کلینیک دامپزشکی روژان
تصویر پرچم برزیل

بررسی قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل – [قوانین مهم برزیل]

صفحه اصلی » قوانین کشورها » قاره آمریکا » بررسی قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل – [قوانین مهم برزیل]

 

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل را می دانید؟

  در این مقاله هرچیزی که لازم است قبل از سفر یا مهاجرت به برزیل در مورد قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل بدانید آورده شده است با ما همراه باشید:  

قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل

  تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به برزیل، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.  

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

  برزیل نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.  

 

۲.واکسیناسیون:

  واکسن هاری حیوانات خانگی مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری حداقل ۲۱ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به برزیل باید ارائه شود. واکسیناسیون ۳ ساله هاری پذیرفته می‌شود. هنگامی که مستقیماً از کشوری که سازمان بهداشت جهانی آن را عاری از هاری می‌داند وارد برزیل می‌شوید، سگ یا گربه شما نیازی به واکسیناسیون علیه هاری ندارد، اگرچه توصیه می‌شود زیرا برزیل کشور عاری از هاری نیست.  

 

۳.تست تیتر هاری

  آزمایش تیتر خون برای ورود به برزیل از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.  

 

۴.گواهی سلامت

  ظرف ۱۰ روز پیش از ورود، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت برزیل را تکمیل می‌کند. یک دامپزشک دارای مجوز USDA یا CFIA فرم را تکمیل می‌کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌های شما را تأیید کند.  

 

۵.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

  قبل از اینکه گربه یا سگ شما بتواند وارد برزیل شود، باید ظرف ۱۵ روز پس از مجوز ورود و ورود به کشور، در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.  

 

۶.ورود هوایی

  چندین فرودگاه بین المللی در برزیل وجود دارد که حیوانات خانگی می‌توانند از آنجا وارد کشور شوند. باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند.  

 

۷.توله سگ و بچه گربه

  توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که هنوز ۳ ماهه نشده‌اند نباید برای هاری واکسینه شوند. آن‌ها می‌توانند بدون واکسن وارد برزیل شوند تا زمانی که منشأ آنها در منطقه‌ای نباشد که دارای هاری شدید است یا در ۹۰ روز گذشته حادثه هاری داشته است.  

کشور بلاروس(قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی)
ادامه مطلب

 

۸.نژادهای ممنوعه

  برزیل هیچ گونه نژاد سگ یا گربه را ممنوع نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).  

 

۹.صادرات حیوانات خانگی از برزیل

  سگ‌ها و گربه‌هایی که برزیل را ترک می‌کنند باید یک دامپزشک دارای مجوز از وزارت کشاورزی، دام و تأمین، گواهی بین‌المللی دامپزشکی (CVI) را پس از مشاهده گواهی سلامت از دامپزشک دارای مجوز صادر کنند. صاحبان حیوانات خانگی باید آماده باشند که هر دو مدارک را در هنگام خروج به ایرلاین ارسال کنند. تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد باید ارائه شود.  

 

۱۰.دیگر حیوانات

  خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر برای آوردن گونه‌های دیگر حیوانات خانگی غیر از سگ یا گربه به برزیل (لاک پشت، خرگوش، ایگوانا، طوطی، ماهی، خوکچه هندی، لاگومورف و غیره)، لازم است مجوز واردات MAPA را دریافت کنید و شرایط بهداشتی مطابق با آن متفاوت است. کشور مبدأ برای پرس و جو در مورد این الزامات، صاحب حیوان باید به دنبال ناظر فدرال کشاورزی واقع در ۲۷ ایالت این کشور باشد.  

 

۱۱.CITES

  نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.    

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد.

(بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات برزیل به طور کامل بررسی شد.  

شاید برای شما هم جالب باشد: قوانین ترکیه برای سفر با حیوان  

برای مطالعه مقالات بیشتر در خصوص حیوانات به پیج ما و سایت ما سر بزنید.

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

 

ارسال نظر