همه کشورهای دیگر و همچنین حیوانات خانگی که از طریق دریا با کشتی‌های کروز و قایق‌های خصوصی به باربادوس می‌رسند.

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور بلغارستان
ادامه مطلب

 

قوانین حمل و نقل حیوانات باربادوس:

 

۸.ورود هوایی

همه حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین‌المللی Grantley Adams در Seawell، Christ Church به عنوان محموله هوایی وارد باربادوس شوند، به استثنای حیوانات خدمات گواهی شده که به یک مسافر معلول کمک می‌کنند. برای این نوع حمل و نقل به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارید.

 

شما باید مقدمات قبلی را فراهم کنید تا دامپزشک کشور با حیوان خانگی شما در بدو ورود برای بازرسی چکاپ کند. هزینه‌ای برای بازرسی وجود دارد.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

اگر از کشور دیگری از طریق یکی از کشورهای ذکر شده در بالا سفر می‌کنید، حیوان خانگی شما باید با الزامات کشور ترانزیت مطابقت داشته باشد. حیوان خانگی شما می‌تواند مستقیماً از کشور ذکر شده به باربادوس سفر کند.

 

۹.ورود به باربادوس با قایق

حیوانات خانگی که با قایق یا کشتی وارد می‌شوند:

باربادوس به سگ‌ها یا گربه‌هایی که با کشتی‌های تجاری، خصوصی یا باری وارد می‌شوند اجازه نمی‌دهد به هر دلیلی از کشتی پیاده شوند. این شامل حیوانات خدماتی و کمکی می‌شود.

همه حیوانات خانگی باید یک بار در بندر اعلام شده و برای بازرسی در دسترس باشند. آن‌ها باید در کشتی در بندر قفل شوند. حیوانات خانگی که کشتی را ترک می‌کنند (از جمله پیاده روی در اسکله، اسکله، زمین بندر یا سواحل) در معرض توقیف فوری هستند.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه

باربادوس لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به باربادوس باید گواهی بهداشت و مجوز واردات داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۲.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات باربادوس بررسی شد.

 

</p>

 

<p>

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱